Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PORSCHE > Alte discutii Porsche

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-10, 18:26   #1
poleposition

Stage 2
 
poleposition's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 48
Default > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Da, pe la ora 20:20, mi-a furat stergatoarele de la Cayenne.

Asta nu ar fi nimic, insa mi-a spart si parbrizul ca a lasat sa cada bratul ala metalic brusc pe parbriz si cel mai si CEL MAI TARE, este ca cel care le-a furat, avea.... ghici, ai ghicit ?

AVEA TOT UN CAYENNE !!!!

Se vede pe una din camere cum opereaza, apoi se observa cum pleaca din spatele meu, evident cu Cayenne-ul lui.

Am filmat momentan ecranul, caci nu pot sa imi fac singur dvd cu filmarea, nu stiu cum... diseara sper sa ajung la politie cu DVR-ul sa filtreze imaginea, poate se observa numarul.

Deci, nu va mai faceti iluzii ca se fura la comanda de catre suti... NU FRATE, vine omu cu masina personala la furat, ca e mai ieftin decat sa dai bani la ciorditori.

EXTRAORDINAR !!!

Filmul (ora pe filmare este decalata cu 2 ore in plus, e asa de mult, mi-a fost lene sa o modific), imi pare rau pt calitatea proasta.

Iata:

https://www.youtube.com/watch?v=G-AEGye-Mkg
poleposition is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 18:43   #2
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

incredibil !!

am mutat topicul la "Alte discutii"
morghen is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 23:21   #3
Alex_cristocea

Stage 5
 
Alex_cristocea's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 671
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Penibil. Ce fomist are cayenne si n-are bani de 2-ua stergatoare. Milionar de carton!
Alex_cristocea is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 23:39   #4
poleposition

Stage 2
 
poleposition's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 48
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Tare, am aparut si pe CANCAN... ma bucur ca circula acest video atat de repede

http://www.cancan.ro/actualitate/int...ada-86435.html
poleposition is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 23:59   #5
bikks

Stage 5
 
bikks's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of:
[Mitsubishi]
[Pole Position Racers]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Am vrut sa zic "s**t happens" da asta e prea de tot. gasesti in benzinarii cu 20 de lei un stergator.
bikks is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:05   #6
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

incredibil , stai cumva de la romana spre bd victoriei? pe strada aia , care i am uitat numele ... ? ca am vazut acolo un M6 parcat mereu.
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:26   #7
passatb4

Stage 5
 
passatb4's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 371
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

incredibil ma asa ceva nu se poate
da mai e o varianta o portita in care el sa scape cel cu cayenne
poate era o simpla coiicidenta de a trece ala pe acolo ...exista o dovada cum ca cel care a luat obiectele de pe masina a urcat in cealalta masina nu incurajez hoti da poate cel din celalat cayenne nu a vrut sa se bage cand ti-a furat stergatoarele si era parcat la o masina 2 fata de tine ..o fi zis omu ca esti propietarul si isi ia stergatoarele in casa sa nu inghete ca a 2 zi se nu astepte pana se dezgheata
passatb4 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:39   #8
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

incredibil...
Sa il prinda politia!
Doamne ajuta!
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:51   #9
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Quote:
Originally Posted by Victor_Is View Post
incredibil...
Sa il prinda politia!
Doamne ajuta!
..fmm
economia asta e grea... vremuri disperate...sa ti sa usuce mainile
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:54   #10
XelleX

Stage 3
 
XelleX's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 158
Member of:
[VW]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

ce ordinar! Uite astia ne sunt compatriotii.... si nu e nicio treaba ca masina e un cayenne.. putea fi orice altceva. Modelul masinii face povestea mai senzationala, dar realitatea e ca oricine are o masina ar trebui sa aiba cateva zeci de lei pt. 2 amarate de stergatoare....
Trist! Si mai trist e ca neghiobul ala nu va pati nimic, stati linistiti. Eu ii urez sa i se usuce mainile si sa-i cada! Asa cum ii doresc si celui care mi-a sarit pe masina si mi-a indoit plafonul in plina zi, la fel in fata casei.....
__________________

proiectul meu - www.vw1303s.com
XelleX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 00:58   #11
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

cata ura pe broscari va stiam de rai ,,
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 01:08   #12
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

nu inteleg o chestie daca lai vazut si ai filmat pe cel ce a furat de ce nu ai iesit afara sa faci galagie sa iei nr d e la cealalta masina sau s a chemi politia

cum ai putut sta numai s a filmezi...!!!
__________________
CIT TRAIESTI INVETI !!! DAR IN FINAL , TOT PROST MORI !!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 01:08   #13
agentulsecret3

Stage 5
 
agentulsecret3's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 579
Member of:
[PORSCHE]
[Old School Cars]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

era camera de supraveghere...
agentulsecret3 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 01:10   #14
XelleX

Stage 3
 
XelleX's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 158
Member of:
[VW]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

Quote:
Originally Posted by agentulsecret3 View Post
cata ura pe broscari va stiam de rai ,,
da, la cum merg lucrurile, ura fata de oameni, dragoste pentru fiare :P
Era un sticker fain de pus pe masina cu "love cars hate people"

Last edited by XelleX; 29-01-10 at 01:14.
XelleX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 08:13   #15
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: > Cum e sa ai Cayenne si sa furi stergatoare de pe alt Cayenne ?...stergatoare

sper sa pateasca si el la fel...sa ii fure careva cotetzu ala de cayenne si sa ramana in cutia lui de carton.
morghen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -