Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-13, 01:17   #586
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

nu stiu daca postez bine aceasta perla...acum 2 saptamani aveam la vanzare un bmw e36 1.8is coupe abea adus in tara ...

intra un baiat pe facebook sa ma intrebe asa : e DIESEL ?????
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 07:14   #587
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Poate se gandea la 318 TDS...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 09:07   #588
RisTiN_srb

Stage 4
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 282
Member of:
[BMW]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

https://forum.4tuning.ro/482-masini-b...e-323i-ro.html

poate imi sxplica si mie cineva sa nu mor prost de ce se pun injectoare mai mari decat ar trebui....benzina in plus nu este pur si simplu aruncata pe evacuare?
__________________
Un barbat matur in toate privintele,
Face ce vrea si isi asuma toate consecintele!
RisTiN_srb is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 09:31   #589
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Pentru ca uneori, atunci cand ii dai forja absoluta, motorul vrea mai mult si s-ar putea sa fie limitat de injectoare care nu pot pompa suficienta benzina. Nu e ca si cum ar baga benzina fara numar, oricum nu apare prea multa benzina in plus decat daca e un soft facut aiurea.

Sper ca ti-am zis bine...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 10:43   #590
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Poate se gandea la 318 TDS...
da de acord cu tine dar scria clar e36 Coupe 1.8is 140cp ...cate masini DIESEL coupe s-au fabricat de generatie veche ? nu prea sunt !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 10:47   #591
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Da, stiu, dar am zis ca na, poate nu a fost atent.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 10:52   #592
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

da... tot ce e posibil ! nu stiu de ce am eu impresia dar la ora actuala tot cu mislocul de transport in comun merge !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 16:02   #593
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

o discutie pe facebook cine il cunoaste ?
Craciunescu Iulian Bogdan eu cand am cumparat masina asta stiam ce cumpar nu degeaba is ul in state este denumit de little m doar ca stoc este un motor normal cu 140 de cai nu este nimic woww in a avea 140 ca el poate mult mai mult stiu si asta am in cap un proiect sa vedem acum daca socoteala din targ se potrivestea cu cea dupa e bay si daca da voi face show pe 4 cilindri dar asa 140 de cai sunt inofensivi
Sunday at 9:01pm · Like · 1

Tudor M Tudor ))) ia ti un 1.6 dak 140 de cai sunt inofensivi .sa nu mai spun de golf gti kr de 140 de cai care rupe sau calibra sfi care la fel ...inseamna ca esti soo becali dak pt tine 140 de cai sunt inofensiv )))
See Translation
Yesterday at 1:48pm · Like

Tudor M Tudor si nu stiu de little m ...nu am auzit ))
See Translation
Yesterday at 1:48pm · Like

Craciunescu Iulian Bogdan bine prieten ca ai tu 1.8 is si esti mare racer FELICITARI ai vorbit cand trebuia sa taci
17 hours ago · Like

Tudor M Tudor ia ti un logan mai bine...si da sunt mare racer cu 1.8is pt ca lam facut sa mearga de toti caii ..
See Translation
54 minutes ago · Like

Craciunescu Iulian Bogdan ne prezinti si noua o fisa dyno ?
52 minutes ago · Like

Craciunescu Iulian Bogdan si apropo domnul M ) 1.8 is M42 este poreclit baby m deoarece este bazat pe fostul motor de m3 e30 si are interne forjate in plus tot is ul este derivat din motorul de dtm la acea vreme
47 minutes ago · Like

Tudor M Tudor ti as fi prezentat un ``dyno`` la linie da esti prea departe...si ti as mai zice multe dar poluam topicul .bafta
See Translation
40 minutes ago · Like

Craciunescu Iulian Bogdan nu am nevoie de nici o linie prietene si nu stiu care dintre noi este departe insa iar vorbesti cand trebuie sa taci ce proiect ai si unde este prezentat sa vad si eu despre ce este vorba poate asa cine stie vei castiga admiratia mea pana una alta iar vorbesti neintrebat stai jos ai 2
37 minutes ago · Like

Tudor M Tudor rade lumea de tine man ...nu am nici un proiect am doar un bmx ..pe care vreau sa il vopsesc..
See Translation
34 minutes ago · Edited · Like

Craciunescu Iulian Bogdan nu zau rade lumea de mine ?)))))
34 minutes ago · Like

Tudor M Tudor hai k eu am incheiat aici domnule proiect...bafta
See Translation
32 minutes ago · Like

Craciunescu Iulian Bogdan 1+1=2 din tastatura si la telefon toti suntem barbati ,iti fac un scurt rezumat am 4000 de eur bagati pana acum in masina de acum urmeaza sa intru pe parte tehnica si cand spun asta spun frane de 2.8 articulatii de m3 si un is care va scoate multi cai aproximativ inca 4000 de eur pana una alta cand te gandesti sa vinzi bmw ul iti dau eu la schimb niste jante pe el daca vrei ca sa vezi cum stam
26 minutes ago · Like

Tudor M Tudor ...hai ca iti zic 2 chestii dupa te las sa mananci singur de pe jos cu cazanu tau ...bmw nu a creat 1.8 is sa ii pui tu articulatii de m3 si frane de 2.8 ))) wanna be m3 sau ce ?)) si ai bagat 4000 de e fix degeaba ..te mai si lauzi ..cand stii foarte bine ca te ai chinuit un an sa o vopsesti ...ai 3 ...
See Translation
21 minutes ago · Like

Craciunescu Iulian Bogdan este problema mea cat m -am chinuit sau nu ideea este ca eu fac ceva fata de altii cat despre ''.bmw nu a creat 1.8 is sa ii pui tu articulatii de m3 si frane de 2.8 ))) wanna be m3 sau ce ?:''se vede ca suferi pe burta goala ''cunoscatorule''
about a minute ago · Edited · Like

Tudor M Tudor ``sau`` legat man ...hai ca eu imi sterg comenturile ca nu mi place ce zic la nervi .bafta
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
dj_eros is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 16:13   #594
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Omul e si mai curajos pe privat ))

3:16pm
Toma Catalin

sa cunosc ce? am vazut ce masina ai in posesie .... ce iti mai place sa suferi degeaba ! dar ai dreptate ... greseala mea ca ma bag in seama cu toate suferintele care au impresia ca au o nava spatiala din 1.8is care abia mai scoate 120 de cai ...si aia trasi de par ! e plina moldova de cunoscatori ca tine !
3:22pm
Toma Catalin

ma rog ... poate vii la darste sa vezi cateva is uri puse intradevar la punct , atunci poate ai sa intelegi unele lucruri... ca tare va mai supara adevarul uneori !
3:22pm
Tudor M Tudor

coae te astept in iasi sa vezi ce poate is ul meu ...pana atunci ...esti un figurant din vaslui care e degeaba ...incearca sa nu te mai bagi in seama cu mine pt ca nu stii cei ala un short shift ! paaa

mai taci coae cu is urile tale ca is bune ca drumurile din vaslui .te astept in octombrie in iasi ! sa vad ce iti poate is ul
3:24pm
Toma Catalin

Vad ca tu ai curaj numai acolo ... "zmeule" ))) ... eu in locul tau nu as mai scoate caruta aia din garaj la cum arata..... ma scuzi ... acum mi am dat seama ca tu nici macar un drum de jumatate de tara nu iti permiti sa bagi in rezervorul ala !

Mi am luat block dupa asta ))))
__________________
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 17:02   #595
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

din ce vad.....o simpla stare parere postata de mine pe facebook a degenerat intr-o discutie aprinsa pe facebook intre posesorii de pisici ..

eu le spun CAZANE ...pline de CHIT si masini facute din bucati si bune de REMAT ca daca ne da o FRONTALA un LOGAN ne plangem de mila dupe 4000 euro in cazul lui Craciunescu Bogdan ..SAU daca primim o laterala masina este NUMAI buna de dezmembrat ..sunt N cazuri pe net care se dezmembreaza pisicile din cauza unei lovituri ...

parerea mea ..e ca nu trebuie sa SUFERIM de noi cu un motor 1.8is ca domne nu putem sa punem frana sa punem articulatie de M power si frane de 2.8 ...fooarte multi dintre noi nu stim ce vorbim si dupa ce studiem pe net si citim si citim n si n posturi de la fel si fel de persoane din Romania postam si noi la randul nostru , ne dam mari si in realitate suntem vai de .... noastra ...

NU imi cer scuze fata de nimeni ...sper ca a prins parerea mea unde am vrut sa BAT !!!
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 17:09   #596
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
din ce vad.....o simpla stare parere postata de mine pe facebook a degenerat intr-o discutie aprinsa pe facebook intre posesorii de pisici ..

eu le spun CAZANE ...pline de CHIT si masini facute din bucati si bune de REMAT ca daca ne da o FRONTALA un LOGAN ne plangem de mila dupe 4000 euro in cazul lui Craciunescu Bogdan ..SAU daca primim o laterala masina este NUMAI buna de dezmembrat ..sunt N cazuri pe net care se dezmembreaza pisicile din cauza unei lovituri ...

parerea mea ..e ca nu trebuie sa SUFERIM de noi cu un motor 1.8is ca domne nu putem sa punem frana sa punem articulatie de M power si frane de 2.8 ...fooarte multi dintre noi nu stim ce vorbim si dupa ce studiem pe net si citim si citim n si n posturi de la fel si fel de persoane din Romania postam si noi la randul nostru , ne dam mari si in realitate suntem vai de .... noastra ...

NU imi cer scuze fata de nimeni ...sper ca a prins parerea mea unde am vrut sa BAT !!!
NU AM INTELES ABSOLUT NIMIC Rover :> .... Si nu ..nu sufera nimeni de is ... dar cel putin eu .. nu pot suferi suferintele care judeca fara sa stie de fapt cu ce se mananca asa ceva !

Last edited by DEVIL's Style; 30-07-13 at 17:13.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 17:14   #597
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
NU AM INTELES ABSOLUT NIMIC Rover :>
craciunescu bogdan ....nu am nimic cu el il cunosc personal ..el a ajuns la concluzia ca nu isi mai permite sa isi conduca masina in termeni de siguranta DACA nu isi pune articulatie de M3 si frane de 2.8 !!!

o sa ii dau articulatia m3 dupe individualul meu poate merge masina mai bine !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 18:33   #598
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Toate ca toate da eu habar n-am de unde a scos-o pe asta :

Quote:
Originally Posted by dj_eros View Post
Craciunescu Iulian Bogdan si apropo domnul M ) 1.8 is M42 este poreclit baby m deoarece este bazat pe fostul motor de m3 e30 si are interne forjate in plus tot is ul este derivat din motorul de dtm la acea vreme
Din cate stiu eu M42 nu-i derivat din nimic ce ar avea legatura cu M-ul.S14-le e derivat din M10 care a stat ca baza pt F1 si M3 E30.
Culmea , motoru' ala din DTM de care vorbeste e exact acelasi S14 ca si pe varianta de strada...cu "mici" modificari.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 19:34   #599
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
Toate ca toate da eu habar n-am de unde a scos-o pe asta :



Din cate stiu eu M42 nu-i derivat din nimic ce ar avea legatura cu M-ul.S14-le e derivat din M10 care a stat ca baza pt F1 si M3 E30.
Culmea , motoru' ala din DTM de care vorbeste e exact acelasi S14 ca si pe varianta de strada...cu "mici" modificari.
Are m42 ul legaturi destule cu cele de performanta BMW !

S42B20

A racing version of the M42 Engine, called the S42 is known. It was used in BMW's 320 4-door touring car, participating in the German racing series called STW (Super Tourenwagen Cup). It differed by having individual throttle bodies (ITB) for each cylinder and its capacity was enlarged to 1999 cc. It had eight fuel injectors instead of the standard four. Valve cover and airbox were entirely made of carbon fiber. Lubrication was provided by a dry sump system. Compression ratio was increased and a lightweight head installed.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 30-07-13, 22:23   #600
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: * Din ciclul "cunoscatori" in BMW-uri

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
))
" Bmw 320 2.0 Vanos E46 Version benzina 1995 "

http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/...-11274919.html


De citit tot anuntul )

( 2.0 benzina 240 de cai... ) )
Exceptand descrierea si unele detalii minore de pe masina, nu e chiar rea! Stikerele alea cu M3 oglinzile si jantele. In rest e destul de ok masina.
florineluspr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -