Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-11, 22:45   #2071
yoyoyo

Stage 2
 
yoyoyo's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 46
Unhappy Re: Cum sa agati o fata ?

Fratilor eu am prb grave.... cu fetele... pana acum ceva timp eram obsedat de pc, m-am mutat la FR (frecventa redusa) ca sa am cat mai mult timp posibil de PC,de acum 6 ani de cand mi-am luat pc numai pe el am stat am fugit de realitate cat am putut stateam zile intregi in casa au fost 3 luni consecutive cand nu am calcat pragul apartamentului.....Groaznic, pana intr-o zi cand a inceput constiinta sa imi dea cateva palme gen atacuri de panica...a fost groaznic sa trec prin acele atacuri credeti-ma,nu doresc nimanui experienta! Atacurile au aparut acum cateva luni,de atunci nu mai puteam sta in casa de frica sa nu apara iar atacurile,cum ieseam din casa ma relaxam ,se diminua acea tensiune provocatoare de panica.Problema este ca acum vreau sa imi fac si o prietena ca sa ies cu cineva profitand de faptul ca acum imi place viata si vreau sa o traiesc.Am 22 ani simt ca am imbatranit la pc,parca am iesit din pestera cu par alb in cap... si deabia incerc sa inteleg lumea,sa socializez,etc. Daca mi-as face curaj si as agata o fata ce as face dupa? Adica am cateva idei gen ies in parcuri,la filme o scot la mec dar devin o rutina chestiile astea plus de asta nu prea gasesc subiecte de discutie... am inteles ca e bine sa citesti carti si iti vin subiecte,vorbesti cu fetele orice,dar ideea e ca pur si simplu nu imi vine nimic in minte nu am pic de inspiratie nu inteleg ce mi se intampla cand totul e asa de natural si ar trebui sa fie atat de simplu....

Last edited by yoyoyo; 30-05-11 at 22:47.
yoyoyo is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 01:22   #2072
Vyctor

Stage 1
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 11
Default Re: Cum sa agati o fata ?

e grav fratioare am cu toate k imi vine greu sa cred pt k am si eu aceeasi varsta... nuj ce sa zic consulta nu medic... fa-ti tovarasi iesi q ei intreaba-i sa iti dea sfaturi nuj ce sa zic..
Vyctor is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 09:41   #2073
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Ce-ar fi sa invatati sa vorbiti voi in limba romana si dupa aia sa scrieti pe aici? Cu toate problemele voastre?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 10:24   #2074
Vyctor

Stage 1
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 11
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Ma daca te referei cumva la mine, eu scriu prescurtat si mai pierd si semnele de punctuatie pe drum, pentru ca de obicei sunt mereu pe fuga dar totusi vreau sa scriu un post.
Vyctor is offline   Reply With Quote
Old 31-05-11, 12:24   #2075
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Atunci nu mai posta daca esti pe fuga. Nu suntem noi obligati sa stam sa iti descifram scrisul codat. Fa-ti timp 2-3 minute si poti sa postezi linistit cu semnele de punctuatie. Apoi, inca 2-3 minute sa citesti si regulamentul de postare. O zi buna.
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 01:18   #2076
Vyctor

Stage 1
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 11
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Bine atunci! O sa tin cont data viitoare.
Vyctor is offline   Reply With Quote
Old 01-06-11, 09:39   #2077
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by yoyoyo View Post
Fratilor eu am prb grave.... cu fetele... pana acum ceva timp eram obsedat de pc, m-am mutat la FR (frecventa redusa) ca sa am cat mai mult timp posibil de PC,de acum 6 ani de cand mi-am luat pc numai pe el am stat am fugit de realitate cat am putut stateam zile intregi in casa au fost 3 luni consecutive cand nu am calcat pragul apartamentului.....Groaznic, pana intr-o zi cand a inceput constiinta sa imi dea cateva palme gen atacuri de panica...a fost groaznic sa trec prin acele atacuri credeti-ma,nu doresc nimanui experienta! Atacurile au aparut acum cateva luni,de atunci nu mai puteam sta in casa de frica sa nu apara iar atacurile,cum ieseam din casa ma relaxam ,se diminua acea tensiune provocatoare de panica.Problema este ca acum vreau sa imi fac si o prietena ca sa ies cu cineva profitand de faptul ca acum imi place viata si vreau sa o traiesc.Am 22 ani simt ca am imbatranit la pc,parca am iesit din pestera cu par alb in cap... si deabia incerc sa inteleg lumea,sa socializez,etc. Daca mi-as face curaj si as agata o fata ce as face dupa? Adica am cateva idei gen ies in parcuri,la filme o scot la mec dar devin o rutina chestiile astea plus de asta nu prea gasesc subiecte de discutie... am inteles ca e bine sa citesti carti si iti vin subiecte,vorbesti cu fetele orice,dar ideea e ca pur si simplu nu imi vine nimic in minte nu am pic de inspiratie nu inteleg ce mi se intampla cand totul e asa de natural si ar trebui sa fie atat de simplu....

Vad ca tot nu te desparti de calculator. Ai sa ajungi ca-n bancul ala cu discutia pe messenger:

"X: Frate, ninge afara!
Y: Da si mie link-ul!"

Parerea mea, iesi din casa, socializeaza cu lumea, cu prietenii din jurul tau, fa plimbari multe, poate chiar si drumetii. Ai sa vezi ca cercul de cunostinte se va mari treptat, vei gasi instantaneu subiecte de discutie, toate vor veni de la sine. Nu te intrista cand faci gafe sau ca altii rad de tine, incearca sa vezi unde gresesti si sa repari acele greseli care nu trebuie sa se mai repete. Fetele nu-ti vor cadea asa, in brate in urma unor sfaturi de la diversi colegi dar le-ai putea gasi in acel cerc. Iesi din casa, ai grija cum mergi pe strada. Iti urez succes!
sageata is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 09:27   #2078
yoyoyo

Stage 2
 
yoyoyo's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 46
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Multumesc de sfaturi si sprijin!

Am inceput sa ies mai des si sa imi fac prieteni noi unii mai cuminti altii mai de cartier (de la fiecare am de invatat cate ceva util e o experienta sa am prieteni din categorii diferite) ma simt mai bine psihic de cand ies mai des,iar cu fetele inca intampin dificultati,in sensul ca langa ele eu sunt inchis nu reusesc sa comunic cu lejeritate si din cauza ca ma inchid involuntar nu imi vin subiecte nu stiu ce sa conversez.... e nasol pfff
yoyoyo is offline   Reply With Quote
Old 02-07-11, 20:02   #2079
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by yoyoyo View Post
Multumesc de sfaturi si sprijin!

Am inceput sa ies mai des si sa imi fac prieteni noi unii mai cuminti altii mai de cartier (de la fiecare am de invatat cate ceva util e o experienta sa am prieteni din categorii diferite) ma simt mai bine psihic de cand ies mai des,iar cu fetele inca intampin dificultati,in sensul ca langa ele eu sunt inchis nu reusesc sa comunic cu lejeritate si din cauza ca ma inchid involuntar nu imi vin subiecte nu stiu ce sa conversez.... e nasol pfff
Nu stiu in ce masura ceea ce spui tu e realitatea.. dar pot sa spun ca m-ai socat. Sa ajungi ca la 22 de ani sa fi atat de rupt de realitate, acum cand viata are atatea sa iti ofere... liceul, majoratele, facultatea, dracovenii, nebunii, betii, pac-pac-bum-bum..

Ma rog, ma bucur ca ai primit acea trezire la realitate. Sfatul meu? du-te la fisierul cu games, si shift-delete TOT! Vinde-ti contul de dota(asa-i?) si de banii aia te duci si te imbeti de 2 ori. Gaseste-ti o activitate, eu ti-as sugera un servici, sau macar un sport.

Ziceai ca ai fost rupt de realitate, deci probabil ti s-a falfait de felul cum areti. Trebuie sa intelegi ca in ceea ce priveste fetele atata timp cat esti ingrijit si cat de cat aranjat, totul e in regula atata timp cat iti merge bila aia rotunda de deasupra gatului.(si preferabil si celelate 2.. ) ) Asa ca du-te, trage-ti o freza noua, un look nou, si ingrijeste-te putin si totul e tais acolo.

Acuma ajungem la bila de sus. Cu fetele nu ai, si nu o sa ai o vreme succes pana cand nu vei mai fi intimidat de ele, si pana cand nu ajungi sa le tratezi la fel ca si pe baieti. Anume cu o arecare indiferenta. Trebuie sa intelegi ca o sa primesti multe palme(poate la propriu) pana cand ajungi acolo unde vrei. E ca la dota(sa relationam putin aici ) ), ca sa ajungi sus, si puternic, trebuie sa construiesti. Diferenta dintre jocuri si realitate e ca aici e mai greu, dar recompensa e infinit de mare, important e ca sa tratezi totul ca pe o noua invatatura. Thomas Edison a dat gres de vreo 2000 de ori pana cand a reusit sa creeze becul. Cand a reusit a zis ca "I found 2000 ways how not to make a light bulb"

Hai bafta.

p.s. da-mi un mesaj privat daca te intereseaza, e posibil sa stiu ceva ce te poate ajuta

Last edited by RA_2fast4u; 02-07-11 at 20:06.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 01:44   #2080
Andreynyo

Stage 5
 
Andreynyo's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 592
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Nu stiu in ce masura ceea ce spui tu e realitatea.. dar pot sa spun ca m-ai socat. Sa ajungi ca la 22 de ani sa fi atat de rupt de realitate, acum cand viata are atatea sa iti ofere... liceul, majoratele, facultatea, dracovenii, nebunii, betii, pac-pac-bum-bum..

Ma rog, ma bucur ca ai primit acea trezire la realitate. Sfatul meu? du-te la fisierul cu games, si shift-delete TOT! Vinde-ti contul de dota(asa-i?) si de banii aia te duci si te imbeti de 2 ori. Gaseste-ti o activitate, eu ti-as sugera un servici, sau macar un sport.

Ziceai ca ai fost rupt de realitate, deci probabil ti s-a falfait de felul cum areti. Trebuie sa intelegi ca in ceea ce priveste fetele atata timp cat esti ingrijit si cat de cat aranjat, totul e in regula atata timp cat iti merge bila aia rotunda de deasupra gatului.(si preferabil si celelate 2.. ) ) Asa ca du-te, trage-ti o freza noua, un look nou, si ingrijeste-te putin si totul e tais acolo.

Acuma ajungem la bila de sus. Cu fetele nu ai, si nu o sa ai o vreme succes pana cand nu vei mai fi intimidat de ele, si pana cand nu ajungi sa le tratezi la fel ca si pe baieti. Anume cu o arecare indiferenta. Trebuie sa intelegi ca o sa primesti multe palme(poate la propriu) pana cand ajungi acolo unde vrei. E ca la dota(sa relationam putin aici ) ), ca sa ajungi sus, si puternic, trebuie sa construiesti. Diferenta dintre jocuri si realitate e ca aici e mai greu, dar recompensa e infinit de mare, important e ca sa tratezi totul ca pe o noua invatatura. Thomas Edison a dat gres de vreo 2000 de ori pana cand a reusit sa creeze becul. Cand a reusit a zis ca "I found 2000 ways how not to make a light bulb"

Hai bafta.

p.s. da-mi un mesaj privat daca te intereseaza, e posibil sa stiu ceva ce te poate ajuta
Let's say "Amen!" for this !
Andreynyo is offline   Reply With Quote
Old 03-07-11, 16:59   #2081
Manu_88

Stage 4
 
Manu_88's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 279
Default Re: Cum sa agati o fata ?

AMIN!
Manu_88 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 02:38   #2082
Bogz02
Competitor CNCA

Stage 5
 
Bogz02's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 451
Member of:
[2 Roti]
[4Wheels]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
Ce-ar fi sa invatati sa vorbiti voi in limba romana si dupa aia sa scrieti pe aici? Cu toate problemele voastre?
Mi-ai luat cuvintele din gura, cand am citit postul de deasupra ta =))
Ma regasesc putin in ceea ce a zis yoyoyo (legat de lipsa oricarui subiect de discutie), poate si pentru ca nu-s o fire prea vorbareata, si nu ma simt bine in preajma unor persoane straine, si mai ales fete ... Adica cu fetele si baietii din anturajul meu n-am nici un stres, sunt relaxat...
Nu stiu, asa-s conceput eu...

Last edited by Bogz02; 28-08-11 at 02:45.
Bogz02 is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 08:53   #2083
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Bogz02 View Post
Mi-ai luat cuvintele din gura, cand am citit postul de deasupra ta =))
Ma regasesc putin in ceea ce a zis yoyoyo (legat de lipsa oricarui subiect de discutie), poate si pentru ca nu-s o fire prea vorbareata, si nu ma simt bine in preajma unor persoane straine, si mai ales fete ... Adica cu fetele si baietii din anturajul meu n-am nici un stres, sunt relaxat...
Nu stiu, asa-s conceput eu...
Cam ceva in genul tau sunt si eu,doar cu fetele straine,dar in ultimul timp am invatat sa le tratez la fel ca pe baieti...
cata_golf is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 15:05   #2084
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by cata_golf View Post
Cam ceva in genul tau sunt si eu,doar cu fetele straine,dar in ultimul timp am invatat sa le tratez la fel ca pe baieti...
cum sa tratezi fetele cum tratezi baieti...?
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 28-08-11, 15:13   #2085
cata_golf

Stage 5
 
cata_golf's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 963
Member of:
[VW]
Default Re: Cum sa agati o fata ?

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
cum sa tratezi fetele cum tratezi baieti...?
...nu ai inteles mesajul eu,zicea cineva cam ceea ce as vrea eu sa zic cu cateva randuri in urma...
La postul asta ma refer ca sa nu ma intelegi gresit

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
Cu fetele nu ai, si nu o sa ai o vreme succes pana cand nu vei mai fi intimidat de ele, si pana cand nu ajungi sa le tratezi la fel ca si pe baieti.

Last edited by cata_golf; 28-08-11 at 15:17.
cata_golf is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:44.


- Copyright 2024 4Tuning