Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-11, 08:31   #1
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default URGENT

Salut stie cineva vreo vulcanizare care pune petice la cald si anume sa refaca o portiune mica din talonul interior al cauciucului.multumesc
dr_pricop is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 08:46   #2
siminica

Stage 3
 
siminica's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 82
Default Re: URGENT

de peticit poate, dar nnu iti recomanda nimeni sa mai mergi cu cauciucul ala.in cel mai bun caz il poti pune pe rezerva.incearca la autosoft,sama....sau poate la vulcanizare la buzesti,langa MC sau in altte parti
siminica is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 08:50   #3
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default Re: URGENT

Asteptam si eu un rasp mai bun .Am fost cam peste tot ma intereseza o vulcanizare nu sa incerc din vulcanizare in vulcanizare.
dr_pricop is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 15:02   #4
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: URGENT

man aceasi problema o am si eu cu un cauciuc nou care mi-a fost taiat (1cm) exact la buza jantei...si imi pare rau de el dar nu am gasit pe nimeni sa imi lipeasca la cald
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 16:08   #5
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: URGENT

Pe vremuri acum 20 de ani cand eram copil se puneau petice calde la vulcanizarea de la Adesgo ( cutitul de argint ). Vulcanizarea mai exista insa nu stiu daca mai ofera tipul asta de servicii... Aveau o presa de lipit la cald... ulterior n-am mai vazut ca exista acea presa...
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 17:01   #6
Fantomel4u
BMW Driver

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 253
Default Re: URGENT

Sfatul meu nu te complica sa il peticesti te risti aiurea nu ai bani iei un cauciuc second hand de aceleasi dimensiuni ca al tau si tot cam la bani aceai te ar ajunge peticit+benzina+ etc...bacsis
Fantomel4u is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 17:19   #7
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default Re: URGENT

[prietene cauciucul de care vb este nou nou 10 mil a costat ma intelegi ca daca era o rapciuga si costa 3 mil imi luam altu.
dr_pricop is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 22:04   #8
Fantomel4u
BMW Driver

Stage 4
 
Join Date: May 2009
Posts: 253
Default Re: URGENT

Quote:
Originally Posted by dr_pricop View Post
[prietene cauciucul de care vb este nou nou 10 mil a costat ma intelegi ca daca era o rapciuga si costa 3 mil imi luam altu.
nu am zis sa cumperi nou eu doar mi am dat cu parerea la urma urmei tot cum vrei tu o sa faci tu esti proprietarul nu trebuie sa te "enervezi" asa tare..
Fantomel4u is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 06:34   #9
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: URGENT

Shaua si cureaua lata, ce barbat eram odata...
Daca nu era rapciuga , acum este !!!
Daca esti fudul ia-ti altul nou iar daca nu , stai cu el rapciuga reshapata...
Asa e in tenis frate...


Apropo... Titlul "URGENT" se pune cand ti-a luat foc masina sau ti-a crapat motorul nu cand ai luat un cui in roata ca doar nu te duci la Urgente cand te trece o beshina... Nu-i asa Doctore ?

Last edited by the_rifle; 06-05-11 at 06:43.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 11:42   #10
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default Re: URGENT

Quote:
Originally Posted by the_rifle View Post
Shaua si cureaua lata, ce barbat eram odata...
Daca nu era rapciuga , acum este !!!
Daca esti fudul ia-ti altul nou iar daca nu , stai cu el rapciuga reshapata...
Asa e in tenis frate...


Apropo... Titlul "URGENT" se pune cand ti-a luat foc masina sau ti-a crapat motorul nu cand ai luat un cui in roata ca doar nu te duci la Urgente cand te trece o beshina... Nu-i asa Doctore ?
Pun URGENT cand cred eu ca este urgent ma intelegi si nu am luat un cui in roata ci un prost de la vulcanizare mi-a facut cacatu asta cu talonu asa ca pt mine este urgent pt ca am umblat in tot bucurestiul aproape si nu am gasit.Si daca ai sa-mi dai un sfat ok daca nu lasa poeziile pt prieteni de-ai tai .Numai bine
__________________
BMW
dr_pricop is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 12:17   #11
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: URGENT

Vulcanizarea este pe Cheiul Dambovitei cum vi de la Vitan spre Mihai Bravu pana in semafor cu 2-300 de metri. Da un telefon - 0751.944.599 FLorin.

Oricum, din cate stiu eu, nu prea mai au ce sa-i faca daca este pe talon, cauciucul este bun de aruncat, dar poti sa incerci.
__________________
brandex is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 20:43   #12
dr_pricop

Stage 5
 
dr_pricop's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 649
Default Re: URGENT

Quote:
Originally Posted by brandex View Post
Vulcanizarea este pe Cheiul Dambovitei cum vi de la Vitan spre Mihai Bravu pana in semafor cu 2-300 de metri. Da un telefon - 0751.944.599 FLorin.

Oricum, din cate stiu eu, nu prea mai au ce sa-i faca daca este pe talon, cauciucul este bun de aruncat, dar poti sa incerci.
Merci mister o sa incerc acolo.Se poate inchide
dr_pricop is offline   Reply With Quote
Old 06-05-11, 23:07   #13
D-I-U

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 254
Member of:
[VW]
Default Re: URGENT

eu am umblat cu un cauciuc resapat pe talon mai bine de un an pe spate pus binenteles,acuma depinde de cat de bine il pun aia de la vulcanizare,si cauciucu meu era nou si aiai de la vulcanizare miau spus cal pot arunca si lam lasat acolo si dupa o luna m-am dus sami caut cauciuc la marimea lu astea lalte 3 si cauciucu meu era acolo resapat pus la vandut...lam luat frumos leam dat la aia 3 dumnezeii ca miau vandut un rapciugos de cauciuc si am umblat cum am zis mai bine de 1 an cu el
D-I-U is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 15:54   #14
obisnuit

Stage 3
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 121
Default Re: URGENT

Vai ce destept esti tu.. Un cauciuc cu pana pe talon e bun de aruncat . Nici la o fabrica de resapare nu ti-l vulcanizeaza pentru ca este prea periculos ,nu iti ofera nici o siguranta. Ca tu ai mers cu el , e riscul tau si a altor sarmani care circulau prin jur.
obisnuit is offline   Reply With Quote
Old 17-08-11, 15:40   #15
D-I-U

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 254
Member of:
[VW]
Default Re: URGENT

pai nu???asa a fost ma n-am de ce sa mint,cauciucu era nou,ce dracu...

stii cum zice romanu""Doamne fereste de ceva rau""
D-I-U is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -