Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-10, 14:44   #1
neschimbat

Stage 3
 
neschimbat's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 167
Default helppppp....audi a6 boxele din portiere

am si eu o problema:vad ca se aud cam baraind boxele de pe partea soferului(fata-spate) si celelalte se aud bine,vreau sa stiu si eu se da greu fetzele de ushi jos si cum se face acest lucru|(vreau sa le verific eu) eventual sa le schimb(boxele) dimensiunile difuzoarelor daca stie cineva de pe aici


multzam si astept
__________________
mi-am luat un bmw si l-am tunat pana l-am facut dacie
neschimbat is offline   Reply With Quote
Old 26-01-10, 21:02   #2
marian_nsa

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 52
Default Re: helppppp....audi a6 boxele din portiere

in primul rand salut.am avut si eu problema asta tot pe fata stanga si sa stii ca se da foarte usor jos;cum deschizi usa pe marginea din dreapta si din stanga in partea de sus ai doua surubele ,le desfaci pe alea dupa care mai ai 2 la manerul de la usa ala care tragi de el sa inchizi usa.la maner are un plastic tre sa-l desfaci ca sa ajungi la suruburi,merge cu o surubelnita vezi ca ala este in partea de jos.dupa ce le-ai desfacut trebuie sa o ridici in sus si iese fata de usa afara foarte usor.are niste picioruse.sa nu tragi de usa inspre tine ca le rupi ,sant foarte subtiri si nu prea se gasesc.bafta
marian_nsa is offline   Reply With Quote
Old 27-01-10, 19:48   #3
neschimbat

Stage 3
 
neschimbat's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 167
Default Re: helppppp....audi a6 boxele din portiere

Quote:
Originally Posted by marian_nsa View Post
in primul rand salut.am avut si eu problema asta tot pe fata stanga si sa stii ca se da foarte usor jos;cum deschizi usa pe marginea din dreapta si din stanga in partea de sus ai doua surubele ,le desfaci pe alea dupa care mai ai 2 la manerul de la usa ala care tragi de el sa inchizi usa.la maner are un plastic tre sa-l desfaci ca sa ajungi la suruburi,merge cu o surubelnita vezi ca ala este in partea de jos.dupa ce le-ai desfacut trebuie sa o ridici in sus si iese fata de usa afara foarte usor.are niste picioruse.sa nu tragi de usa inspre tine ca le rupi ,sant foarte subtiri si nu prea se gasesc.bafta
salut salut.merci mult pentru ajutor.u ce ai descoperit ca avea de nu merge?o sa ma apuc sa le desfac cand se mai incalzeste
neschimbat is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 15:17   #4
marian_nsa

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 52
Default Re: helppppp....audi a6 boxele din portiere

eu am cumparat masina de la cineva si nu avea mufa bagata
marian_nsa is offline   Reply With Quote
Old 21-02-10, 19:33   #5
neschimbat

Stage 3
 
neschimbat's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 167
Default Re: helppppp....audi a6 boxele din portiere

la mine e ceva ciudat(cred ca are un contact imperfect),nu face des dar de 2 ori mia facut,ca mergea doar pe partea dreapata fat si pe stanga dupa ceva timp a inceput sa mearga.
neschimbat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -