Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-12, 01:13   #1
Sony_

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 26
Default Problema serie motor

Am o problema grava...am cumparat recent un BMW 318i e46 facelift... Am fost cu ea la RAR pentru fisa de autenticitate cand aflu cu stupoare ca seria motorului nu corespunde cu cea de pe CIV...baietii de acolo m`au trimis sa fac rost de o hartie cum ca, motorul a fost schimbat intr`un service autorizat pentru asa ceva...bun..problema e urmatoarea.. proprietarul era din arges iar eu sunt din maramures...si nu mai pot da de el...ce as putea face in cazu` de fata...astept sugestiile voastre
Sony_ is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 02:38   #2
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Problema serie motor

Daca ti-au dat o hartie scrisa pt care te resping ar trebui ori sa faci rost de hartiile pe care ti le-au cerut ori sa schimbi RAR-ul...
Daca doar te-au respins verbal sterge cu flexul seria si da-i cu ceva coroziv sa nu se mai vada seria motor. Daca nu se vede seria vor trece " fara serie motor" . Asa scrie la mine.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 18-01-12, 19:52   #3
Sony_

Stage 2
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 26
Default Re: Problema serie motor

Am fost respins "SCRIS"...oricum s`a rezolvat cu o hartie de la un service omologat RAR cum k, motorul a fost schimbat de ei ..
Sony_ is offline   Reply With Quote
Old 18-04-12, 00:49   #4
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Problema serie motor

salut, uite astazi am fost si eu cu o masina sa o vand si cel la care urma sa o vand sa ocupat de ea si din pacata PROSTU DRACU a luat respins nu stiu daca scris sau verbat oricum taxa a platito, ce e de facut? sterg seria sau cum procedez? Multumesc.

PS am nevoie de un raspuns urgent va rog
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 20-04-12, 00:59   #5
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: Problema serie motor

simplu,faci rost de o factura de la un service,omologat bmw,cum ca ai schimbat motorul la ei.mai multe te descurci.sau am auzit cu acid de baterie pe serie?sau cum a zis colegul,flexul)
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 28-06-12, 17:31   #6
SmoKeyBv

Stage 4
 
SmoKeyBv's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 259
Default Re: Problema serie motor

Care au fost costurile omologari motorului ?
SmoKeyBv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -