Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-10, 21:05   #31
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

asta este problema si la mn...o sa fac un credit de 2000-2500 euro sa iau..si la banii astia inafara de un e30 sau e36 nu prea am ce sa imi iau..golf3 nu imi place...si asta este problema si la mn pe langa rata nu cred ca o sa mai am atatia bani sa dau si daca o sa pice incontinuu
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 22:36   #32
Seryoga

Stage 4
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 191
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
asta este problema si la mn...o sa fac un credit de 2000-2500 euro sa iau..si la banii astia inafara de un e30 sau e36 nu prea am ce sa imi iau..golf3 nu imi place...si asta este problema si la mn pe langa rata nu cred ca o sa mai am atatia bani sa dau si daca o sa pice incontinuu
Daca faci credit uita-te mai bine spre masina mai noua. O masina veche oricat de intretinuta este tot papa bani.Eu in locul tau m-as orienta spre ceva micut sa consume putin si cand as strange suficienti bani mi-as lua un urs sau pisica numai pentru joaca.
Seryoga is offline   Reply With Quote
Old 13-08-10, 23:17   #33
old75rider

Stock
 
old75rider's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

e treaba ta, dar eu zic ca faci o mare greseala ca vrei sa te indatorezi la banci pe nu stiu cati ani ca sa-ti iei o masina in care mai trebuie bagati bani (pentru ca la 2000-2500e nu gasesti E36 inscris RO "tipla" iar optiunea E30 s-a anulat cand ai scris cuvantul credit, parerea mea)

eu inteleg ca probabil esti pasionat de modele astea, sau ca vrei sa scapi de dacie sau etc. , dar eu zic sa te gandesti bine daca merita sa te bagi acum sau sa mai astepti pana mai strangi niste banuti

bafta
old75rider is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:18   #34
Kamikaze_wtf

Stage 4
 
Kamikaze_wtf's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 260
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Deci sa inteleg ca ursul nu e o masina buna de inceput(pentru la 18 ani).Vroiam ceva cu motor de maxim 1.8 (nu pentru alergat sau alte porcarii,doar pentru plimbat) o vopsea frumoasa ,jante si cat se paote de joasa.
Kamikaze_wtf is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 00:36   #35
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Quote:
Originally Posted by Kamikaze_wtf View Post
Deci sa inteleg ca ursul nu e o masina buna de inceput(pentru la 18 ani).Vroiam ceva cu motor de maxim 1.8 (nu pentru alergat sau alte porcarii,doar pentru plimbat) o vopsea frumoasa ,jante si cat se paote de joasa.
Nu e asa. Sincer eu regret ca nu miam luat din prima urs. La 18 ani miam luat un seicento...in care am bagat nu conteaza cat (nu regret) dar daca intrau intrun urs...acum il vedeai in top.

ideea e ca ursu nu'i masina care sa o cumperi si sa mergi cu ea asa pana la adanci batranete. Te lasa una te lasa alta + stii ca SE POATE!!! Si vrei mai mult si vrei mai mult si mai mult si mai mult deci e un sac fara fund e o sursa constanta de cheltuiala.

Acum tu stii ce gen de om esti, cati bani dispui...dar daca ai de la ai tai 3000e sa'ti iei masina...(care ulterior sa n'ai treaba cu ea) eu nu'ti recomand urs.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 10:23   #36
Kamikaze_wtf

Stage 4
 
Kamikaze_wtf's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 260
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Tot nu inteleg cum e posibil sa pice daca masina ca mecanica e stas.Acuma voi stiti mai bine.
Kamikaze_wtf is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 12:06   #37
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

pai stii cum e?cand merge de rupe pamantu,cand nu mai merge deloc...
si cand nu mai merge deloc,atunci devine o problema,ca trebuie sa'i faci o ploaie de bani sa mearga din nou...acum depinde ce se strica
masinile astea nu sunt pt oricine,parerea mea...adica ma refer la cei ce nu au treaba cu masinile in general si vor si ei sa'si ia bemve ca cica e ultima fitza,nu conteaza daca cazi din ea,e bmw ce drq.
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 14:37   #38
Kamikaze_wtf

Stage 4
 
Kamikaze_wtf's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 260
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Nu vreau Bmw pentru ca e "pa trend" vreau urs pentru ca imi place.Dar daca motorul e in mintile lui si tu mergi normal cum poate sa se strice?
Kamikaze_wtf is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 16:27   #39
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Ai sa vezi =))
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 17:51   #40
V1RuS
4Tuning International Member


Stage 5
 
V1RuS's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[BMW]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

man eu am si urs si pisica ... aman2 sunt cu motore de 1.8 asa cum vrei tu....

daca vrei sa te "joci" ursu te ajuta mai mult... daca vrei ceva mai de plimbare iti recomand pisica...
mie imi plac aman2

@ am vazut ca te rishti la un credit si o sa ai probleme cu banii o perioada.... pai ai grija ca oricare din ele sunt destul de piperate la intretinere... si la consum
__________________
Eu cat traiesc,Nu mor
Te ai nascut original!Nu muri o copie!



Last edited by V1RuS; 31-08-10 at 17:57.
V1RuS is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 18:02   #41
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Cea mai proasta combinatie posibila un urs cu bani de credit, se stie din start CA E SAC FARA FUND asa ca eu zic sa te indrepti in alta parte, mie nu imi vine sa cred cati bani am bagat si inca mai trebuie
__________________
optimus is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 23:10   #42
Kamikaze_wtf

Stage 4
 
Kamikaze_wtf's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 260
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Eu nu imi cumpar masina cu bani din credit.E frumosa si pisica in 2 usi ,dar mai mult ma atrage ursu'.
Kamikaze_wtf is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 08:32   #43
burnout_bmw
BMW Driver

Stage 5
 
burnout_bmw's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3,069
Member of:
[BMW]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Am urs 320 de 1 an si ceva, nu merg zilnic cu el din cauza consumului (fac 90km zilnic si consumul este 9.3 mediu), nu din cauza ca se strica sau pica piese, ursu este "sac fara fund" pt ca 70-80% din cei care circula in ro sunt rupti, termianti, loviti si reparati de 10 ori etc, cei drept la o masina mai veche posibilitatea sa cada sau sa se strice ceva este mai mare ca la una mai noua, depinde si de intretinere, am avut si pisica consumu nu e mai mic cu mult, e mai flexibila la mers din cauza motoarelor de generatie mai noua, piesele se gasesc mai usor la e36 decat la e30 ca si pret sunt cam la fel. Poti sa gasesti un urs ok 316-318 la 2000-2500euro, nu te uita la dotari, sa fie intretinuta cat mai bine chiar daca e mai chel, sa te astepti indiferent de ce alegi sa investesti in articulatie pica des pe drumurile noastre.
Bafta!
burnout_bmw is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 10:46   #44
Kamikaze_wtf

Stage 4
 
Kamikaze_wtf's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 260
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

Dotarile nu ma prea intereseaza,adica eu vreau decat sa aibe trapa si servo.In rest nu prea conteaza ca pe parcurs o sa vina si modificari.
Kamikaze_wtf is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 11:49   #45
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: E30(URS) SAU E36(PISICA)

eu am un 325i e36, de 3 ani de cand l-am luat, am schimbat o data articulatiile pe fata (pivoti si bucse, asta imediat dupa ce l-am luat) si acum 2 zile alternatorul. si e masina cu care fac naveta la munca, adica fac niste km seriosi, zilnic. deci daca ursii stii ca pica, mergi pe e36 (dar sa fie 6 pistoane), snt practic bullet-proof. aa, si a mea are acum 400.000+km. still going strong, si inca are compresie 10 pe toate pistoanele, minus pistonul 6 care are 9.5.
mistreku is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -