Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-13, 19:47   #1
Bltzu1986

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Cip Benzina

Salutare la toata lumea
Am un Audi a4 din 2001 motor 1.6 benzina 75kw/102cp
as vrea sa stiu daca se poate cipuii masina si sa primesc cateva sfaturi, in speranta ca mai pot sa mai scad din consum si sa mai pun si ceva caluti pe ea

Stima
Bltzu1986 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 12:07   #2
costash

Stage 3
 
costash's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 159
Default Re: Cip Benzina

Quote:
Originally Posted by Bltzu1986 View Post
Salutare la toata lumea
Am un Audi a4 din 2001 motor 1.6 benzina 75kw/102cp
as vrea sa stiu daca se poate cipuii masina si sa primesc cateva sfaturi, in speranta ca mai pot sa mai scad din consum si sa mai pun si ceva caluti pe ea

Stima
Nu prea ai alternative pt motorul asta pt ceva putere in plus e motor normal aspirat si nu ai un avantaj semnificativ .Daca vrei ceva mai puternic cumparat un a4 cu 1.8t si ,,cipuita ,,vei fi super multumit cu in consum relativ bun depinde de stilul de condus.Referitor la consum verifica bujiile si sistemul de aprindere sa functioneze bine.
__________________
UrS4 Revo SmS ....PS! Sold
(Check my photo album )
S2 coupe
(entry level 300+)
costash is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 13:27   #3
Bltzu1986

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 2
Default Re: Cip Benzina

Multumesc mult pentru raspuns
Cat despre sistemul de aprindere motorul abia a iesit din service dupa ce a trebuit sa schimb chuiloasa lucrare care a dus la schimbare bujii noi si distributie si mia multe dar totusi parca nu sunt multumit de cum merge mi se pare enorm de mare consumul adica undeva la 11.5-12 L/ 100 KM in oras ca numai in oras ma dau cu ea
Bltzu1986 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 13:56   #4
costash

Stage 3
 
costash's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 159
Default Re: Cip Benzina

Quote:
Originally Posted by Bltzu1986 View Post
Multumesc mult pentru raspuns
Cat despre sistemul de aprindere motorul abia a iesit din service dupa ce a trebuit sa schimb chuiloasa lucrare care a dus la schimbare bujii noi si distributie si mia multe dar totusi parca nu sunt multumit de cum merge mi se pare enorm de mare consumul adica undeva la 11.5-12 L/ 100 KM in oras ca numai in oras ma dau cu ea
Din pacate cam asta e consumul si e si iarna. Diferenta consumului intre 1.8t si 16 e f mica, in oras e la fel pt amandoua .11/12 aici se duce.
costash is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -