Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-13, 17:01   #1
Eugeen

Stage 1
 
Eugeen's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 18
Exclamation Probleme acte BMW E34

Salut, am si eu o problema cu actele la un e34 mai precis cu talonul acesta fiind retinut pentru marimea jantelor care in talon erau de 15" iar pe masina erau de 18". Masina e din Arad iar eu sunt din Bucuresti, proprietarul de la care am luat e34 e tot din Bucuresti. Sper ca aici voi gasi o cale de rezolvare a problemei. Orice sfat e bine venit.
Eugeen is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 17:10   #2
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Probleme acte BMW E34

Quote:
Originally Posted by Eugeen View Post
Salut, am si eu o problema cu actele la un e34 mai precis cu talonul acesta fiind retinut pentru marimea jantelor care in talon erau de 15" iar pe masina erau de 18". Masina e din Arad iar eu sunt din Bucuresti, proprietarul de la care am luat e34 e tot din Bucuresti. Sper ca aici voi gasi o cale de rezolvare a problemei. Orice sfat e bine venit.
Pai si ce rezolvare vrei? te uiti pe carte ce adresa are ultimu detinator...ala din bucuresti...si te duci la el acasa..il rogi sa mearga cu tine la politie sa ridice talonul.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 18:28   #3
Eugeen

Stage 1
 
Eugeen's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 18
Default Re: Probleme acte BMW E34

Am uitat sa precizez ca nici cartea nu o am .. am doar dovada care e si aia expirata

Last edited by Eugeen; 10-08-13 at 18:39.
Eugeen is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 18:41   #4
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Probleme acte BMW E34

Quote:
Originally Posted by Eugeen View Post
Am uitat sa precizez ca nici cartea nu o am .. am doar dovada care e si aia expirata
Si banuiesc ca nici nu stii adresa prop din bucuresti..nu? Atunci o sa ai nevoie de niste relatii sa dai de el.
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 19:23   #5
Eugeen

Stage 1
 
Eugeen's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 18
Default Re: Probleme acte BMW E34

Am nr lui de telefon .. multumesc oricum pentru deranj
Eugeen is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 20:48   #6
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Probleme acte BMW E34

Quote:
Originally Posted by Eugeen View Post
Am nr lui de telefon .. multumesc oricum pentru deranj
Si de ce ai mai postat daca ai numarul lui ? Nu inteleg,era mai simplu daca il sunai si rezolvai.omg


E cum ai zice " vreau sa dau de chuck norris...cine ma ajuta?" si pe urma sa zici " am numarul lui oricum".
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 10-08-13, 22:53   #7
B34DZS

Stage 2
 
B34DZS's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 61
Default Re: Probleme acte BMW E34

Probabil ca masina a fost data din mana in mana fara sa se faca actele daca zice ca masina este din Arad si cel mai probabil nu are impozit platit , amenzi etc
acum el nu mai are talon si proprietarul din acte poate nu vrea sa il recupereze ..etc.. stiu cazuri de genu ..

Solutia ar fi sa te intelegi cu cel care este trecut in acte si poate treci si masina pe numele tau ..

Ps: Nu as cumpara niciodata o masina fara carte sau fara sa vb cu proprieterul din acte inainte ..
__________________
I love you my Bmw e36

Vand/Dezmembrez Daewoo Espero 1.5 - 2000 RON
Vand Opel Astra G Break 2.0 - 1700 E
B34DZS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -