Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-14, 18:27   #1
GbO69
Ford Driver

Stage 3
 
GbO69's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 107
Member of:
[FORD]
Default Audi A4 1.8 Turbo Ulei Cutie Automata Multitronic

Buna seara !

Dupa schimbarea Radiatorului la masina am plecat de la service dupa 3 km cand am ajuns acasa am vazut ca imi curge ulei de la cutie ... repede m-am indreptat spre service si in acest timp cutie a inceput sa o ia razna.. sa smuceasca ... (pana acum cutia mergea perfect)
... Credeti ca s'a stricat si cutia ? Oare daca repar problema la radiator pe unde curge... si completez cu ulei isi revine ?
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic71585_4.gifFord Focus Turnier -1.8 TDDI mk1


ASTRA ASIGURARI
M.Gabriel Tel:0754736566 /PM
Asigurari:Rca,Casco,Locuinte,De Viata,Calatorii
GbO69 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-15, 14:13   #2
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 1.8 Turbo Ulei Cutie Automata Multitronic

Quote:
Originally Posted by GbO69 View Post
Buna seara !

Dupa schimbarea Radiatorului la masina am plecat de la service dupa 3 km cand am ajuns acasa am vazut ca imi curge ulei de la cutie ... repede m-am indreptat spre service si in acest timp cutie a inceput sa o ia razna.. sa smuceasca ... (pana acum cutia mergea perfect)
... Credeti ca s'a stricat si cutia ? Oare daca repar problema la radiator pe unde curge... si completez cu ulei isi revine ?
se poate sa isi revina .dar daca nu ii completezi sigur nu isi revine e ca si cum ai intreba :daca merg la wc trebuie sa imi dau si pantaloni jos?
universcomimpex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -