Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-09, 22:06   #1
giovi

Stage 2
 
giovi's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Angry senzor ABS in bord...!

salutare...!!mi s-a aprins senzorul de la ABS in bord ..stie cineva de la ce ar putea fi sau ...daca s-o defectat ...mentionez ..ca ...cu o zi inainte ...mi s-a spart sabotii de la stanga spate ..si am mers putin ''fier pe fier'' pt ca am avut o urgent ...frana nu era asa buna dar faceam mai multe pedale si incercam sa nu franez prea tare ..ca sa nu sa se roada tamburul...imi puteti spune de ce s-a aprins ...daca ii pun saboti noi se stinge sau e ceva mai grav ?va multumesc
giovi is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 00:20   #2
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Lightbulb Re: senzor ABS in bord...!

Quote:
Originally Posted by giovi View Post
imi puteti spune de ce s-a aprins ...daca ii pun saboti noi se stinge sau e ceva mai grav ?va multumesc
Sa aprins pentru ca nu mai aveai saboti pe spate si mergea fier pe fier si pentru a stinge samnalul cred ca trebuie sa ieu un senzor nou ABS.
Parerea mea este ca inainte sa faci vre-o reparatie , mergi la un service sa-ti desfaca tamburul sa sti exact ce ai .

Prerea mea . Salutare !!
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 12:53   #3
giovi

Stage 2
 
giovi's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Smile Re: senzor ABS in bord...!

Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Sa aprins pentru ca nu mai aveai saboti pe spate si mergea fier pe fier si pentru a stinge samnalul cred ca trebuie sa ieu un senzor nou ABS.
Parerea mea este ca inainte sa faci vre-o reparatie , mergi la un service sa-ti desfaca tamburul sa sti exact ce ai .

Prerea mea . Salutare !!
multumesc frumos ...o sa ma duc la service pentru siguranta mea !salut.
giovi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -