Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Alte discutii Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-08, 16:40   #1
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Angry servicii MADE IN ROMANIA la Peugeot

stiu ca nu sunt in locul potrivit cu acest thread dar vreau sa afle toata lumea ce fel de oameni si servicii avem la noi in Romania:
am achizitionat un peugeot 206 S cu RCA la BCR asig, la o sapt un prost cu o caruta a lovit masina ca nu avea "frana in marsarier" am sunat la VB Leasing sa aflu unde am asig. casco, dupa 2 telefoane pe zi timp de 2 sapt si groaza de promisiuni"maine va vom trimite pe mail/fax" miau trimis pe net copie dupa polita sa imi pot intocmi dosarul de dauna,intre timp masina fiind trecuta pe societate,a sosit si fisa de inmatricuculare ce trebuie stampilata la primarie,contract leasing nu e,bate obrazul la primarie ca sa iti stampileze,am trimis la vbleasing si...dupa o sapt sun sa vad de ce nu imi vin numerele aflu ca nu au nici o fisa,au incurcat societatile si nu au trimis fisa la politie pt eliberarea numerelor(contractul de leasing tot nu lam primit).Mai dureaza inca o sapt sa se trezeasca ca trebuie inmatriculata intre timp eu mai aveam cateva zile si imi expira autorizatia de circ..In timpul acesta telefoane in fiecare zi la ambele firme trendo si vb leasing sa vezi ce se intampla de ce nu vin nr. si contractul,mia expirat autorizatia si in ultima zi mau sunat si cei de la peugeot sa vin la reparat,direct acolo am fugit.Acum prbl este ca am prins promotia cu taxa si rca gratis dar mie mia venit factura pe rca care acum este la onmiasig in sfarsit acum am doua rca-uri ce tare sunt .Acum dupa o luna si ceva mia sosit nr. de inmatr. contractul tot nu e,cu cei de la vbleasing ma cert zilnic la telefon ca nu au nici o explicatie nu mai spun de rasp,acum leam cerut cartea de identitate ca vreau sa schimb culoare iam bagat in ceata de totSPUNETIMI E NORMAL ASA CEVA O FIRMA CU PRESTIGIU SA FACA ASEMENEA GRESELI!!!!ROMANIA si mia ocupat tot timpul plus banii la factura de tel(mie frica sa o vad)dar o sa pun poze cu desfasuratorul

Last edited by tzunny; 15-08-08 at 09:26.
dilimach3 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-08, 16:46   #2
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

pentru cine a mai trecut prin asta va rog datimi un sfat pe cina sa strang de gat ca de injurat si restu ..pe bune pe absolut toti am lasat respectul si am impartit injuraturi in stg si in drt...ma gandesc sa merg la opc dar nus...oricum eu sigur raman cu rca-trebuie sa platesc,factura de platit,masina noroc ca am apucat sa fac cu ea vre 3000km si acum merg cu taxiu si platesc ratele EHEEE TRAIESC IN ROMANIA!!!!!scuze ca este prea lung dar trebuie sa stie lumea toata sa se fereasca de gramada de prosti care habar nu au ce e cu ei si dau vina unul pe altul
dilimach3 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 19:38   #3
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

cea mai simpla solutie: spune-le ca suni la protectia consumatorului...eu asa am facut cand am avut probleme cu cei de la skoda...sa vezi ce frumos se poarta...
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 21:08   #4
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

am incercat,din curiozitate, dar ei nu se baga la persoane juridice,imi spun ca "dai in judecata"(mentionez masina este luata pe societate)pana la urma mam resemnat am platit astazi dar nici pana acum nu am contractul in original ,cel care lam semnat si stampilat, am doar copii fara stampila mea ceva este la mijloc dar nu prea am timp sa le dau de cap si asa am ramas in urma cu o groza din cauza lor de bani pierduti aiurea....asta e alta treaba...de restul trageti singuri concluzii
dilimach3 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 23:04   #5
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

pot sa-ti spun ca si masina mea era luata pe societate...eu in prima faza am avut probleme cu casetofonul si cu magazia de cd-uri...dupa 30 de zile lucratoare ei inca nu remediasera problema si eu nu aveam in bord decat un capac de plastic...in momentul in care am zis de protectia consumatorului pe loc mi-au dat un aparat de schimb...acum nu mai stiu exact in cat timp au venit casetofonul si magazia de la reparat dar cert este ca in momentul cand au auzit de "organ" au facut o chestie ce trebuiau s-o faca de la inceput...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 06-07-08, 21:54   #6
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

cred ca miai dat o ideee buna o sa incerc si cu asta pana acum iam amenintat ca ii dau in judecata dar se pare ca nu le pasa,am uitat nici acum nu am contractul,frumos nu...trebuie sa merg la bucale sa rezolv problema "fata in fata" pana atunci spor la tunarit
dilimach3 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-08, 23:13   #7
dilimach3

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 46
Default Re: servicii MADE IN RAMANIA la Peugeot

sa termin am 3 luni de cand am masina contractul tot nu mia venit platesc tot felul de taxe in plus este un "leasing placut" anul asta o achit sa mi iau de pe cap bafta la modificari
dilimach3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -