Salut, am un e36 316 din '93, problema a aparut de vreo 1 an si se manifesta astfel:
In mers (cand vrea ea, nu tot timpul), se aprind farurile mai intens, luminile din bord la fel si casetofonul se stinge, cateodata face asta doar o sec si isi revine, cateodata nu-si revine pana nu opresc motorul, de vreo 3 ori a dat in faruri de a spart becurile, eu cred ca e vreo problema la alternator, vreun scurt ceva si baga tensiune mai mare, daca cineva a mai intampinat aceasta problema il rog sa-mi spuna si mie cum a rezolvat-o, partea proasta e ca nici nu pot sa masor tensiunea la alternator ca face figuri cand vrea ea, nu cand vreau eu, am masurat la alternator si baga normal...