Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-10, 19:25   #1
alextm69

Stage 4
 
alextm69's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 191
Default problema a4 b7 becuri marsarier aprinse tot timpu

salll..........am si eu o problema .......de azi dimineata imi stau becurile aprinse de la marsarier si senzorii de parcare de pe spate imi merg doar cand o scot din marsarier......daca stie cineva care e problema si poate sa ma ajute......multumesc
alextm69 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 12:04   #2
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: problema a4 b7 becuri marsarier aprinse tot timpu

Quote:
Originally Posted by alextm69 View Post
salll..........am si eu o problema .......de azi dimineata imi stau becurile aprinse de la marsarier si senzorii de parcare de pe spate imi merg doar cand o scot din marsarier......daca stie cineva care e problema si poate sa ma ajute......multumesc
Foarte probabil e butonul de inapoi care e pozitionat undeva la cutie se ajunge destul de greu la el dar sunt sanse mari sa fie blocat pe inchis .(cand bagi in marche a rriere tija metalica de la schimbator apasa pe butonu ala si inchide circuitul deci ai becuri aprinse )

Sau in cazuri mai dubioase poate sa fie de la calc de confort scurt sau eroare .
__________________
Audi A4 driver
burtus is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 21:51   #3
alextm69

Stage 4
 
alextm69's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 191
Default Re: problema a4 b7 becuri marsarier aprinse tot timpu

ms mult......dar intrerupatoru ala trebe schimbat sau se poate debloca in caz ca o ramas blocat.....si daca ar fi un scurt ma gandesc ca ar da ceva eroare in bord....nu?
alextm69 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-10, 07:40   #4
burtus

Stage 3
 
burtus's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 83
Member of:
[AUDI]
Default Re: problema a4 b7 becuri marsarier aprinse tot timpu

Dap teoretic trebuia sa primesti schimba ca nu are cum sa fie prea scump cred ca e pana in 100ron nou
burtus is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -