Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-12, 21:46   #1
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Problema Aer Bmw e36

Salutarile si respectele mele tuturor va multumesc pentru inceput din suflet ca imi sunteti mereu alaturi si ma ajutati cu sfaturi in a imi rezolva problemele mai tot timpul

Am revenit cu o noua problema la pisicuta mea .... masina despre care e vorba este un bmw 318i din 1992 seria 3 e36 sedan motor 40b18 fara AER CONDITIONAT.


Imi mergea aerul in masina pe toate treptele 1,2,3,4 pana ieri mentionez ca e aer normal nu am aer conditionat , am constatat ca sa ars siguranta 25 de 30 amp parca de la aer am schimbato a functioant totul ok am dat drumu la aer mergea ce mergea se auzeau zgomote ciudate dintr-o data nu a mai mers aerul in masina nici pe treapta 1,2,3 sau 4 pe nici o treaba am reverificat de 2 ori toate sigurantele din panou de sigurante nici o siguranta nu e arsa comutatorul interior pentru aer comuta bine robineti de la caldura sunt ok se poate sa fie piesa cu tepi si in cazul meu ? am inteles de pe internet ca daca se duce piesa cu tepi nu mai merge treaba 1,2,3 dar 4 merge la mine nu mai merge absolut nici una ma poate ajuta cineva cu un raspuns ? raman dator o viata...va multumesc din nou din suflet greu iarna fara caldura..
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 22-12-12, 18:15   #2
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Problema Aer Bmw e36

Quote:
Originally Posted by Fant0ma View Post
Salutarile si respectele mele tuturor va multumesc pentru inceput din suflet ca imi sunteti mereu alaturi si ma ajutati cu sfaturi in a imi rezolva problemele mai tot timpul

Am revenit cu o noua problema la pisicuta mea .... masina despre care e vorba este un bmw 318i din 1992 seria 3 e36 sedan motor 40b18 fara AER CONDITIONAT.


Imi mergea aerul in masina pe toate treptele 1,2,3,4 pana ieri mentionez ca e aer normal nu am aer conditionat , am constatat ca sa ars siguranta 25 de 30 amp parca de la aer am schimbato a functioant totul ok am dat drumu la aer mergea ce mergea se auzeau zgomote ciudate dintr-o data nu a mai mers aerul in masina nici pe treapta 1,2,3 sau 4 pe nici o treaba am reverificat de 2 ori toate sigurantele din panou de sigurante nici o siguranta nu e arsa comutatorul interior pentru aer comuta bine robineti de la caldura sunt ok se poate sa fie piesa cu tepi si in cazul meu ? am inteles de pe internet ca daca se duce piesa cu tepi nu mai merge treaba 1,2,3 dar 4 merge la mine nu mai merge absolut nici una ma poate ajuta cineva cu un raspuns ? raman dator o viata...va multumesc din nou din suflet greu iarna fara caldura..
Cand se duce piesa cu tepi deaceea merge pe 4 ca pozitia 4 e pe direct cum ar fi,nu are legatura cu piesa cu tepi,la tine altceva e problema
__________________
TurboMania
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 22-12-12, 18:22   #3
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: Problema Aer Bmw e36

Nu ai treaba daca iti pica piesa cu tepi iti mergea cum zice colegu pe treapta 4


Nu vreau sa iti dau o veste proasta dar asta este....
Am avut si eu aceeasi problema acum vre-o 3 ierni cu o pisica exact ca a ta tot din 92, sa dus aeroterma,trebuie sa o schimbi,iar sa o schimbi o sa iti ia jumatate de zi daca nu ai desfacut nici o data
__________________
Auto Mil Comercializeaza : Echipamente de diagnoza(testere,interfete diagnoza,programatoare,modificare km etc.)
Piese auto OEM si Aftermarket, Uleiuri,Acumulatori,Accesorii de iluminat,Leduri

Efectuam

Diagnoza auto,Reparatii electrice,Stergere Crash Airbag,Modificare KM,Rescriere Imobilizator,Radio/cd decoder
0722263565/0766915498

BMW 318i e46 Facelift
Mercedes C180
Ex:E46 318i 2000 NFL
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 22-12-12, 18:23   #4
krone

Stage 4
 
krone's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 200
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Problema Aer Bmw e36

Daca s-au auzit tot felul de sunete...precis ceva a blocat motorasul si s-a ars...ar trebui verfificat...numa bine.
krone is offline   Reply With Quote
Old 22-12-12, 18:26   #5
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: Problema Aer Bmw e36

daca zice ca i sa ars si siguranta si dupa a auzit zgomote si a picat 99.99% asta se intampla la bmw
djrooney is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -