Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 28-08-11, 15:27   #2086
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by cata_golf View Post
...nu ai inteles mesajul eu,zicea cineva cam ceea ce as vrea eu sa zic cu cateva randuri in urma...
La postul asta ma refer ca sa nu ma intelegi gresit
citisem si eu...dar cum naiba sa fii intimidat de o fata...ca nu musca...sunteti nebuni....
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 08:19   #2087
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Da, dar probabil e frica de esec.

Asa eram eu cand eram mai mic, insemnand acum ~5 ani, imi era frica sa ma duc la o fata si sa ma bag in seama cu ea, pentru ca daca ma refuza ma simteam prost rau de tot.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 13:54   #2088
yoyoyo

Stage 2
 
yoyoyo's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 46
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
citisem si eu...dar cum naiba sa fii intimidat de o fata...ca nu musca...sunteti nebuni....
Pai te intimidezi ca in prezenta unei fete atractive tie,te inrosesti din cauza ca te simti foarte atras sexual de ea si stiind ca fata poate citi disperarea de pe fatza ta de a sari pe ea sa o cotai instant te simti jenat.Sunt baieti mai sensibili care nu isi pot controla sentimentele sexuale asa ca unii violeaza,altii impietresc in fata sexului frumos.De aceea ne blocam cand suntem fatza in fatza cu ea si nu ne putem gandi la nimic,tensiunea sexuala instalandu-se instant in creier.

Sper sa intelegi acum de ce unii se intimideaza.
yoyoyo is offline   Reply With Quote
Old 01-09-11, 14:01   #2089
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by yoyoyo View Post
Pai te intimidezi ca in prezenta unei fete atractive tie,te inrosesti din cauza ca te simti foarte atras sexual de ea si stiind ca fata poate citi disperarea de pe fatza ta de a sari pe ea sa o cotai instant te simti jenat.Sunt baieti mai sensibili care nu isi pot controla sentimentele sexuale asa ca unii violeaza,altii impietresc in fata sexului frumos.De aceea ne blocam cand suntem fatza in fatza cu ea si nu ne putem gandi la nimic,tensiunea sexuala instalandu-se instant in creier.

Sper sa intelegi acum de ce unii se intimideaza.


da...dar ar trebui sa nu va intimidati...sa incercati sa o tratati ca pe o fata oarecare...si apoi sa intrati mai mult in viata ei....este o parere proprie sper sa nu deranjeze pe nimeni...
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 18:57   #2090
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
da...dar ar trebui sa nu va intimidati...sa incercati sa o tratati ca pe o fata oarecare...si apoi sa intrati mai mult in viata ei....este o parere proprie sper sa nu deranjeze pe nimeni...
+1... da' aveti grija si cat va bagati in viata ei. Daca in secunda a 5-a tot nu prea pare ca va suporta, ignorati-o. Altfel toate vor ajunge sa va considere carpe sau catelusi. Putina aroganta nu strica.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 19:30   #2091
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
+1... da' aveti grija si cat va bagati in viata ei. Daca in secunda a 5-a tot nu prea pare ca va suporta, ignorati-o. Altfel toate vor ajunge sa va considere carpe sau catelusi. Putina aroganta nu strica.
chiar un pic mai multa aroganta...lasati.o sa va caute...amintiti.va si voi din cand in cand de ea...
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-11, 21:22   #2092
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Uite de exemplu, un gest inselator, de aseara la un majorat. A fost o fata, invitata a sarbatoritului. In prima faza cauta pe cineva sa-i faca o poza (mama si ce aparat foto avea ), si m-am oferit sa-i fac o poza, mi-a multumit, eu respectos. Bun, s-a asezat langa mine, am stat in stand-by. A venit o melodie frumoasa, eu m-am ridicat sa dansez, la fel si ea, si era in prejma mea. M-am apropiat de ea, am intrat putin in vorba (legat de melodie, sau ceva de genul, am improvizat). La finalul acestei discutii scurte, ea mi s-a prezentat, m-am prezentat si eu, si am dansat in continuare (ba chiar a acceptat sa fac o poza cu ea :P ) Paream ca merg pe drumul cel bun, dupa ce am dansat, m-am asezat la masa mea, locul ei langa mine, am mai schimbat o vorba, de unde il cunosc pe sarbatorit (ea colega de clasa cu el, eu prieten cu el de cand eram mici, fiind in alt liceu decat el). Bun, s-a ridicat , a plecat de langa mine (a vomitat un cercopictec care nu-si cunoaste limitele bauturii, si apoi a lesinat, l-au luat pe sus, si de atunci s-a preocupat de starea lui. M-am dus si eu sa vad ce mai face cercopitecul, era si ea acolo, dar nu prea m-a mai bagat in seama). De la faza asta a disparut si nu am mai vazut-o.

Am facut rost de contul ei de fb (sa nu ma credeti impatimit al acestei retele de socializare, dar am cont acolo pentru ca particip la diferite concursuri), si prin intermediul lui, POATE reusesc sa fac rost de nr. ei de telefon.

Acum voi ce ziceti, sa mai insist sa dau de ea, sa o las balta? Parea interesata, dar deodata, s-a vaporizat... Sa insist eu ?

P.S: Si sa nu credeti ca sunt asa indraznet de obicei, eram putin ametit (nu beat), si asta ma face sa fiu mai sociabil

Last edited by Bogz02; 02-09-11 at 21:40.
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 07:37   #2093
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Acum voi ce ziceti, sa mai insist sa dau de ea, sa o las balta? Parea interesata, dar deodata, s-a vaporizat... Sa insist eu ?
Facebook... nu. Se considera gest disperat (sincer sa fiu, si eu consider facebookul o porcarie si, in Romania, numai site de socializare nu e).

Daca zici ca e cunostinta de-a amicului tau si daca i-ai starnit o oarecare simpatie, incat sa se gandeasca la tine si astazi, vei auzi tocmai de la amicul tau ca intreaba de tine - poti sa il intrebi si tu pe amicul tau de ea in asa fel incat sa nu pari deja foarte interesat de ea, pentru ca "interesarile" astea deobicei ajung unde trebuie.

Insa nu trebuie sa te ambalezi prea mult cu ideea asta si o sa fiu crud, dar realist cand o sa spun ca exista si sanse sa nu mai auzi de ea:
1. cercopitecul ala s-ar putea sa fi castigat mai mult si mai rapid decat tine. Daca tipa avea ochii setati pe el de mai mult timp, e posibil sa fi asteptat portita aia de care avea nevoie sa se apropie de el.
2. s-ar putea sa fi fost doar politicoasa cu tine, fara sa existe niciun fel de atractie din partea ei.
3. in toata discutia voastra, e posibil sa fi spus ceva care sa o fi insultat, desi tu nu ai zis nimic in genul asta. Multe dintre femei (nu toate) au prostul obicei de a diseca cuvintele pe care le scoti pe gura si isi formeaza niste idei tampite.

Stiu, distrug vise mai nou... dar iti spun astea pentru ca realitatea e foarte diferita de vise.

Singura chestie acum este sa astepti sa vezi daca se intereseaza de tine. Si sa nu te astepti sa auzi de ea astazi, ca si ele joaca dupa aceleasi reguli ca si de barbati: "nu intreb astazi de el, pentru ca nu vreau sa ma considere lumea o disperata".

Personal, urasc rahaturile astea cu aroganta, cu falsitatea asta "precombinare"... consider ca s-ar merge intr-o directie mult mai ok daca s-ar vorbi franc de la bun inceput si daca s-ar renunta la fitele si basinile de superioritate din partea ambelor sexe.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 08:49   #2094
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Uite de exemplu, un gest inselator, de aseara la un majorat. A fost o fata, invitata a sarbatoritului. In prima faza cauta pe cineva sa-i faca o poza (mama si ce aparat foto avea ), si m-am oferit sa-i fac o poza, mi-a multumit, eu respectos. Bun, s-a asezat langa mine, am stat in stand-by. A venit o melodie frumoasa, eu m-am ridicat sa dansez, la fel si ea, si era in prejma mea. M-am apropiat de ea, am intrat putin in vorba (legat de melodie, sau ceva de genul, am improvizat). La finalul acestei discutii scurte, ea mi s-a prezentat, m-am prezentat si eu, si am dansat in continuare (ba chiar a acceptat sa fac o poza cu ea :P ) Paream ca merg pe drumul cel bun, dupa ce am dansat, m-am asezat la masa mea, locul ei langa mine, am mai schimbat o vorba, de unde il cunosc pe sarbatorit (ea colega de clasa cu el, eu prieten cu el de cand eram mici, fiind in alt liceu decat el). Bun, s-a ridicat , a plecat de langa mine (a vomitat un cercopictec care nu-si cunoaste limitele bauturii, si apoi a lesinat, l-au luat pe sus, si de atunci s-a preocupat de starea lui. M-am dus si eu sa vad ce mai face cercopitecul, era si ea acolo, dar nu prea m-a mai bagat in seama). De la faza asta a disparut si nu am mai vazut-o.

Am facut rost de contul ei de fb (sa nu ma credeti impatimit al acestei retele de socializare, dar am cont acolo pentru ca particip la diferite concursuri), si prin intermediul lui, POATE reusesc sa fac rost de nr. ei de telefon.

Acum voi ce ziceti, sa mai insist sa dau de ea, sa o las balta? Parea interesata, dar deodata, s-a vaporizat... Sa insist eu ?

P.S: Si sa nu credeti ca sunt asa indraznet de obicei, eram putin ametit (nu beat), si asta ma face sa fiu mai sociabil


mustang are dreptate, nu pe facebook ca pari un pic cam disperat, daca sarbatoritul si fata respectiva sunt amici , intereseaza.te la amicul tau despre ea si daca zici ca ati discutat si parea interesata de tine/discutie o sa mai auzi de ea, dar ai rabdare...ca in mod clar nu o sa auzi azi ...maine..
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 14:48   #2095
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
1. Cercopitecul ala s-ar putea sa fi castigat mai mult si mai rapid decat tine. Daca tipa avea ochii setati pe el de mai mult timp, e posibil sa fi asteptat portita aia de care avea nevoie sa se apropie de el.

2. Stiu, distrug vise mai nou... dar iti spun astea pentru ca realitatea e foarte diferita de vise.

3. Singura chestie acum este sa astepti sa vezi daca se intereseaza de tine. Si sa nu te astepti sa auzi de ea astazi, ca si ele joaca dupa aceleasi reguli ca si de barbati: "nu intreb astazi de el, pentru ca nu vreau sa ma considere lumea o disperata".
1. Nu era interesata de ala, garantat, dar a fugit prietena ei cea mai buna dupa el, si automat s-a dus si ea acolo (ulterior prietenei i s-a facut rau, si cred ca si de asta a ramas acolo). Posibil chiar nici sa nu-l cunoasca pe betivanul ala...

2. In fine, stai calm, ca nu imi distrugi nici un vis, nu-s genul sa-mi nec amararul dupa o fata. E plin pamantul de fete, si chiar nu are rost. Tocmai de asta v-am cerut un sfat, ca majoritatea sunteti ceva mai mari decat maine, si mai am si eu ce invata, poate din greselile altuia.

3. Oricum trb. sa fac cumva sa intru in legatura cu ea, sa revendic pozele de la party ... (sau sa astept si sa le iau de la sarbatorit, ca si el i le va cere...)
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-11, 18:59   #2096
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Asta ar fi o idee foarte buna. Poti sa te bagi in seama cu ea ca sa o intrebi daca are ceva poze )
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 00:22   #2097
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Am luat legatura cu ea, chipurile pozele de la party, si am stat de vorba cu ea mai mult de 2 ore (pasiune comuna - fotografia), si m-am oferit sa o invat sa fotografieze (are aparat de aparat - Nikon D5000 - dar nu are cunostinta in domeniu, si nici cum sa foloseasca aparatul). Mi-am creat portita de care aveam nevoie sa ma intalnesc cu ea...
Se putea oare mai bine?

Last edited by Bogz02; 05-09-11 at 00:28.
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 08:25   #2098
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Si ai prins si ocazia sa te joci cu Nikonul
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 10:29   #2099
floriaro

Stage 1
 
floriaro's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 15
Default Re: Cum sa agati o fata ?

In zilele noastre mai este o fata impresionata de un buchet de flori/o floare la prima intalnire?
floriaro is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 10:44   #2100
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by floriaro View Post
In zilele noastre mai este o fata impresionata de un buchet de flori/o floare la prima intalnire?
eu bag mana in foc ca da...depinde de fata acum...
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:57.


- Copyright 2024 4Tuning