Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PORSCHE > Alte discutii Porsche

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-16, 08:06   #1
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default hahaha, cat de prost sa fii :)

https://www.4tuning.ro/poze/poze-stir...ati-20886.html

Cat de prost sa fii sa scrii astfel de ineptii, in special fara sa stii ceva despre masinile alea...evident in special despre 924.
Pana acuma am acceptat mizeria asta de paraseala de forum si "portal" dar 4tuning o da din penal in jenant.

Si daca ce scrie in "articolul" respectiv ar fii adevarat, intr-o situatie in care 4 tuning devine tot mai parasit...alegerea sa batjocoresti public masini pe care oameni de pe forumul tau s-ar putea sa le iubeasca e o alegegere care cu siguranta implica retard grav.
Celui care a scris articolul ii sugerez sa mai citeasca. Nu stiu multe despre restul masinilor dar cu siguranta nici una din ele nu e o masina rea. Cat despre 924, citeste putin istoria sa vezi cum 924 a salvat Porsche de la faliment si a platit dezvoltarea gamei si a modelelor ulterioare..lucru care 911 l-a ratat complet in acea perioada. Cat despre piese vw, in primul rand nu e o rusine...vw au fost si sunt masini foarte bune, apoi 911 se inradacineaza in vw, apoi faptul ca 924 are numai piese de vw sub capota e eronat, numarul de piese care efectiv se potrivesc e foarte mic...ah..si motorul ala de 2L a participat la LeMans cu rezultate remarcabile.

Celor care aveti 924 si 944 va propun migrarea pe 924board sau rennlist sau chiar porsche924.co.uk. Ma gasiti pe oricare din forumurile respective.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 16-04-16, 13:48   #2
Motanul

Stage 5
 
Motanul's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 668
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: hahaha, cat de prost sa fii :)

Stai linistit ca nu tulbura pe nimeni retardatul respectiv. Noi ne vedem in continuare de comunitatea noastra, ca oricum nu am nevoie de respectivul pentru un sfat sau o parere tehnica. Intreb si eu pe cineva de aici din comunitate care are habar de ce spune.
Si pe Alex si pe tine si pe Viorel / Ionut / Cristi / Catalin - i-am gasit si prin intermediul forumului.
Eu sunt bucuros ca am determinat un coleg sa faca pasul final si sa cumpere un 924. ( a vazut masina mea la retromobil, a intrat pe forum aici si a vazut poza pusa de mine cu nr. de tel si anunt de vanzare). Acum are grija de ea si vorbeste cu pasiune despre masina (924S). Chiar intentionez sa-l rog sa prezinte masina aici cand mai vorbim. Daca anul trecut era singurul cu masina la retromobil - anul asta suntem deja 7 cu 924-944 in Bucuresti (ma refer aici la persoane pe care le cunosc direct).
A mai fost un 924 la retroparada (am fost 4) - dar am uitat sa-i fac si lui poza. Deja ne stim intre noi.

Adica cainii latra - caravana trece.
__________________
Porsche 924 1979 2.0 aspirat 125 CP
Seat leon 1.9 TDI 101 CP
Suzuki SX4 2011 1.9 120 CP

Ex: BMW 320D (150 CP); VW Bora TDI, Golf, Dacia, Renault 16 din 1967

Last edited by Motanul; 16-04-16 at 13:53.
Motanul is offline   Reply With Quote
Old 10-06-16, 20:35   #3
Motanul

Stage 5
 
Motanul's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 668
Member of:
[PORSCHE]
Default Re: hahaha, cat de prost sa fii :)

Porsche 924 /
mașina are mecanica de pe golf 1/2 , audi din acea perioadă...(așa au fost toate de fabrică).. nu e foarte greu de întreținut, și se găsesc ușor piese de schimb
Ofer două chei, carte, talon neînstrăinat, și husa mașinii




https://olx.ro/oferta/porsche-924-197...tml#f26275d9a5

Masina nu arata rau - dar prezentarea lasa de dorit...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Clipboard01.jpg
Views:	36
Size:	41.5 KB
ID:	3158791  

Last edited by Motanul; 10-06-16 at 20:38.
Motanul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-16, 19:16   #4
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: hahaha, cat de prost sa fii :)

Exista multi oamenii care pe langa autobuz au mai circulat si cu tranvaiul, iar pentru ca stau si se uita pe geam dupa masini isi mai impartasesc si pe diverse bloguri parea lor despre masini si cum ar trebui sa fie ele.
Parerea mea este ca ar trebui sa avem un forum al nostru. E drept ca fata de comunitatea celor cu golf sa logan noi ne numaram pe degete. Chiar de la o mana cei care scriu mai des de odata pe luna .
Daca aveti vre-o idee demna de pus in practica eu sunt dornic sa schimb peisajul.
Pana atunci va las cu un articol care mie mi-a placut tare mult si pe care pustiulica asta de "redacteaza" sigur nu cred ca l-a citit.
http://flussigmagazine.com/1/post/20...sual-chat.html
__________________
87' 944 Turbo
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -