Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-13, 07:51   #1
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Unhappy Ma omoara un innjector!!!

masina e audi a4 2002 1.9 tdi awx. deci...ea merge f bine trage cum trebuie nu scoate nici un fel de fum. dar pe test injectorul nr 2 avea valoare -2 fix. nu varia. l-am dus la cineva mi-e schimbat pompita aia in el acum oscileaza dar tot pe acolo -2 , -2,1 . ok.... i-am spus omului mi-a trimis alt injector acelas cod ca al meu l-am pus mi-i s-au reglat culbutorii... nimic.... mi-a dereglat si injectorul nr 3. acum am asa : inj nr 2 : -2.5 iar inj 3 : +2.8 . ce sa-i mai fac ca de o sapt umblu s-o repar si nu i-am dat de cap. ca simptome doar la relantii se simte ca ar merge intrerupt si masina oscileaza putin. volanta ambreiaj si tampon motor sunt noi. o parere va rog
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 18-03-13, 08:18   #2
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Smile Re: Ma omoara un innjector!!!

da...dau tot eu raspunsul...in sfarsit dupa dupa o saptamana de chin niste baieti de la buzau mi-au trimis un injector reconditionat functionabil..... de treaba oamenii nu m-au lasat pana nu am reparat masina.
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 11-04-13, 15:58   #3
kng_bv

Stage 1
 
kng_bv's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 21
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ma omoara un innjector!!!

Daca te referi la adaptation, nu va mai luati dupa datele din VCDS. Daca se incadreaza in limitele de tolerante nu ai de ce sa te atingi de ele. Un coleg de la clubaudi la fel a facut, se tot speria ca o sa-l lase injectoarele, pana a inceput sa o alerge si sa-i dea motorina buna si masina si-a revenit miraculos SINGURA.
kng_bv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -