Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-11, 08:41   #1
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

montez pe e36:clima digitala sau manuala,pret pt montal fara piesele mele pt ambele modele 600 lei (mecanica plus electrica).obc 18 butoane 140 lei,obc 7 butoane 40 lei,pilot automat 120 lei,incalzire in scaune 100 lei,senzori parcare oem 150 lei,geamuri fata si spate model comfort 400 lei,spalatoare faruri 150 lei,proiectoare 100 lei,comenzi volan 150 lei,montaj ews(chip cheie)150 lei.si multe altele,pt mai multe detali ma puteti suna la 0766106692 sau 0745500019 yahoo:e_emu3.bafta la toti
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 08:55   #2
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Recomand, lucreaza bine
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 22:45   #3
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Misto. Preturi bune, daca si lucrarile snt de calitate, e chiar o treaba buna ca te avem pe forum.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 23:18   #4
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

unele preturi sunt foarte bune dar altele cam scumpe... Adica de pus 2 rahaturi de proiectoare mi se pare mult 100 de ron... Nu mi se pare nicio inginerie de pus 2 becuri...
In schimb de pus pilot 120 de ron e un pret foarte rezonabil...
Oricum e de retinut oferta ta. E binevenita !

Last edited by the_rifle; 04-05-11 at 23:20.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 06:50   #5
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
unele preturi sunt foarte bune dar altele cam scumpe... Adica de pus 2 rahaturi de proiectoare mi se pare mult 100 de ron... Nu mi se pare nicio inginerie de pus 2 becuri...
In schimb de pus pilot 120 de ron e un pret foarte rezonabil...
Oricum e de retinut oferta ta. E binevenita !
Ai dreptate nu te contrazic,e usor sa pui 2 proiectoare in bara si un buton,dar pe langa asta mai pui un releu,mai desfaci un capac de sigurante,etc,pana la urma nu oblig pe nimeni sa vina la mine,eu imi fac preturile in functie de munca pe care o depun,ma bucur ca se comenteaza preturile, e un forum si fiecare are dreptul sa spuna ce vrea.bafta
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 00:05   #6
B 58 MAL

Stage 5
 
B 58 MAL's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,335
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

unde anume in Bucuresti te pot gasi ? am un e36 coupe .. am incalzire in scaune , dar incalzirea din scaunul din dreapta nu functioneaza ...apas butonul se aprinde dar nimic... am gandesc vreo siguranta vreun scurt pe undeva... sau plasa propriu zisa de rezistente ?? in fine cam ce zona a Bucurestiului ?
B 58 MAL is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 03:57   #7
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

zona 13 Septembrie
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 05:28   #8
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
Ai dreptate nu te contrazic,e usor sa pui 2 proiectoare in bara si un buton,dar pe langa asta mai pui un releu,mai desfaci un capac de sigurante,etc,pana la urma nu oblig pe nimeni sa vina la mine,eu imi fac preturile in functie de munca pe care o depun,ma bucur ca se comenteaza preturile, e un forum si fiecare are dreptul sa spuna ce vrea.bafta

Ai dreptate. doar mi-am dat cu presupusul... Sunt tare curios sa-mi zici cat iei sa desfaci capacul de la sigurante si sa infigi un releu in soclu... Cred ca 2 ron ar fi un pret ce reflecta realitatea . Presupun ca diferenta de pret o reprezinta infiletarea becurilor...

Toate bune...
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 17:53   #9
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Ai dreptate. doar mi-am dat cu presupusul... Sunt tare curios sa-mi zici cat iei sa desfaci capacul de la sigurante si sa infigi un releu in soclu... Cred ca 2 ron ar fi un pret ce reflecta realitatea . Presupun ca diferenta de pret o reprezinta infiletarea becurilor...

Toate bune...
Ai dreptate man,greseala mea ca am deschis topicul asta,ar trebui inchis,toate bune
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 21:37   #10
cristy_dre2003

Stage 4
 
cristy_dre2003's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 173
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

nu e mare smecherie sa infigi un releu si sa pui 2 becuri, are dreptate omu. dar explica-i ca trebuie facut un cablaj mai complicat pentru un releu si 2 becuri, cablaj pe care masina nu il are si pentu care trebuie desfacute multe plastice si dracii.
cristy_dre2003 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 21:49   #11
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Multi vad,putin pricep!
Personal preturile mi se par destul de ok,presupun ca si calitativ este aceeasi situatie!

Spor la treaba!
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 22:10   #12
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by cristy_dre2003 View Post
nu e mare smecherie sa infigi un releu si sa pui 2 becuri, are dreptate omu. dar explica-i ca trebuie facut un cablaj mai complicat pentru un releu si 2 becuri, cablaj pe care masina nu il are si pentu care trebuie desfacute multe plastice si dracii.
nu trebuie sa dau explicatii,sunt multi care stiu, multi care nu stiu,asa cum am mai spus si mai sus nu oblig pe nimeni sa vina la mine,cine ma cunoaste stie despre ce este vorba si cum lucrez.bafta in continuare va doresc la toti
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 00:33   #13
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

ca sa pui o instalatie de proiectoare intradevar nu e greu dar e foarte mare migaleala si pt 50lei nu cred ca s-ar deranja nimeni sa traga fire prin matele alea de fire.pierzi foarte mult timp...cine nu vrea sa de-a 100lei sa isi traga singur fire.omu are un pret minim de 100lei
mananca electrica pe paine la E36 doar sa ii permita timpul si chef de munca sa aibe.
ca idee el a pus toate optiunile de pe FFS si de pe KUC si toate erau perfect functionale.
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 02:26   #14
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
nu trebuie sa dau explicatii,sunt multi care stiu, multi care nu stiu,asa cum am mai spus si mai sus nu oblig pe nimeni sa vina la mine,cine ma cunoaste stie despre ce este vorba si cum lucrez.bafta in continuare va doresc la toti
Acum nu face pe mofturosu'... De la bun inceput am spus ca e de retinut oferta ta si ca e bine venita. Am spus ca MI SE PARE MULT pt proiectoare 100 de ron dar am spus si ca pretul pt pilot imi pare foarte OK... Poate m-am gandit la cazul meu in care cablajul e tras dar n-am proiectoarele pe masina... Iar cand spui ca se taxeaza si ca desfaci capacul de la sigurante normal ca mi se pare cam exagerat... Pana la urma timpul se plateste...
Nu trebuie sa te superi si nici sa ma consider dushman... Vorbim si noi pe un forum... Bla-bla-uri... Sincer iti doresc sa-ti mearga bine. La proiectoare nui vin la tine dar la pilot vin fara remushcari...

Nici nu ne-am luat nevestele nici nu ne-am spart capetele... Numai bine. Sincer.

Last edited by the_rifle; 07-05-11 at 02:32.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 05:16   #15
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Acum nu face pe mofturosu'... De la bun inceput am spus ca e de retinut oferta ta si ca e bine venita. Am spus ca MI SE PARE MULT pt proiectoare 100 de ron dar am spus si ca pretul pt pilot imi pare foarte OK... Poate m-am gandit la cazul meu in care cablajul e tras dar n-am proiectoarele pe masina... Iar cand spui ca se taxeaza si ca desfaci capacul de la sigurante normal ca mi se pare cam exagerat... Pana la urma timpul se plateste...
Nu trebuie sa te superi si nici sa ma consider dushman... Vorbim si noi pe un forum... Bla-bla-uri... Sincer iti doresc sa-ti mearga bine. La proiectoare nui vin la tine dar la pilot vin fara remushcari...

Nici nu ne-am luat nevestele nici nu ne-am spart capetele... Numai bine. Sincer.
Nu sunt nici mofturos nici suparocios nici dusmanos.te servesc cu cea mai mare placere si pe oricare ar fi de pe acest forum,
e_emu3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -