Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-13, 20:55   #16
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: motorina in benzina

eu am patit la e90 2.0 diesel sa imi bage benzina,aveam 3 litri de motorina si mi-a bagat baiatul dragut 20 de litri de benzina si am mers de la valea cascadelor pana la la km 35 pe autostrada A1 cand a inceput sa imi apara pe navigatie ca trebuie sa ma duc la service si ca mi-a redus puterea motorului.
Problema a fost ca in filtru era benzina curata.

Am sunat la petromul unde mi-a bagat le-am zis ce au facut si au platit ei platforma pana la service +toata reparatia in total undeva la 1000 ron,deci trebuia sa te certi cu ei




PSar cum ti-a bagat ca pompa de motorina este mai groaza ca aia de benzina si nu poti sa o bagi in rezervor
__________________
Auto Mil Comercializeaza : Echipamente de diagnoza(testere,interfete diagnoza,programatoare,modificare km etc.)
Piese auto OEM si Aftermarket, Uleiuri,Acumulatori,Accesorii de iluminat,Leduri

Efectuam

Diagnoza auto,Reparatii electrice,Stergere Crash Airbag,Modificare KM,Rescriere Imobilizator,Radio/cd decoder
0722263565/0766915498

BMW 318i e46 Facelift
Mercedes C180
Ex:E46 318i 2000 NFL
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 02-06-13, 23:54   #17
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: motorina in benzina

Quote:
Originally Posted by djrooney View Post
eu am patit la e90 2.0 diesel sa imi bage benzina,aveam 3 litri de motorina si mi-a bagat baiatul dragut 20 de litri de benzina si am mers de la valea cascadelor pana la la km 35 pe autostrada A1 cand a inceput sa imi apara pe navigatie ca trebuie sa ma duc la service si ca mi-a redus puterea motorului.
Problema a fost ca in filtru era benzina curata.

Am sunat la petromul unde mi-a bagat le-am zis ce au facut si au platit ei platforma pana la service +toata reparatia in total undeva la 1000 ron,deci trebuia sa te certi cu ei




PSar cum ti-a bagat ca pompa de motorina este mai groaza ca aia de benzina si nu poti sa o bagi in rezervor
nu mai stau sa ma cert cu ei...etc, am rezolvat-o acum...

nu stiu cum a reusit gospodaru ala, ca era motorina cursa si pe bara, janta....in fine, bine ca am rezolvat-o....
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -