Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-09, 15:47   #1
Uriasu3000

Stock
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1
Default salut lume ....urasc navi+

Ce sa va zic mai oameni , am un A6 din 2002 la care sunt mandrul proprietar de vreo 3 saptamani , am avut un E-klasse din 2001 inainte si am zis sa trec la ceva mai modern un pic ,dar ma fratzilor masina e 2.5 tdi v6 150 cp cred ( nu e quattro) deci 150 presupun , si am navi + pe ea ...si normal ca romanii , i-au dat jos magazia de cd-uri cand au vandut-o ...si am achizitzionat o magazie pioneer cdx P670 cu care umblu pe la electronisti astia de prin zona dar fara prea mari rezultate, .....ce sa zic va rog care stitzi si atzi mai avut probleme de genu datzi un sfat sau orice sfat care ajuta la ascultarea a cd-urilor macar audio in masina dar fara prea multzi bani ...ca stitzi voi cum e....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1024.jpg
Views:	250
Size:	248.2 KB
ID:	746397  
Uriasu3000 is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 13:17   #2
CoSmIn-CMN

Stage 3
 
CoSmIn-CMN's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 75
Default Re: salut lume ....urasc navi+

Iti trebuie un conector de tip ISO,cauta pe google se fabrica si pentru Audi,fara el orice magazie NON-ORIGINALA Audi ai pune nu recunoaste,cu el se schimba totul,aceeasi problema am avut-o pe o Alfa 166 cu dvd playerul....Bafta!
__________________
CoSmIn-CmN


CoSmIn-CMN is offline   Reply With Quote
Old 28-08-09, 12:04   #3
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: salut lume ....urasc navi+

Mufa iso nu te va ajuta cu nimic pentru ca protocoalele de comunicare difera in functie de producator.
Cea mai simpla solutie si ieftina este un stick de memorie si un sender RF montat la bricheta desi nu este foarte buna calitativ.
O alta optiune este un mp3 player portabil si o mufa de aux la unitatea masinii.

Si mai exista o interfata la care se conecteaza un flash pen (stick de memorie) si care iti permite selectarea melodiilor direct din comenzile playerului identic cu o magazie de cd-uri.Asta parca era in jurul a 100E.
Succes.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -