Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-13, 06:34   #511
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
Cat despre desteptu astalalt,treci inapoi la scutere.
Vad ca au mers bine capsunii in Germania. Ti-ai luat si computador, esti pe val.
Stii ca un scuter in stare buna e mai scump decat cazatura ta de e36. Pun pariu, luat de la un pensionar/ profesor / doctor / avocat / femeie de serviciu. 45.000 KM reali, fara accident, toate reviziile abia facute, chiar postezi din service.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-01-13, 19:01   #512
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Inca un cunoscator:
Nu cunosc prea bine bmw-urile, dar problema cu relantiul si cutia le-am avut si eu la masina mea, relantiul oscila de la senzorul de turatii, care trebuia curatat, iar problema cutiei inca persista la mine si e de la faptul ca mi-a curs uleiul din cutie pe la un semering si pe la planetara si nu mi-am dat seama si apoi a inceput sa faca urat, nu am desfacut-o inca, dar daca-i verific uleiul si completez nu se mai aude nimic, dar o cutie la masina mea e 400 roni, pe cand la un M5.... ) , deci sfatul meu verifica cutia la un service profi, sa nu iti para rau.



Deci ne dam seama ca daca uleiul curge pe la planetara este o problema la cutia de viteze.
ryoraul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 17:18   #513
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
Inca un cunoscator:
Nu cunosc prea bine bmw-urile, dar problema cu relantiul si cutia le-am avut si eu la masina mea, relantiul oscila de la senzorul de turatii, care trebuia curatat, iar problema cutiei inca persista la mine si e de la faptul ca mi-a curs uleiul din cutie pe la un semering si pe la planetara si nu mi-am dat seama si apoi a inceput sa faca urat, nu am desfacut-o inca, dar daca-i verific uleiul si completez nu se mai aude nimic, dar o cutie la masina mea e 400 roni, pe cand la un M5.... ) , deci sfatul meu verifica cutia la un service profi, sa nu iti para rau.



Deci ne dam seama ca daca uleiul curge pe la planetara este o problema la cutia de viteze.

despre ce bmw e vorba ? nu de-alta, dar e distanta destul de mare intre cutie si planetara...
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 20:48   #514
ryoraul

Stage 4
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 285
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Bmw e34. Dar ce treaba are uleiul de la planetara cu cel din cutia de viteze?
ryoraul is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 20:53   #515
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by ryoraul View Post
Bmw e34. Dar ce treaba are uleiul de la planetara cu cel din cutia de viteze?
Pai daca ai zis ca iti curge uleiU din cutie pe la planetara...cum vine asta ?
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 21:15   #516
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by 69WRX View Post
Pai daca ai zis ca iti curge uleiU din cutie pe la planetara...cum vine asta ?
el a zis la inceput "inca un cunoscator", adica nu el a zis asta ci "un cunoscator"
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 30-01-13, 20:47   #517
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-11810764.html

Ia neamule "unicatul"
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-01-13, 21:02   #518
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
e, aici tre sa te contrazic, nu poti spune ca nu e unicat. Nimic nu sta la linie, plus ca cine mai are narile prinse cu soricel? CINE?! nimeni! chiar e "unikata" =)
__________________


'93 BMW E36 2.5i Sedan -> Sold
'97 Range Rover 2.5 td -> Sold
'05 Peugeot 206 1.4 -> Sold
'00 BMW E46 1.8i Sedan -> Sold
'01 VW Golf IV 1.4 -> Family member
'97 BMW E36 2.0i Sedan -> Family member
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 00:19   #519
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Inca un cunoscator:

VAND SAU SCHIMB BMW E36 320 COUPE INM RO IN 2010.DECI NU SE MAI PLATESTE TAXA LA REINMATRICULARE,MASINA ARE ITP SI ASIGURARE ABIA FACUTE,MASINA ESTE IMPECABILA DIN ORICE PUNCT DE VEDERE PACHET DE AMORTIZOARE SPORT PE EA,INTERIOR DE PIELE NEAGRA(FETE PORTIERE,PLAFON SI SCAUNE DIN PIELE)MASINA RE CIP DE PUTERE DE 40 CP DECI DE LA 150 CP LA 190CP.NU PAPA GRAM DE ULEI SI NU ARE GRAM DE RUGINA,ESTE VOPSITA LA CUPTOR NEGRU MAT.ARE TRIPLE M VOLAN SPORT M,ABS,GEAMURI ELECTRICE,SERVO DIRECTIE,CLIMA FUNCTIONABILA,INCHIDERE CU CHEIE BRICEAG.CAUCIUCURI DE IARNA TOATE 4 ,AUTOBLOCANT,CONSUM REAL DE 8 MIXT. DATORITA CIPULUI DE PUTERE.OFER FISCAL.PRET 1550 DE EURO NEG SAU ACCEPT VARIANTE


Deci dragi colegi, multimiti ca a fost gasita solutia ideala. La ce sa iti cumperi un 325 sau un 328 si sa platesti taxe si impozite mari cand poti pune un cip jm3k3r si mai si scoti consum de 8% . Sunteti interesati sa va las numarul si id-ul ? :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	anunturi_automoto_64545.jpg
Views:	151
Size:	90.7 KB
ID:	2675064  
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 07:21   #520
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Mi-ar placea sa vina unul cu un 318is in mintile lui sa le dea rusine astora de au 320 cu cip de 40 de cai...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 08:18   #521
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by dutzurel View Post
Inca un cunoscator:

VAND SAU SCHIMB BMW E36 320 COUPE INM RO IN 2010.DECI NU SE MAI PLATESTE TAXA LA REINMATRICULARE,MASINA ARE ITP SI ASIGURARE ABIA FACUTE,MASINA ESTE IMPECABILA DIN ORICE PUNCT DE VEDERE PACHET DE AMORTIZOARE SPORT PE EA,INTERIOR DE PIELE NEAGRA(FETE PORTIERE,PLAFON SI SCAUNE DIN PIELE)MASINA RE CIP DE PUTERE DE 40 CP DECI DE LA 150 CP LA 190CP.NU PAPA GRAM DE ULEI SI NU ARE GRAM DE RUGINA,ESTE VOPSITA LA CUPTOR NEGRU MAT.ARE TRIPLE M VOLAN SPORT M,ABS,GEAMURI ELECTRICE,SERVO DIRECTIE,CLIMA FUNCTIONABILA,INCHIDERE CU CHEIE BRICEAG.CAUCIUCURI DE IARNA TOATE 4 ,AUTOBLOCANT,CONSUM REAL DE 8 MIXT. DATORITA CIPULUI DE PUTERE.OFER FISCAL.PRET 1550 DE EURO NEG SAU ACCEPT VARIANTE


Deci dragi colegi, multimiti ca a fost gasita solutia ideala. La ce sa iti cumperi un 325 sau un 328 si sa platesti taxe si impozite mari cand poti pune un cip jm3k3r si mai si scoti consum de 8% . Sunteti interesati sa va las numarul si id-ul ? :
Trebui sa scoti o hartie de la ANAF precum ca S-A PLATIT TAXA SI NU S-A RECUPERAT!!!!
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 08:30   #522
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by kathalin View Post
Trebui sa scoti o hartie de la ANAF precum ca S-A PLATIT TAXA SI NU S-A RECUPERAT!!!!
Da stai linistit cine crezi ca o cumpara)
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 10:24   #523
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Sa nu mi spui ca e acel 320i de la "herba life" de la noi din barlad , ca deja sunt satul la cati ma intreaba de el si le zic mereu aceeasi chestie : ABEREAZA OMUL MAXIM !
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 10:27   #524
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

apropo de cip...era si o tigra 1,6 la bazar cu cip....180cp!!!
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 31-01-13, 10:27   #525
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Sa nu mi spui ca e acel 320i de la "herba life" de la noi din barlad , ca deja sunt satul la cati ma intreaba de el si le zic mereu aceeasi chestie : ABEREAZA OMUL MAXIM !
Cred ca ala este )
Omu ii cunoscator o mai avut niste pisici 1.8 1.6 .... Avea intr-un timp un 318i botit si vroia pe el 400euro.
L-am intrebat ce motor are si imi zicea ca are motor 1.8i m42 116 cp .
Are id ceva de genu: giurgeavlad
dutzurel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -