Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-08, 22:28   #1636
Mertzanik

Stock
 
Mertzanik's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 10
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

e mai bine asa, ca si-a dat seama ce a pierdut in anii in care a stat cu ea (devenise alt om) si acum e chiar fericit, spre surprinderea mea...macar nu a stat sa-si planga prea mult de mila si a luat viata de la cap si o traieste chiar bine acum. Om care se respecta nu sta sa se ingroape in nimicurile vietii...
Mertzanik is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 11:24   #1637
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

hmm...cum fac eu ?

sters numar , sters poze din telefon , sters id [daca o vezi online, sigur intri si vb cu ea si mai rau iti faci] ...si incerci sa gandesti spre viitor , chiar dac ti'e greu ...

ps. am observat ca ignoranta doare mai tare decat daca o bagi'n seama, daca mai vb cu ea ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 15:18   #1638
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
hmm...cum fac eu ?

sters numar , sters poze din telefon , sters id [daca o vezi online, sigur intri si vb cu ea si mai rau iti faci] ...si incerci sa gandesti spre viitor , chiar dac ti'e greu ...

ps. am observat ca ignoranta doare mai tare decat daca o bagi'n seama, daca mai vb cu ea ...
dar cand e colega cu tine si o vezi in fiecare zi.....nu merge asa
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 15:29   #1639
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

acum na....dupa posibilitati.....
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 23:55   #1640
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
dar cand e colega cu tine si o vezi in fiecare zi.....nu merge asa
schimbi serviciu/scoala/facultatea ..si se poate

am un coleg de camera in situatia asta ...si ii e tare greu
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 19:09   #1641
lupushor
 
lupushor's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Salutare frati forumisti!
Imi pare rau ca imi fac debutul pe acest super site la un asemenea topic.
Printr-o asemenea problema am trecut si inca trec si eu.
Sa va povestesc cum a inceput totul.Eu sunt elev la un liceu din Galati(AUTO) si suntem colegi de clasa.Toate bune si frumoase pana prin noiembrie cand colegi fiind o aveam in lista de mess si vorbeam cu ea dar fara anume un interes...Si din vorba in vorba am inteles de la ea ca vrea sa se sinucida in seara respectiva sau in ziua ce urma.Normal eu "fraieru" am pus botu si am inceput sa ii explic ca nu are rost sa faca lucruri de astea chiar daca trece printr-o perioada naspa tralala...A II-a zi la 6:30 dimineata eram la ea in fata blocului si am asteptat-o sa mai vorbim sa o mai linistesc putin.Ea mia propus sa mergem la priza dunarii si sa mai vorbim acolo...cand ajugem la priza stam noi ce stam de vorba la care tipa ma intreaba:"auzi ce spui daca am fi impreuna"?La care eu am ramas oarecum surprins si nu am stiut ce sa ii raspund iam spus ca ii voi da un raspuns dar peste cateva zile.In fine tipa a inceput cu mesaje alea alea pe mess cu "dulcisme" si raspunsul a fost "da".Eu unul nu credeam ca o sa o iubesc si ca o sa tin la ea asta fiind si motivul pentru care am spus da.In mintea mea a fost inca una in "+" nu strica.In decembrie odata cu prima ninsoare au inceput si problemele...era o dimineata frumoasa dar totul avea sa se schimbe radical cand am intrat intr-o curba prea in viteza si am calcat si frana si am derapat direct intr-un stalp ceea ce ma scarpinat la buzunar de vreo 20 de mil..Probabil atunci am inceput sa tin la ea pentru ca ori unde am fost si dupa piese si pe la politie,pe la serviceuri,dezmembrari...ea nu s-a dezlipit de mine unde eram eu era si ea chiulind de la ore numai ca sa imi fie alaturi.Asta s-a intamplat pe 17 ...eu pe 20 a trebuit sa transport pe o cunostiinta in italia urmand sa ma intorc dupa revelion si sa fac sarbatorile in it.Dar odata ajuns acolo nu ma gandeam in alta parte decat la ea.Pe drum dupa ce am intrat in tara pe la sibiu am sunat-o sa vad ce face....cand ce sa aud la telefon....ea pe 24 fusese la ziua de nastere a unei colega de clasa la care a fost invitat si ex iubitul ei ...din cauza caruia vroia ea sa se sinucida, spunandu-mi ca a venit ex prietenul ei cu un inel de aur si i-a cerut iertare si sa fie din nou impreuna.Am ramas masca...Atunci am simtit ca lumea mea se naruie.Am ajuns acasa si a inceput chinul ...lupta cu amintirea ei....in seara de 26 cred ma sunat si ma intrebat daca poate veni la mine acasa sa vorbim...Mentionez ca era imbracata cum stia ca imi place mie enorm...cerandu-mi sa o iert si sa o primesc inapoi apeland la lacrimi si la toate trucurile pe care le folosesc femeile....Iar am cedat si am primit-o...desi nu mai aveam incredere in ea...asta pana a doua zi ...cand eram la o pizzerie in oras si o suna "ex" iubitul( defapt tipa o ardea cu amandoi)Ajunge si respectivul la pizzeria respectiva dar nu singur....cu in 4 gealati si ii impune sa plece cu el ...ea se uita cu ochii in lacrimi la mine si ...a plecat.De atunci tipa ma suna ma cauta pe mess uneori stiu ca nu e bine si raspund la tel si pe mess....chiar simt nevoia sa ii aud vocea.Mai nou ca sa mai afle cate ceva despre mine si viata mea si-a facut mai multe id-uri ...insa mi-am dat seama din prima cu cine vorbesc si a aflat numai ce am vrut eu sa afle.Ba mai mult a aflat si id-ul actualei incercand sa ne desparta spunandu-i lucruri urate,false despre mine.Insa cred ca am inceput sa ma "vindec" desi e dureros cred ca toti fiecare la timpul lui trece prin asa ceva...Mai dureros e ca este in clasa cu mine si ne vedem in fiecare zi...Si acum imi pun intrebarea...Oare e a tinut la mine?sau Oare ea inca mai tine la mine?
lupushor is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 13:31   #1642
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

eu spun ca a tinut la tine, dar atat.
stii, relatiile de genul asta sunt exact ca un foc de paie: cu valvataie mare, totul investit atunci pentru cel proaspat descoperit, dar cu un finish rapid
sa nu te astepti la o continuare fericita, ca nu exista
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 15:17   #1643
kTz88

Stock
 
kTz88's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 7
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

ca bine zici a l e k s ...
kTz88 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 13:56   #1644
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Talking Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Nu am mai intrat de mult pe aici si azi am vazut cel putin o idee foarte interesanta asa ca am zis sa ma bag si eu in seama.

Spunea cineva ca e bine sa fii rece si indiferent. Bun, asa sunt de cand ma stiu si asa probabil voi ramane toata viata pentru ca asta sunt(mereu pun altceva pe primul plan, lucru fara de care stiu ca in viata nu se poate). In ciuda a ceea ce credeam am intalnit si tipa care sa imi puna capac, dar am ramas acelasi. Numai ca, vedeti voi, dragostea asta ii va trece in timp daca tu te mentii la fel de rece si indiferent, deci nici asa nu prea e bine.(asta e, ghinionul celor ce nu se pot schimba sau nu vor sa se schimbe).

Apoi mai zicea cineva ca nu poti sa ramai amic cu o persoana pe care ai iubit-o. Asa gandeam si eu, dar taria de caracter o arati cand iti vezi de viata ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Strangi din dinti si mergi mai departe, aici iti dai unul dintre exemenele vietii.

O alta idee era ca munca nu te ajuta sa treci peste. Dimpotriva, munca e nobila si trebuie sa te gandesti la viitorul tau, trage tare cat poti si ai ocazia si va veni si vremea cand te vei bucura de roadele muncii.

Poate multi nu veti fi de acord cu mine dar eu stiu in lucru: principiile in viata conteaza mai mult decat orice si pentru asta as renunta la absolut orice(s-a intamplat cu prieteni de ani de zile, s-a intamplat si cu dragostea, probabil se va mai intampla si sunt convins ca la fel va sta situatia chiar daca ar fi vorba de rude -mama, tata, frati, etc).

Si mai stiu inca un lucru: Banii sunt totul in viata asta scurta si, desi, multi spun ca nu aduc fericirea ci doar o intretin, eu sunt 100% convins ca o si aduc.

Asa ca, capul sus si mergeti inainte, iar daca dragoste nu e, faceti!

PS: Mai nou sunt indragostit de "altceva" si sper ca in curand sa ajunga si in garaj ca tot suntem pe un forum de masini.

PPS: Alex, imi place teribil postura ta de profesor de gramatic, sper sa nu ma taxezi si pe mine(concret, sper ca nu am gresit pe undeva ca stiu ca o sa ma taxezi daca ai cu ce :P)
indianu is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 21:06   #1645
lupushor
 
lupushor's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 0
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Indianule sunt 100% de acord cu tine.Asa as vrea sa fiu si eu...am numai 18 ani deci inca pot "prinde" usor invata-ma si pe mine...
lupushor is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 00:43   #1646
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Eu sunt adeptul zicalei: Cui pe CUI se scoate!!!
Credeti ca asa e??
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 13:04   #1647
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by indianu View Post
PS: Alex, imi place teribil postura ta de profesor de gramatic, sper sa nu ma taxezi si pe mine(concret, sper ca nu am gresit pe undeva ca stiu ca o sa ma taxezi daca ai cu ce :P)
da da, multumesc, uite mai e si cate cineva care nu ma injura
apreciez
si nu-s profesor, doamne fereste, doar ma straduiesc sa fac raspunsurile inteligibile cel putin
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 14:26   #1648
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Quote:
Originally Posted by NSL_KiwY View Post
Eu sunt adeptul zicalei: Cui pe CUI se scoate!!!
Credeti ca asa e??
Depinde care cui este mai tare.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 23:08   #1649
bLoNduL

Stage 4
 
bLoNduL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 209
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

Eu folosesc metoda "old school" adik atunci cand ma despart de o fata pe care am iubito mult...nu beau....niciodata nu faq asta...dai dovada de multa prostime...cred k cel mai bine e sa iesi drq din casa shi sa te distrezi...la un biliarda..sau sa iesi in oras cu prietenii...sa fie cat mai multa caterink......shi seara e mai dificil...k vi aks..distrat toate astea shi iti intra in cap probleme shi iti mai aduci aminte shi de ea...da pana mea da roade mai greu dar da :P ....acu sunt pe punct din nou sa ma despart de o fata pe care o iubesc shi sper sa nu ma despart k e prea dureros :-s
bLoNduL is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 12:39   #1650
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Cum sa uiti persoana pe care ai iubit-o?

parerea mea e ca nu ai cum sa uiti o persoana pe care o iubesti cu adevarat......aaa ca ti se pare tie ca o iubesti e alta....si mie mi sa parut ca iubesc multe fete....dar de fiecare data dupa ce ma desparteam uitam foarte usor.....insa acum a trecut o luna si parca mam despartit ieri de ea.... si sunt sigur ca de data asta chiar o iubesc... adica daca imi facea alta ce mia facut ea...probabil incepeam sa o urasc si uitam....insa pe ea nu pot sa o uit orice as face
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 22:23.


- Copyright 2024 4Tuning