Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-02-08, 20:33   #1
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Tinerele in Romania...

Stateam si ma gandeam/uitam la cum an de an fetele tinere de 14-15-16 ani se cred din ce in ce mai mature. La asta ma refer la celebrul hi5, cateva exemple
16 ani: *****
15 ani:*****
nu stiu varsta:*****
In scurte cuvinte, sunt panarame de mici. Toate incearca sa-si arate forma fizica, in acelasi timp isi arata si mintea la nivele inca initale. Eu stiu ca acum cativa ani fetele de varsta lor nu erau asa destrabalate. Inteleg ca sunt copile si unele au inca mintea scurta (cu scuzele de rigoare) dar sa pui poze aproape goale sau totusi provocante nu mi se pare de persoane cat de cat zdravene. Hai ca ele or fi cum or fi, dar lipseste mult si educatia parintiilor, nu cred ca un copil totusi cu un minim de educatie isi pune poze semi-goale pe net sau poze de zici ca sunt prostituate, mai ales ca apoi apar pe times. ro in ipostaze deloc placute.
In afara de fenomenul hi5 mai este si viata de zi cu zi, fete de 13-14 ani sta impreuna cu ratati de 20 de ani, inteleg ca e un baiat care arata bine dar 995% din ei sunt ultimii ratati din oras care isi bat joc de ele (in toate sensurile). Toate vor sa arate ca sunt importante etc.
Partea frumoasa vine pe la 17-18 ani cand se trezesc (cele care se trezesc) si isi da seama ce adolescenta au avut...
In Romania desigur poti gasii si femei-fete pe care Italienii/Francezii etc le viseaza noaptea (in sensul bun), dar gasesti si mari ..... (si in Italia de exemplu e la fel, chiar mai rau, dar astea sunt "ascunse")
Va rog (fetele) nu ma atacati, asta este parerea mea personala, voi ce parere aveti despre tinerele din ziua de azi, despre cum evolueaza din an in an?
Fara link catre adrese de hi5 cosiderate exemple despre care nu suntem in masura a le face ....
Last edit by bodyspeed

Last edited by bodyspeed; 13-02-08 at 21:33.
EaGle is offline  
Old 13-02-08, 21:12   #2
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Tinerele in Romania...

Tu la 15 - 16 ani nu visai sa f*** ceva ? Eu da...si asta am si facut..pt ca mi-a placut o fata foarte mult...una de varsta mea....si acea fata nu era nici curva nici depravata...si de vreo 2 ani este sotia mea avand o relatie constanta cu ea de 11 ani.

Daca unele fete sunt mai usuratice nu inseamna ca toate sunt la fel....dc unele nu gandesc nu inseamna ca sunt toate proaste...pt ca doar astea ies mai des in evidenta nu inseamna ca sunt majoritare...ci doar se dau in stamba...in timp ce fetele cuminti stau in banca lor.

In concluzie pot zice ca nu sunt de acord cu tine si chiar ai jignit foarte multe persoane cu postul tau si afirmatia "In scurte cuvinte, sunt panarame de mici".

Last edited by bodyspeed; 13-02-08 at 21:23.
ERY is offline  
Old 13-02-08, 21:37   #3
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Tinerele in Romania...

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Stateam si ma gandeam/uitam la cum an de an fetele tinere de 14-15-16 ani se cred din ce in ce mai mature. La asta ma refer la celebrul hi5, cateva exemple
16 ani: *****
15 ani:*****
nu stiu varsta:*****
In scurte cuvinte, sunt panarame de mici. Toate incearca sa-si arate forma fizica, in acelasi timp isi arata si mintea la nivele inca initale. Eu stiu ca acum cativa ani fetele de varsta lor nu erau asa destrabalate. Inteleg ca sunt copile si unele au inca mintea scurta (cu scuzele de rigoare) dar sa pui poze aproape goale sau totusi provocante nu mi se pare de persoane cat de cat zdravene. Hai ca ele or fi cum or fi, dar lipseste mult si educatia parintiilor, nu cred ca un copil totusi cu un minim de educatie isi pune poze semi-goale pe net sau poze de zici ca sunt prostituate, mai ales ca apoi apar pe times. ro in ipostaze deloc placute.
In afara de fenomenul hi5 mai este si viata de zi cu zi, fete de 13-14 ani sta impreuna cu ratati de 20 de ani, inteleg ca e un baiat care arata bine dar 995% din ei sunt ultimii ratati din oras care isi bat joc de ele (in toate sensurile). Toate vor sa arate ca sunt importante etc.
Partea frumoasa vine pe la 17-18 ani cand se trezesc (cele care se trezesc) si isi da seama ce adolescenta au avut...
In Romania desigur poti gasii si femei-fete pe care Italienii/Francezii etc le viseaza noaptea (in sensul bun), dar gasesti si mari ..... (si in Italia de exemplu e la fel, chiar mai rau, dar astea sunt "ascunse")
Va rog (fetele) nu ma atacati, asta este parerea mea personala, voi ce parere aveti despre tinerele din ziua de azi, despre cum evolueaza din an in an?
Fara link catre adrese de hi5 cosiderate exemple despre care nu suntem in masura a le face ....
Last edit by bodyspeed
Si eu sunt de aceeasi parere . Destul de trist.
Oricum nu trebuie sa generalizam, dar sunt destule dinastea de care descrii tu aici
Tataee_^ is offline  
Old 13-02-08, 21:59   #4
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Tinerele in Romania...

ERY...eu m-am referit si la diferenta de varsta... voi ati avut aceeasi varsta, dar e diferenta intre 20 si 13 ani si nu cred ca ti-ar place sa-ti vezi copiii jumate goi pe internet la 13 ani!
Nu ma intelege gresit, poate una care a invatat ani si ani la liceu si a fost fata cuminte e mai proasta decat una care poate nici nu a facut scoala...

Last edited by EaGle; 13-02-08 at 22:02.
EaGle is offline  
Old 13-02-08, 22:01   #5
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Tinerele in Romania...

inainte de toate as vrea sa precizez ca fenomenul hi5 este deja science-fiction...mai bine nu comentez...
insa si mie mi se pare deplasat un pic sa cataloghezi fetele astea in modul in care ai facut-o.... si ma mir,pentru ca,sunt convinsa ca nici pe departe nu esti de varsta mea,si daca asa vei gindi si in viitor o sa ajungi sa fii mai incuiat la minte ca bunica-mea..no offence...
ideea e ca lumea se schimba cu viteza luminii si trebuie sa ramai foarte deschis la minte ca sa nu te tacanesti...
uite, am un baietel de 5 ani.nici nu pot sa zic ca este destul de copt pentru virsta lui...ba' dimpotriva...insa la 5 anisori el de fiecare data se trezeste cu o p#l@ beton...si nu as avea curajul sa jur ca inca nu i s-a intimplat sa se trezeasca ud....acum sa il etichetez curvar???
trebuie sa intelegem ca virsta nu mai inseamna nimic...si asta am mai zis-o de multe ori si cind era vorba de altceva....
copii de acum inca de la gradinita sunt stresati,expusi la tot felul de chestii...si tu ca parinte nu ai ce sa faci decit sa il/o inveti sa se obisnuiasca si sa se invete sa se descurce.nu poti nega ca in ziua de azi nu mai este loc pentru cei care se ascund dupa deget si se inrosesc de la prima aluzie sexuala...tot ceea ce vezi este rezultatul "cerintelor"....
scurt pe doi, nu mi se pare revoltator ca experimenteaza...doar sa fie ele ajutate sa gaseasca drumul corect...aici vad eu rolul parintilor.
sper ca ai inteles ca nu am avut intentia sa sar la tine...

Last edited by aleks; 20-02-08 at 10:09.
Bea69 is offline  
Old 13-02-08, 22:41   #6
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Tinerele in Romania...

Quote:
Originally Posted by Bea69 View Post
insa la 5 anisori el de fiecare data se trezeste cu o pul@ beton...
^^^^^^^
WTF ??

stiu ca trebuie sa fim deschisi la nou dar UNELE fete depasesc orice limita a bunului simt .. nu zic sa fie ca aici http://www.sfaturiortodoxe.ro/ da nici in extrema cealalta ...
Psycho is offline  
Old 13-02-08, 23:09   #7
Bea69

Stock
 
Bea69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Tinerele in Romania...

ok...am exagerat!!!are 5 ani jumate!!! .....dar cu restul nu.
banuiesc ca nu trebuie sa mai detaliez ca sunt destul de deschisa la minte,dar nici eu nu stiu cum sa ii explic...

evident ca unele sar calul,dar fete de genu' au fost si atunci cind aveam eu 11 ani,doar ca atunci nu era hi5,si daca erau 2-3 intr-un oras,stiau doar baietii din zona,nu toata tara
eu una deja ma antrenez sa trec cu brio de toate situatiile posibile si imposibile peste vreo 10 ani,cind fiul meu se apuca sa ma uimeasca...
Bea69 is offline  
Old 13-02-08, 23:35   #8
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Tinerele in Romania...

tu ii dai 10 ani .. hahaha imi place .. esti optimista gandeste-te ca ai pc acasa si ai net .. atata iti zic ...
Psycho is offline  
Old 14-02-08, 09:28   #9
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Tinerele in Romania...

Stii cum e...padure fara uscaturi nu se poate....acum e la moda pt o ***** de 16 ani sa aibe prieten de 20 si ceva de ani...cu masina...sa o ia de la liceu ...sa o duca in club si alte fitze...asta asa este...dar nu sunt toate la fel....iar cele care sunt asa, au devenit astfel din cauza LUMII DE *** in care traim...si in mod direct sau indirect am contribuit si noi la aceasta degradare morala a intregii populatii.Asta este adevarul ...nu este vina lor...este vina noastra si a lor...
ERY is offline  
Old 14-02-08, 10:12   #10
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tinerele in Romania...

are dreptate Ery.oamenii se adapteaza.daca o fata vede o monica gabor care la 18 ani devine doamna columbeanu,un domn trecut de 40 care-i putea fi linistit tata,acel domn putandu-i oferi confortul material,normal ca si ea isi doreste un baiat mai mare care sa o plimbe,sa-i cumpere,sa o invete una alta.bine,nu toti sunt doctori-docenti si de cele mai multe ori fata se alege cu buza umflata si doar cu viitorul ...deschis.asa ca hi5-ul este o metoda de a-ti vinde marfa.fetele fac marketing,mai ales ca au marfa ...permanenta
bmwm5 is offline  
Old 14-02-08, 14:04   #11
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Tinerele in Romania...

Quote:
Originally Posted by ERY View Post
Stii cum e...padure fara uscaturi nu se poate....acum e la moda pt o ***** de 16 ani sa aibe prieten de 20 si ceva de ani...cu masina...sa o ia de la liceu ...sa o duca in club si alte fitze...asta asa este...dar nu sunt toate la fel....iar cele care sunt asa, au devenit astfel din cauza LUMII DE *** in care traim...si in mod direct sau indirect am contribuit si noi la aceasta degradare morala a intregii populatii.Asta este adevarul ...nu este vina lor...este vina noastra si a lor...
vai cata dreptate ai cu moda asta....plm am o colega de facultate care la 19 ani e combinata cu un italian de 39...si fata nu e curva, si nici nu a fost, dar e foarte naiva si iatlianu o vrajeste cum vrea el... in plus acum a ajuns sa fie legata de banii lui...problema e ca diferenta e prea mare si dupa ce o sa-si dea seama o sa fie prea tarziu, dupa ce isi distruge tineretea.....ba mai mult am patit si eu, mai zis una in fata ca cik la varsta mea nu sunt serios si la preferat pe unu de 28 de ani....si eu iam zis ca ce seriozitate vrea la 19 ca doar nu se marita la varsta asta.....si acum am aflat ca e disperata ca ala o inseala cum are ocazia....cahestia asta cu prieten mai mare cu 10 ani ca ele ma dispera.....si aici nu e valabil doar la fetele de 16....pana la 19-20 de ani toate gandesc asa....pana isi iau tzeapa
dogy_10 is offline  
Old 14-02-08, 14:21   #12
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Tinerele in Romania...

Poate m-am exprimat eu rau in primul post, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Este absolut normal ca dupa o anumita varsta cand incepi sa te maturizezi iti alegi calea ta in viata, chiar daca esti minor, dar nu mi se pare normal ca la 14 ani sa pui poze cu tine semi-gol pe internet, in special o fata. Cum am spus mai sus, ce-ati face in situatia cand vedeti poze cu copila voastra de 14 ani semi-goala pe net? Ati incuraja-o sa faca asa in continuare sau o trageti de-o parte si-i explicati cu, calm ceea ce au facut, adica o ajutati sa realizeze ce se poate intampla. Parerea mea e ca un copil de la 13-14 pana la 18 ani trebuie vorbit clar cu el si sa-l sfatuiti cum merge viata asta, apoi dupa 18 ani e viata lui, e LIBER ....
E normal ca viata sexuala poate sa inceapa la orice varsta, dar amandoi sa aiba varsta apropiata, sunt perfect de acord dar eu daca as avea o copila de 14 ani si se culca cu unu de 20 de ani eu pe ala il bag in pamant fara discutii.
In concluzie, pana cand nu se maturizeaza copilul trebuie sfatuit, indrumat, dupa ce devine matur absolut (la minte deja nu mai e copil) trebuie lasat sa dea cu capul de pereti pana invata...
Repet, asta e parerea mea si nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa generalizez
EaGle is offline  
Old 14-02-08, 14:22   #13
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tinerele in Romania...

a fost ieri la mine la servici una...cam batrana,cu unu mult mai tanar decat ea.ea plina de aur,pana si telefonul il avea aurit si fitze de pustoaica.azi citesc in cancan ca e una de 70 de ani,combinata cu unu cu 30 de ani mai tanar.deci se poate si invers.lucrul asta tine de interese,mai ales materiale,ca nu prea vad cum naiba unu de 30 si ceva de ani ar .... una de 70...
bmwm5 is offline  
Old 14-02-08, 14:28   #14
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Tinerele in Romania...

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Poate m-am exprimat eu rau in primul post, nu am vrut sa jignesc pe nimeni. Este absolut normal ca dupa o anumita varsta cand incepi sa te maturizezi iti alegi calea ta in viata, chiar daca esti minor, dar nu mi se pare normal ca la 14 ani sa pui poze cu tine semi-gol pe internet, in special o fata. Cum am spus mai sus, ce-ati face in situatia cand vedeti poze cu copila voastra de 14 ani semi-goala pe net? Ati incuraja-o sa faca asa in continuare sau o trageti de-o parte si-i explicati cu, calm ceea ce au facut, adica o ajutati sa realizeze ce se poate intampla. Parerea mea e ca un copil de la 13-14 pana la 18 ani trebuie vorbit clar cu el si sa-l sfatuiti cum merge viata asta, apoi dupa 18 ani e viata lui, e LIBER ....
E normal ca viata sexuala poate sa inceapa la orice varsta, dar amandoi sa aiba varsta apropiata, sunt perfect de acord dar eu daca as avea o copila de 14 ani si se culca cu unu de 20 de ani eu pe ala il bag in pamant fara discutii.
In concluzie, pana cand nu se maturizeaza copilul trebuie sfatuit, indrumat, dupa ce devine matur absolut (la minte deja nu mai e copil) trebuie lasat sa dea cu capul de pereti pana invata...
Repet, asta e parerea mea si nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa generalizez
Ai multa dreptate.problema e ca azi educatia se face ori online ori ajutat de prieteni,care nu dau intotdeauna sfaturi pertinente.parintii nu cred ca mai au timp sa vorbeasca cu copiii lor si cu atat mai putin sa le faca o educatie sexuala.inca traim intr-o tara a prejudecatilor,oamenii nu inteleg ca decat sa taci si sa speri ca nu se poate intampla ceva rau e mai bine sa vorbesti si sa pregatesti copilul.eu deocamdata sunt tata de baiat asa ca nu-mi fac probleme,dar daca o sa am si o fata cred ca o sa-mi schimb vederile.
am mai vazut un caz,fiica danei savuica are 14 ani si are foto sexi.cred ca in cazul ei libertinismul mamei a influentat-o negativ
bmwm5 is offline  
Old 15-02-08, 09:45   #15
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Wink Tinerele in Romania...

Fratilor aveti cu totii dreptate..Daca mergi prin cluburi mai nou sunt niste pustoaice de 15-17 ani care te baga in boala.....Toate isi intorc capul dupa "material"...Si asa o sa fie de aici inainte....E plina lumea de "materialiste"...
Prea putine sunt acele fete frumoase care nu se preteaza la asa ceva....Si pe alea stati linistiti ca nu le gasiti in club .....Ex: Monica Columbeanu->si-a facut copil cu ala si acuma divorteaza dupa ce a obtinut ce vrea....

salutari
Bughilas is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 22:40.


- Copyright 2024 4Tuning