Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-09, 02:33   #2221
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Thumbs up Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by TTTT View Post
foarte interesanta discutia. eu m-am despartit dupa 8 ani de relatie. si a fost destul de greu dar trebuie sa trecem peste si tocmai de asta scriu aici pt ca am ceva experienta. e foarte greu sa iti fie bine in scurt timp dupa ce te desparti pt ca nu prea se poate. toate simptomele astea (nu mai ai aer, nu poti sa dormi, nu mai are gust mancarea, nu poti sa iesi din casa, cand vezi femei iti vine sa fugi) nu sunt constructive si nu te ajuta deloc. e foarte normal sa le simti altfel dai cu capu de prag din nou si din nou si dupa ai te intrebi de ce ai ghinion. la mine a fost destul de dureros pt ca deja era in tatonari cu altul in timp ce era cu mine si s-a purtat ca o lasa. imi spunea ca trebuie sa se regaseasca sa o inteleg si alte vrajeli. de obicei la baieti se intampla sa simta cand e ceva dubios si tocmai de asta am ales sa nu intru in jocurile ei si am spus pa.toata smecheria cand simti ca se termina si nu mai poti sa faci nimic e sa iesi cu capul sus sa nu o lasi sa iti ia si ultimul gram de demnitate pt ca oricum stii ca se termina si nu mai ai nimic de pierdut.noi crescusem impreuna ne maturizasem impreuna bine eu mai putin. in situatiile astea cel mai mare dusman care putem sa il avem suntem tot noi fiecare cu eul lui daca ma intelegeti. povestea e foarte lunga si nu vreau sa va plictisesc. oricum daca nu e bine tot bine o sa fie
iti dai sema ca poate la unmomentdat se plictisesc .. intervine monotonia bla bla bla .. povestea pe care o tot indruga ele ca sa be faca pe noi sa ne simtim vinovati ... iti dai sema ca nu poate sa iti spuna in fata .. stii m-am plictisit de tine vreau sa ma duc sa mi-o trag cu altu ....
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 16:10   #2222
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by TTTT View Post
foarte interesanta discutia. eu m-am despartit dupa 8 ani de relatie. si a fost destul de greu dar trebuie sa trecem peste si tocmai de asta scriu aici pt ca am ceva experienta. e foarte greu sa iti fie bine in scurt timp dupa ce te desparti pt ca nu prea se poate. toate simptomele astea (nu mai ai aer, nu poti sa dormi, nu mai are gust mancarea, nu poti sa iesi din casa, cand vezi femei iti vine sa fugi) nu sunt constructive si nu te ajuta deloc. e foarte normal sa le simti altfel dai cu capu de prag din nou si din nou si dupa ai te intrebi de ce ai ghinion. la mine a fost destul de dureros pt ca deja era in tatonari cu altul in timp ce era cu mine si s-a purtat ca o lasa. imi spunea ca trebuie sa se regaseasca sa o inteleg si alte vrajeli. de obicei la baieti se intampla sa simta cand e ceva dubios si tocmai de asta am ales sa nu intru in jocurile ei si am spus pa.toata smecheria cand simti ca se termina si nu mai poti sa faci nimic e sa iesi cu capul sus sa nu o lasi sa iti ia si ultimul gram de demnitate pt ca oricum stii ca se termina si nu mai ai nimic de pierdut.noi crescusem impreuna ne maturizasem impreuna bine eu mai putin. in situatiile astea cel mai mare dusman care putem sa il avem suntem tot noi fiecare cu eul lui daca ma intelegeti. povestea e foarte lunga si nu vreau sa va plictisesc. oricum daca nu e bine tot bine o sa fie
hmmm... ce ma dezgusta persoanele care nu spun verde in fata care-i treaba de fapt, ci incep s-o arda josnic prin diferite apropouri, scuze si de ce nu acuzatii false. Mi se pare corect fata de amandoi sa spui exact ce simti si ce vrei, fara frica, dar na, numai persoanele cu CARACTER pot sa faca asa ceva... norocosi sunt aia care au asa ceva langa ei.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 12:02   #2223
Quantico
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Buna tuturor, sunt si eu nou pe aici! Pot sa zic ca am avut o relatie care a durat 2 ani jumatate si desii existau destule certuri o iubeam mai mult decat orice , totul mergea bine si dintr-o data a spus ca numai tine la mine numai ma iubeste si ca ne despartim.De atunci au trecut 1 luna in care am tot incercat sa ma apropriu oarecum de ea si inca 1 luna in care am incercat sa o uit fara nici un rezultat in ambele cazuri.Desi sunt cu altcineva acum gandul meu tot la ea zboara imi e incredibil de greu parca numai sunt eu , numai am pofta de mancare , defapt ce sa mai nu am pofta de viata de nimic.In tot acest timp am iesit cu prieteni mi-am ocupat timpul cat de mult am facut de toate si tot asa fara rezultat si stau si ma intreb zilnic daca voi mai putea fii eu vreodata sau sa am macar puterea de a zambii!?Chiar numai stiu ce sa fac daca avetii ceva sugestii va ascult cu drag!!Multumesc
Quantico is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 12:15   #2224
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Quantico View Post
Buna tuturor, sunt si eu nou pe aici! Pot sa zic ca am avut o relatie care a durat 2 ani jumatate si desii existau destule certuri o iubeam mai mult decat orice , totul mergea bine si dintr-o data a spus ca numai tine la mine numai ma iubeste si ca ne despartim.De atunci au trecut 1 luna in care am tot incercat sa ma apropriu oarecum de ea si inca 1 luna in care am incercat sa o uit fara nici un rezultat in ambele cazuri.Desi sunt cu altcineva acum gandul meu tot la ea zboara imi e incredibil de greu parca numai sunt eu , numai am pofta de mancare , defapt ce sa mai nu am pofta de viata de nimic.In tot acest timp am iesit cu prieteni mi-am ocupat timpul cat de mult am facut de toate si tot asa fara rezultat si stau si ma intreb zilnic daca voi mai putea fii eu vreodata sau sa am macar puterea de a zambii!?Chiar numai stiu ce sa fac daca avetii ceva sugestii va ascult cu drag!!Multumesc
In primul rand: Bine ai venit !!!

In al 2`lea rand : laund in considerare postul meu precedent, fata ti-a spus ca nu mai tine la tine, nu te mai iubeste si vrea sa va despartiti - deci a fost fair, ca nu a avut de gand sa-si bata joc de tine si blabla.

In al 3`lea rand: din cate am citit au trecut 2 luni de cand v-ati despartit, nu? Pai cred ca ar fi cazul sa cam incerci sa treci peste, mai ales daca ai pe altcineva si sa fii corect fata de persoana respectiva...gen sa nu stai cu ea doar pt alinarea sufletului tau.

Si stai linistit ca toate trec si o sa poti zambi din nou si sa te bucuri de viata, asta in timp... acum nu poti sa te astepti sa fii in forma maxima, ca na doare si te inteleg, dar timpul le rezolva pe toate, iesi, distreaza-te, gaseste-ti ocupatie, fa ce-ti place tie si lasa gandurile de o parte.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 13:23   #2225
Quantico
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Inteleg asta dar nu pot pur si simplu am incercat toate variantele probabil mai ramane doar partea cu timpul, nu pot sa nu ma gandesc zilnic oare ce face si ce se va intampla cu ea, stiu ca e gresit ceea ce fac dar pur si simplu nu pot, poate sunt mai slab din punct de vedere psihic!!!O regret enorm , amandoi am gresit si nu stiu daca voi mai intalnii pe cineva care sa ma faca sa simt asa!!
Quantico is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 15:46   #2226
helen
Peugeot Driver

Stage 2
 
helen's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 27
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by Quantico View Post
Inteleg asta dar nu pot pur si simplu am incercat toate variantele probabil mai ramane doar partea cu timpul, nu pot sa nu ma gandesc zilnic oare ce face si ce se va intampla cu ea, stiu ca e gresit ceea ce fac dar pur si simplu nu pot, poate sunt mai slab din punct de vedere psihic!!!O regret enorm , amandoi am gresit si nu stiu daca voi mai intalnii pe cineva care sa ma faca sa simt asa!!
Buna si Bun venit.

Nu este nimic gresit din ceea ce faci si nici slab psihic nu esti...Toti am trecut prin asa ceva, mai rau sau mai bine,cu timp sau fara timp,doar sa stii cum sa treci peste.
Atat timp cat fata ti`a spus ca nu mai are nici un sentiment pentru tine si ca e mai bine sa va despartiti,mi se pare corect sa accepti ideea aceasta...si sa nu trageti de o relatie care pur si simplu ("nu mai merge")exista tot feluri de discutii aprinse si toate cele....Mai bine suferi o perioada...decat sa stii ca persona iubita , sta cu tine din mila sau sa va impacati si a doua zi iar va despartiti...si tot asa.
O sa gasesti fete si mai bune si mai rele...nu e vorba ca nu o sa mai intalnesti sau ca nu o sa mai poti avea acele sentimete pentru urmatoarele iubite, ci pur si simplu asta simti tu acum,esti dezamagit,nu iti vine sa crezi ca nu mai e a ta...dar stai linistit timpu vindeca tot si toate "problemele" se intampla cu un scop...Momentan distreaza-te...iubirea vine cand nu te astepti
helen is offline   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:57   #2227
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

la fel cum zice si helen .. nu stii de unde sare iepurele ... asta e .... bucurate pentru ce a fost si priveste inainte .. lasa trecutul ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 00:45   #2228
Quantico
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

probabil ca asta o sa fac si am tot citit ca sa treci peste iti trebuie alta fata dar nu prea e adevarat pana nu iti trece de tot nu te poti baga in ceva serios ..multumesc de raspunsuri tuturor!!
Quantico is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 11:43   #2229
dan_m3

Stage 5
 
dan_m3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 744
Cool Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

CUI PE CUI SE SCOATE !!!

ce sa spun, se implinesc aproape 3 ani de cind mam despartit de femeia vietzii mele, prima jumatate de an a fost cumplita, desi am mai avut vreo 5-6 aventuri, pina am gasit o fata tinara, frumoasa si cuminte (chiar model!) care sa mutat din prima la mine,...dupa inca un an de zile cu multe "activitati" impreuna, sau mai sters din amintiri si am putut sa ma gindesc defapt la ce vreau eu si la ce imi trebuie mie,...stiu, suna egosit, dar asta este, mie mila de tine, dar mai mila mie de mine,...iar cind ai "ceva" linga tine, nu te simti singur si parasit, ai grija de tine si vb. aia si alte mame au fete frumoase,...chestia asta cu "nu mai pot sa traiesc fara ea", este defapt o prostie, este pur si simplu obisnuinta si faptul ca nu putem sa cadem de acord ca ceva sa terminat, ce nu vroiam noi,...adica mindria noastra a fost afectata la maxim,...acum sint cu o fata impreuna de vreo 9 luni, cu care ma potrivesc din toate punctele de vedere,...problema este intradevar ca, comparam tot timpul actuala cu cea care a fost "cea mai buna", indiferent cite relatii au trecut intre, fiindca de, stim ce se poate,...
deci ochii in viitor si la mai mare!

dan_m3 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 14:41   #2230
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Pot spune ca am trecut si eu prin ceva asemanator,acum cand scriu aceste randuri...Dupa o relatie de 6 luni mi a trantit o paia cu "ramanem prieteni" ,lucru pe care sincer sa fiu nu prea pot sa l accept.Aceasta a fost a 2 a relatie de "durata" ca sa spun asa,diferenta la aceasta a fost faputil ca m am simtit iubit cu adevarat.Dar nu trebuie sa va incarc pe voi cu frustrarile mele acum...am citit posturile de la inceputul topicului,pot spune ca m au ajutat intr o oarecare masura...Acum astept sa treaca timpul si sa vindece rana.In aceste momente topicul asta m a ajutat enorm.va multumesc prieteni
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:02   #2231
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Exact ca la alcoolicii anonimi... Buna sunt Bogdan si m-am despartit de iubita dupa 5 ani si 5 luni impreuna... Ultimii 3 ani locuiti impreuna. Am incercat sa trec peste (e cam o luna de cand ne-am despartit) dar nu mi-e usor deloc... Mai ales ca nu am nicin job acum si am toata ziua libera mi-e f greu... Problema e ca eu am iubit-o f mult, iar ea mi-a marturisit in cele din urma ca usor usor a incetat sa tina la mine... Suntem amici, ne mai vedem din cand in cand, poate si asta ma face sa nu trec peste asa usor... Am sa incerc sa gasesc pe cineva, problema e ca nu voi mai putea iubi asa cum am iubit-o pe ea si tind sa cred ca relatiile viitoare nu vor fi tocmai ok din punct de vedere al sentimentelor investite...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 19:35   #2232
nea_gogu_de_la_gaze

Stage 5
 
nea_gogu_de_la_gaze's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 391
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Cam asa ceva,dar de obicei asta e si scopul sedintelor gen alcoolici anonim,te simti mai bine cand mai spui altcuiva depsre problemele tale si intr un fel te mai descarci putin si devine mai usoara toata treaba dintr o cauza dasta se poate aluneca usor si in directia cu alcoolu...insa nu e o solutie,uiti pe moment,dar cand te vei trezi iti va veni si mai greu,am prieteni care au avut astfel de experiente...
nea_gogu_de_la_gaze is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 21:08   #2233
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Bogy... si tu???
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 21:47   #2234
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Da tati... Cand credeam ca totul e ok si mi-am facut un rost in viata...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-09, 21:57   #2235
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Man, regret.
Ce pot sa iti spun e ca timpu' le vindeca pe toate.
Si ca e cazul sa stai un timp linistit. Sa incerci sa te desprinzi de tot ce a fost.
Stiu ca suna usor, stiu la fel de bine ca e foarte greu sa renunti... si stiu si mai bine ca o sa ai problema de a compara orice tipa cu ea... in primele momente, zile, saptamani...

Ai incredere ca va fi totu' bine!
Mustang is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 07:15.


- Copyright 2024 4Tuning