Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-07, 16:17   #1
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Avantaje si dezavantaje la o femeie !

hai baieti sa va aud ce au femeile in + si ce au in - ....


care sunt avantajele sa fii femeie si care sunt dezavantajele....ce are o femeie in + si un barbat nu are si ce are in -..... in orice domeniul!!! servici,viata privata,distractii,frumusete etc (sper ca m`am facut inteleasa acum )

Last edited by bodyspeed; 11-12-07 at 20:20.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 19:36   #2
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

+ Femeile intorc capete pe strada si fluieraturi,claxoane datorita formelor apetisante ceea ce la baieti nu se intampla
+ O femeie sigur ca isi gaseste un loc mai repede de munca daca arata bine
+ Sunt mai respectate uneori si li se fac mai multe favoruri, au parte de mai multe cadouri
+ Au o zi a lor ( 8 Martie ) cand nu primesc amenzi de obicei)
- Femeile suporta chinurile nasterii, 9 luni trebuind sa poarte un copil in pantece si sa aiba o grija mare suportand durerile nasterii
- Uneori la volan sunt vazute ca niste pericole ale strazii ceea ce nu e valabil in toate cazurile
- Sunt mai slabe in viziunea unor baieti fiind mai timide si nestiind sa se impuna
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 19:39   #3
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

foarte bine spus....merci Aaronnel pentru "curaj"
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:23   #4
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

+nasc copii,noua ne e imposibil...deocamdata
+cand gresesc sunt mai repede iertate
+au prioritate,mai ales cele in masini mici sunt lasate sa iasa de pe orice strada,indiferent de aglomeratie
+le e mult mai usor sa-si gaseasca un nou partener
-unele au nevoie de imbunatariri dimineata
-superficialitatea...uneori
-nu pot lucra in colectiv fara sa barfeasca sau sa apara certuri
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:53   #5
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

Quote:
Originally Posted by Aaronnel^ View Post
- Femeile suporta chinurile nasterii, 9 luni trebuind sa poarte un copil in pantece si sa aiba o grija mare suportand durerile nasterii
si totusi..dupa ce nasc..iti spun cu siguranta ca numai il considera dezavantaj sau ma rog....de unele persoane considerat
ci: .....ca au adus un copil care este rodul unei iubiri.... lumina ochilor ei/lui
..pe care il iubesc....poate cateodata mai mult decat pe sot
sa trec si eu cateva + / -
nu, nu o sa trec..deoarece fiecare + sau - la fiecare persoana om...difera
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 09:58   #6
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

e ***!!!oricit de multe avantaje as avea ca femeie-ca trebuie sa recunosc,ca din momentul ce arati acceptabil,si poti sa legi mai mult decit 2 cuvinte ai si avantaje-tot urasc faptul ca is femeie...
orice prost isi permite sa ma ieie de sus,si daca in 10 minute il las fara argumente...si sunt cam obosita sa ma lupt in fiecare clipa....
sa nu mai vorbim de conceptul asta de retardati mintali...cind apare o femeie aparent singura...si fiecare barbat imediat sare "a cui e fata?"(ca in mod evident,ea nu poa sa aiba judecata si vointa sa faca ceva,asa de capul ei)...si daca "nu e a nimanui"...haideti,sarim toti pe ea,ca e prada usoara...(ma refer aici la faptul ca in cazul in care nu are un tatic cu spate mare,frate,sau un ex de respectat...sansele ei sunt egale aproape cu 0 )
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 23:34   #7
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

ntz..... bea.... aicea nu-s de acord.... am fost pusa in situatia sa-mi fac loc si in locuri unde normal e treaba baietilor... si nu numai ca m-am descurcat, dar am impus nishte reguli si nu s-a aruncat nimeni pe mine..... si nu a trebuit sa fiu "a cuiva"..... p.s. nu-ti imagina ca nu arat cel putin acceptabil.... (deci nu pune asta ca motiv)....

Last edited by aleks; 27-12-07 at 09:10.
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 13-12-07, 10:39   #8
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

ok..si cite femei mai cunosti care au reusit asta?
nicidecum nu vreau eu sa ma pling...cine ma stie,stie foarte bine ca nu am de ce....dar cu asta cu tot,ori de cite ori dau de oameni noi,trebuie sa reiau lupta cu aceste preconceptii...
Bea69 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 20:59   #9
Lauryn

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 70
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

fiecare om are cate un + sau un - daca nu mai multe,nu ma simt in postura sa comentez nu toti suntem la fel poate ce au unele femei altele nu au si invers
Lauryn is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 21:25   #10
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by Lauryn View Post
fiecare om are cate un + sau un - daca nu mai multe,nu ma simt in postura sa comentez nu toti suntem la fel poate ce au unele femei altele nu au si invers
...cata substanta
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 10:53   #11
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

cred ca cel mai frumos is cel mai mare + este acel dar de a da viata ... restu' no comment sunt atat de multe si in + si in - , difera de la persoana la persoana
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 16:49   #12
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
cind apare o femeie aparent singura...si fiecare barbat imediat sare "a cui e fata?"(ca in mod evident,ea nu poa sa aiba judecata si vointa sa faca ceva,asa de capul ei)...si daca "nu e a nimanui"...haideti,sarim toti pe ea,ca e prada usoara...(ma refer aici la faptul ca in cazul in care nu are un tatic cu spate mare,frate,sau un ex de respectat...sansele ei sunt egale aproape cu 0 )
Ai dreptate asa se intampla..mai mereu
Eu zic....ce pot face ca sa fie a mea ...., cred in judecata , determinarea ei.. sentimentele ei ...., numai sa creada si ea..
si da sasha..asta spuneam...ma sus..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 10:00   #13
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
cred ca cel mai frumos is cel mai mare + este acel dar de a da viata ... restu' no comment sunt atat de multe si in + si in - , difera de la persoana la persoana
ai dreptate, dar si asta trebuie sa stie sa-l fructifice, daca vrei...
momo is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 15:21   #14
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Avantaje si Dezavantaje la o femeie!!!!

Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
sa nu mai vorbim de conceptul asta de retardati mintali...cind apare o femeie aparent singura...si fiecare barbat imediat sare "a cui e fata?"(ca in mod evident,ea nu poa sa aiba judecata si vointa sa faca ceva,asa de capul ei)...si daca "nu e a nimanui"...haideti,sarim toti pe ea,ca e prada usoara...(ma refer aici la faptul ca in cazul in care nu are un tatic cu spate mare,frate,sau un ex de respectat...sansele ei sunt egale aproape cu 0 )
Sunt total de acord cu tine! Ma lovesc de astfel de barbati de mai mult de 2 ani, dat fiind faptul ca am un cerc de prieteni unde ei predomina... si e greu sa nu fiu remarcata prin simplul fapt ca.... SUNT FEMEIE!!

Acum deja am fost acceptata ca prietena, si nu ca "prada"... dar a durat ceva sa imi castig titlul asta. Si evident ca atunci cand apar prieteni noi o iau de la capat!

Si ce e cel mai importat pt mine e ca sunt cunoscuta pentru propria persoana, nu pt ca sunt(sau am fost) "prietena lui X"... desi X era o pers cunoscuta in cercul in care ma invart...

Iar faptul ca femeia poate concepe un copil nu mi se pare un + fata de barbat.... fiindca fara el nu ar putea sa ajunga acolo! Ce urmeaza dupa conceptia lui e un fel de sacrificiu... o grija pe care barbatul nu o are!

Singurul PLUS pe care il sustin este unul pe care il vedem cu totii: de cand am inceput scoala ... pana la batranete : femeilor li se acorda o mai mare indulgenta si au alta trecere. Nu e cazul sa vin cu exemple, fiindca le stim cu totii!

Last edited by Claudia; 18-12-07 at 15:25.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 16:50   #15
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Avantaje si dezavantaje la o femeie !

uite ,ca totusi vorbesc limba omeneasca,si mai sunt oameni care ma inteleg!
multumesc!
Bea69 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 23:34.


- Copyright 2024 4Tuning