Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-13, 03:15   #601
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
craciunescu bogdan ....nu am nimic cu el il cunosc personal ..el a ajuns la concluzia ca nu isi mai permite sa isi conduca masina in termeni de siguranta DACA nu isi pune articulatie de M3 si frane de 2.8 !!!

o sa ii dau articulatia m3 dupe individualul meu poate merge masina mai bine !
rover cand iau curba la viteza vreau sa fiu sigur pe masina cand pun frana la fel pune 4 frane repetate de la 180 la 100 si la a4a vei avea mari dureri de cap este pentru siguranta mea si a celor din jurul meu pana atunci ma limitez cand nu vad soseaua goala si cred ca nu gresesc cu nimic in asta si nimeni nu poate spune hahahaha ce prost este ala, nu ma ajuta la performante ma ajuta la siguranta si la linistea mea sufleteasca ,cat despre o frontala cu loganul nu imi doresc dar si daca se va intampla nu vad bine loganul am avut grija si de treaba asta pentru ca stiu ca e 36 la capitoului accident nu sta foarte ok
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
dj_eros is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 10:33   #602
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

ar trebui sa trimitem in scris la bmw seria 3 astea noi ...care probabil peste cativa ani ni le vom lua si noi ...masinile cu motoare mai mici sa le echipeze si ei cu frane mai bune si suspensii de m3 !
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 11:27   #603
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Are m42 ul legaturi destule cu cele de performanta BMW !

S42B20
Ok , are legaturi cu cele de performanta DAR vezi ca S42 e derivat din M42 , nu invers.
Eu am zis ca M42-ul nu stiu sa fie vreun derivat din nici un fel de motor de M sau din DTM.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 13:57   #604
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
ar trebui sa trimitem in scris la bmw seria 3 astea noi ...care probabil peste cativa ani ni le vom lua si noi ...masinile cu motoare mai mici sa le echipeze si ei cu frane mai bune si suspensii de m3 !
Individualurile nu au articulatie de m3 .. decat daca ii pune proprietarul si vezi ca multi au apelat la ea din cauza ca acele mici diferente .... cantaresc mult pe strada si mai ales in viraje [ ti am explicat pe facebook asta ]

La fel si cu franele .... una e sa mergi normal si alta e sa o alergi .... franeaza tu de 10 ori de la 100 de km si masoara diferentele de distanta .. ca sa nu mai zic de feedback. Franele de 2.8 de pe e36 nu aduc nici o imbunatatire la franele stock de e36 decat pe puntea spate ca sunt ventilate si atat ! Un ugrade real pot fi considerate dele de 328i si 330i de pe e46 unde ai 300 de mm si respectiv 325mm la disc.. si diferenta se observa la primul drum virajat parcurs in forta ! Stiu ca se foloseste si frana de motor dar ce dracu te faci daca unul iti franeaza brusc in fata de pe la vreo 140 la ora? poti sa ai si mama reflexului.... mai am un "dement" in zona cu 318is care zicea fix ca tine ... asta pana cand pe drum spre cluj .. ma sunase sa mi zica ca era sa faca cunostinta cu prapastia din cauza ca franele au reactionat fix ca P*** de la 140[ hai sa fim realisti , cine plm zice ca merge cu 90 la ora pe drumurile noastre mai ales in masini mai puternice inseamna ca ori e sofer de duminica ori minte ]. Acum sa lamurim ceva ... franele stock sunt ok.. pentru cine merge normal .... pentru cine stie ca merge mai tare sau trage de ea in mod mai barbar.. recomand tuturor sa treaca pe discuri mai mari ! Nu trebuie sa fii "reisar" ci e de ajuns sa ai putin simt civic in tine si sa tii la siguranta ta si a celor din jur ! La fel si cu suspensiile de buget , sunt ok pentru drop si mers normal... insa nu fac ceea ce fac suspensiile fixe de 500-600 de euro. Avem atatea exemple pe forum care participa in VTM , 400 de metri si alte "sporturi" de genul... tu nu ai vazut ca primele lucruri facute la masina sunt : Motor , suspensie , articulatie , frane? de ce oare?

Cum am mai zis : doar pentru ca vrei frane mai bune .. nu inseamna ca nu stii sa conduci o masina sau ca se sufera sau eu mai stiu ce! daca tot avem o manie de a o alerga.. pai hai sa o facem responsabil, nu sa mergem fara frane si sa ne bazam doar pe cea de motor !.. stilul difera de la om la om

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
Ok , are legaturi cu cele de performanta DAR vezi ca S42 e derivat din M42 , nu invers.
Eu am zis ca M42-ul nu stiu sa fie vreun derivat din nici un fel de motor de M sau din DTM.
Ai dreptate tzzantaru ... are legatura si da .. de la el au derivat celelalte si nu invers ! De asta majoritatea le prefera cand vine vorba de modificari sau conversii... sunt motoare solide si cu potential ...cu mult mai mult fata de m44.
__________________

Last edited by DEVIL's Style; 31-07-13 at 13:59.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 14:05   #605
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

"* Din ciclul "cunoscători" in BMW-uri" ... ))))
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 31-07-13, 14:06   #606
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
"* Din ciclul "cunoscători" in BMW-uri" ... ))))
Neah.. asta e din ciclu hai sa mai explicam odata... poate se ajunge la un consens ))) !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 09-08-13, 11:05   #607
kristikapa

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 404
Member of:
[Honda]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

De ce nu ,,scartaie"?

"pai daca nu scartaie dc mi-am mai laut bmw ..."

https://www.4tuning.ro/help/probleme-...aie-76675.html
kristikapa is offline   Reply With Quote
Old 11-08-13, 21:44   #608
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-12387425.html
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 11-08-13, 23:49   #609
teen.ager

Stage 5
 
teen.ager's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,219
Member of:
[Opel]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Ie Em masina.. atata doar ca e un 330ci... da nu se observa... in rest, ie Em.
teen.ager is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 13:05   #610
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by florineluspr View Post
Inafara de jante,masina e chiar draguta as putea spune !
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 16:56   #611
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Inafara de jante,masina e chiar draguta as putea spune !
Doar de la cocaina in sus o poti vedea draguta, iarba nu are nici un efect
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 17:10   #612
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ajutatima sa castig un iphone 5!

Quote:
Originally Posted by crazys View Post
Ajutatima sa castig un iphone 5! dati un like pe http://old.cellgsm.ro/ref-2426 sub poza
Ce iti trebuie ma "Ifoni cinci" nu iti mai place Nokia 1100? Serios tu ai facut cont sa cersesti "Liche" ?
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 17:54   #613
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Doar de la cocaina in sus o poti vedea draguta, iarba nu are nici un efect
Si uite ca eu nu am luat nimic si mi se pare destul de ok masina.E altceva decat vedem zilnic,doar kit M si atat.

EXISTA VIATA SI DUPA KITUL DE "IEM"!
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 21:35   #614
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Si uite ca eu nu am luat nimic si mi se pare destul de ok masina.E altceva decat vedem zilnic,doar kit M si atat.

EXISTA VIATA SI DUPA KITUL DE "IEM"!
Diferenta dintre kitul de "IEM" si chestia aia e ca acest kit de "IEM" are sute de ore petrecute in tunelul aerodinamic, este construit in asa fel incat sa ofere ventilatie perfecta la motor si frane si este gandit de designeri si ingineri mult mai inteligenti din toate punctele de vedere decat cei care au constuit minunatia aia din fibra.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 12-08-13, 21:46   #615
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Lightbulb Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Există 'viață' și fără ///M doar că toate lucrurile alea le vor oamenii care habar nu au cu ce se mănāncă BMW sau mai mult, M Power. Cine īnțelege cu adevărat despre ce este vorba īși dorește marca asta pentru ce este și ce face ea,pentru că pur sānge,M Power, īnseamnă mult.
Restu 'doar' īși doresc BMW că e BMW... Dar și banii lor au serii.. Așa că nu ai cum să ai pretenții să fie vāndut un produs numai la o categorie de oameni(ăia care știu despre ce e vorba) pentru că s-ar duce dracu tot... Inclusiv 'tunării' ar da faliment... Așa dăm toți īnainte și cine e pasionat și cine nu...
Gusturile nu se discută și fiecare este liber să aleagă ce īși dorește.
'Hateri' o să fie mereu īn orice segment...

Numai bine.
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -