Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > PEUGEOT > Zona tehnica Peugeot

Zona tehnica Peugeot Zona tehnica, secrete, tips&tricks Peugeot

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-06, 21:44   #1
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Talking Garantie(km/timp)

help!
am un 206...si am pierdut hartia de garantie.
la cati km, la ce perioade de timp trebuie dusa masina la garantie?
help....
cum sunt cei de la reprezentanta?
valib is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 00:06   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Garantie(km/timp)

Quote:
Originally Posted by valib View Post
help!
am un 206...si am pierdut hartia de garantie.
la cati km, la ce perioade de timp trebuie dusa masina la garantie?
help....
cum sunt cei de la reprezentanta?
Anual sau la 20 000 km,dar mai poti avea si vizitele intermediare care sint obligatorii in functie de anumiti kilometri.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 09:46   #3
B55MUM

Stage 2
 
B55MUM's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 42
Default Re: Garantie(km/timp)

revizia se face la fiecare 20.000 iar vizitele intemediare la fiecare 10.000km
B55MUM is offline   Reply With Quote
Old 06-12-08, 23:49   #4
mpg_yoyo
Peugeot Driver

Stage 1
 
mpg_yoyo's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Garantie(km/timp)

Garantia e fix pix..parerea mea....la masina noua sub 30000 Km mi-a puscat vopseaua de pe spoilerul spate ...credeti ca mi-au facut-o cand am mers la reprezentanta ? citez: "pai stiti se mai intampla...si la masina mea am patit la fel....ce sa facem asta e, garantia nu acopera aceasta operatie" iar daca doamne feri vi se pare ceva ciudat pe la sistemele de franare luati la cunostinta ca nu au o garantie de doar 10.000 Km bafta asa ca garantie....nu uitati ca traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
mpg_yoyo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 09:08   #5
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: Garantie(km/timp)

dupa un an jumatate de cand am luat masina, a inceput sa-mi faca un zgomot ciudat compresorul de aer conditionat... m-am dus la eurial invest pitesti si cei de acolo mi-au zis ca masina nu are nimic...
dupa ce au trecut aproximativ 7-8 luni, m-am dus cu masina la revizie si cei de acolo mi-au spus ca trebuie schimbat compresorul de aer conditionat + ambreiaj aer conditionat (cost opreratie aproximativ 4500 ron) asta la o masina care nu avea nici 35.000 de km....


pana la urma am scapat usor in arad la un service specializat, care nu mi-a schimbat decat un rulment din compresor ... a costat doar 300 ron cu tot cu manopera... chiar atat de mare trebuie sa fie diferenta de preturi?? de la 4500 ron la 300 ron???

vb colegului... traim in romania, si asta ne ocupa tot timpul
__________________
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 14:56   #6
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Garantie(km/timp)

Quote:
Originally Posted by mpg_yoyo View Post
Garantia e fix pix..parerea mea....la masina noua sub 30000 Km mi-a puscat vopseaua de pe spoilerul spate ...credeti ca mi-au facut-o cand am mers la reprezentanta ? citez: "pai stiti se mai intampla...si la masina mea am patit la fel....ce sa facem asta e, garantia nu acopera aceasta operatie" iar daca doamne feri vi se pare ceva ciudat pe la sistemele de franare luati la cunostinta ca nu au o garantie de doar 10.000 Km bafta asa ca garantie....nu uitati ca traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
sistemul de franare-discurile de frana sunt in garantie pana la 20000 km, iar placutele sunt pana in 10000 km, doar daca se constata ca au defect de fabricatie, si cum asta se intampla cam rar... iar in ceea ce priveste vizitele de garantie nu mai sunt obligatorii.
__________________
what doesn't kill me, makes me stronger !
isacfani is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -