Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HYUNDAI > Zona tehnica Hyundai

Zona tehnica Hyundai Zona tehnica, secrete, tips&tricks Hyundai

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-07, 13:22   #1
kotel

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 7
Default vreau si eu un sfat

am si io o problema..........
am un hyundai coupe din 2002 motor de 2000 cm si am dat cu el intr-un sant...am spart spoileru in stanga fata dar nu asta e important....problema e ca mi-au sarit air bag-urile frontale ((((( cum sa fac sa ies mai ieftin ca am sunat la reprezentanta si mi-au zis 3000 si ceva de euro.... se mai pot impacheta sau pune de la alte masini nu stiu zic si io....ce sfat imi dati....
mersi mult

am inteles ca spoileru merge si de ala mai nou 2004 fara modificari...dar de unde pot sa-l iau????
kotel is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 14:06   #2
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default Re: vreau si eu un sfat

Referitor la prima problema (cu airbag-urile) ai doua variante:
1) sa maschezi problema, cu riscurile care vor aparea pentru viata ta si sa schimbi interiorul volanului si plansa bordului. Varianta asta este cea mai ieftina (cam 400 de euro) dar nu ti-as recomanda-o nici daca ai fii dusmanul meu.
2) intra pe urmatoarele site-uri:
www.sharkracing.com
www.kspec.com
Ia legatura cu ei prin mail (recomandabil) sau prin telefon si spune-le ce piese iti trebuiesc. Garantat acolo sunt la jumatate de pret fata de Romania. Vezi ca sunt Coreeni
Despre a doua problema, aia cu spoilerul fata, sa sti ca merge modelul 2004 fara modificari dar cu ceva adaugari. O sa mai ai nevoie de proiectoare noi si o gramada de suruburi piulite care adunate fac cam 250 de euro
gotti is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 21:21   #3
Stoxy_69
Dacia Driver

Stage 3
 
Stoxy_69's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 168
Member of:
[DACIA]
Default Re: vreau si eu un sfat

dar nu era mai bine daca i-ti faceai si u casco?
Stoxy_69 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -