Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-11, 09:43   #1
corint

Stage 1
 
corint's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 13
Default ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

imi poate da cineva o informatie cum as putea monta ledurile de pozitie A5(s6) pe un audi a4b5 daca se poate si cu imagini.va multumesc
corint is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 10:24   #2
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

Quote:
Originally Posted by corint View Post
imi poate da cineva o informatie cum as putea monta ledurile de pozitie A5(s6) pe un audi a4b5 daca se poate si cu imagini.va multumesc
Sal in primu rand ai tu ledurile respective de la un A5 si vrei sa le pui pe un a4 , sau vrei ceva asemanator aftermarket pe A4 u tau ?
Daca vrei ceva asemanator eu am tot un a4 cu leduri pe el , eu ma cumparat de pe net niste faruri cu totul Fk care sunt ok dar atentie gurile de ventilatie la el sunt prost proiectate si se aburesc .
Deasemenea se gasesc si kituri dayline doar ledurile care se pun in bara sau in far dar acestea din urma am vazut doar pentru A6 .
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 12:09   #3
corint

Stage 1
 
corint's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 13
Default Re: ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

[scuze am vrut sa zic de S6, am luat un spoiler fata de la rdx si cica s-ar potrivi la el doar ca nu stiu sa il montez la ilumonat,deoarece in spatelui exista o mufa cu 3 pini si nu stiu ce si cum se monteaza.merci mult
corint is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 12:19   #4
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

Quote:
Originally Posted by corint View Post
[scuze am vrut sa zic de S6, am luat un spoiler fata de la rdx si cica s-ar potrivi la el doar ca nu stiu sa il montez la ilumonat,deoarece in spatelui exista o mufa cu 3 pini si nu stiu ce si cum se monteaza.merci mult
Pai mufa de la far are forma cilindrica si aia e 1 , 2 e mufa cu 3 pini de la motorasul care regleaza inaltimea farului , 3 paote sa mai fie si mufa de proiector ceva dar in cazul tau sigur e mufa de la motorasul de far daca nu ai asa ceva nu folosesti o izolezi si gata
burtus is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 14:01   #5
corint

Stage 1
 
corint's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 13
Default Re: ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

[QUOTE=burtus;4135447ok.merci mult daca nu reusesc o sa ma duc la un electrician
sper sa nu le ard
corint is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 14:06   #6
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: ajutor in montaj leduri A6(S6) pe un audi A4B5

[QUOTE=corint;4135767][QUOTE=burtus;4135447ok.merci mult daca nu reusesc o sa ma duc la un electrician
sper sa nu le ard[/QUOTE]

Nu nu stai linistit si tu potzi sa dai cu banda izolatoare ceva pe mufa sa nu intre apa acolo si o sa fie ok si ca sa fii sigur ca n uatinge de nimic potzi deasemenea sa legi cu un colier de plastic (soricel) mufa sa nu se miste sa atinga elemente ale caroseriei sau alte componente electrice
burtus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -