Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-08, 17:02   #31
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

ok...deci nu ne punem silicoane.si azi am invatat ceva....
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 23-09-08, 17:04   #32
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

nu,dar modifica acte originale ca sa-i fie ei mai usor,nu dadea info ca lumea sau dadea prea multe din casa,se imbolnavea des...de-astea
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-08, 17:21   #33
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
nu,dar modifica acte originale ca sa-i fie ei mai usor,nu dadea info ca lumea sau dadea prea multe din casa,se imbolnavea des...de-astea
cred ca silicoanele i-a afectat activitatea cerebrala. concluzie... nu va puneti silicoane ca o dati in nebuneala!
momo is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 14:51   #34
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

on topic,citand dintr-un vers: "Misoginule, învaţă-l pe fi-tu: femeia urcă scara socială, bărbatul ia liftul!"

PS: nu e la adresa nimanui
tox is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 23:28   #35
nr. 150

Stage 3
 
nr. 150's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 110
Member of:
[AirBrush]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Daţi-mi voie... pardon. Aici un alegător...

Dragilor, pe unde am lucrat eu am avut să cunosc două femei în post de conducere. Una e om iar cealaltă e... "femeie" (aşa m-a pus misoginul din mine să scriu, dar le şi iubesc de-mi vine să..ahh...). Treaba e mai complicată. Natura a făcut lucrurile bine orânduite. A cere sau a spune că femeia e sau să fie egală cu bărbatul?!? Asta e o tâmpenie cât casa de mare. E ca şi cum ai compara spre exemplu o maşină de curse cu una de off road. Fiecare are locul ei bine stabilit. Vrei să faci curse cu maşina de offroad sau invers? Rupeţi-le, fraţilor, nici o problemă... La fel şi cu discuţia asta bărbat-femeie. Am observat că de obicei femeile care deţin funcţii de conducere cu greu le mai poţi numi femei. De obicei se transformă în scorpii mai mult sau mai puţin mascate. Există şi excepţii, nu zic, dar extrem de rare în care reuşeşte nu numai să-şi păstreze feminitatea (esenţialul) ba chiar să o combine cu statutul de putere pe care-l deţine şi o face într-o armonie bizară şi firească în acelaşi tip. Plus că femeia are nevoie de sex. E o chestiune cât se poate de clară şi demonstrată. Lipsa sexului duce clar spre o serie de dereglări printre care isteria. Vine femeia stresată, obosită şi enervată de la serviciu, se culcă direct sau face "una mică" şi gata. Pe când dacă şi-ar vedea mai mult de treburile casnice aşa cum ar fi normal (nu demonstrez de ce că e mult prea mult de scris) toată viaţa de cuplu, aşadar inclusiv cea personală, ar avea mari şanse să meargă strună. Nu sunt împotriva femeilor care vor să facă diverse munci. Dacă asta vor, asta e. Nmai să nu ajungă cum am o şefă să-şi verse istericalele fără sens pe angajaţi. Toate trebuie făcute cu cap. La fel ca şi cu băutura: trebuie să-ţi înveţi limita, care odată depăşită iese rău.
nr. 150 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 11:30   #36
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

...nu pot sa zic altceva decit ca ai dreptate.(am si eu o vorba,omul daca e om si ramine om,in orice situatie,indiferent ca e barbat sau femeie)
legat de pozitiile de conducere....din pacate asta se intimpla si cu multi barbati.vorba aia,da-i omului putere in mana si ai sa vezi ce fel de om este.
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 11:30   #37
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

nr. 150 parca m-ai citat pe mine, sau eu te-as putea cita pe tine perfect, ca tot asa as spune.
femeile si barbatii NU sunt egali, sunt diferiti 100%.
asa am fost conceputi genetic, fiecare buni pe partea lui, dar in niciun caz la fel. de aici si toate problemele si isteriile zilnice ce se produc de cate ori un barbat si o femeie se intersecteaza la o chestiune mai importanta.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 07:04   #38
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

sa incercam sa presupunem ca suntem ....egali?...
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 11:44   #39
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
sa incercam sa presupunem ca suntem ....egali?...

nici macar sa presupui ca suntem egali cu femeile!! nu avem cum sa fim egali!
momo is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 15:40   #40
11KPO
Mercedes Driver

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,398
Member of:
[MERCEDES]
[2 Roti]
[LANCIA]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

traim intr-o tara libera.....dreptul la exprimare este protejat prin lege....daca intelegi
11KPO is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 17:27   #41
momo

Stage 5
 
momo's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,295
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Quote:
Originally Posted by 11KPO View Post
traim intr-o tara libera.....dreptul la exprimare este protejat prin lege....daca intelegi

da man... este o tara "libera" dar raman la parerea mea ca o femeie nu are cum sa fie egala cu un barbat. atat la fizic (evident) cat si la psihic! este impotriva legilor naturii...
momo is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 18:22   #42
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

da,mama,asa este...cel putin pana ce nu iti iei ceaiul de la una,de iti suna apa in cap,si iti dai seama cat de mare greseala a fost sa te culci pe o ureche si sa o subestimezi!
Trixi is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 10:38   #43
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Trixi (nu imi sta in fire sa ii iau apararea lui momo ) cred ca Momo s-a referit la faptul ca voi aveti anumite forme (din start nu este egala femeia cu barbatul), iar la psihic nu a subestimat-o pentru ca nu a zis nimic. Din punctul meu de vedere, de acolo putea reiesi ca o supraestimeaza sau subestimeaza.
Iar eu sunt de acord cu tine: sunt femei mult mai logice decat barbatii. Din pacate, procentajul lor este mic.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 13:46   #44
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
ca voi aveti anumite forme (din start nu este egala femeia cu barbatul),
Pfoaaa , si ce forme
Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One
Iar eu sunt de acord cu tine: sunt femei mult mai logice decat barbatii. Din pacate, procentajul lor este mic.
Gabi bine ca exista ,fie ca in procentaj mic , bine ca EXISTA !!!.., nici barbatii nu sunt toti logici
Cu subestimarea , greseala fireasca a individului , in cazul nostru barbatul este ca pur si simplu isi formeaza o idee prea devreme poate mult mai devreme .., gresita sau nu descopera el mai tarziu, ideea e sa fie dispus sa admita ca a gresit ,
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 15:17   #45
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: SCARA IERARHICA SI FEMEILE …..

ok..probabil o sa ne zica momo cum s-a gindit el exact
cert este insa,ca este in interesul vostru sa nu uitati niciodata,ca o femeie poate sa fie mult,mult mult mai parsiva decit un barbat daca o suparati.fie vorba de viata personala,de cariera,de orice...evident fizic suntem mult mai slabe,dar ne urmarim interesele cu mare vointa si avem in dotare un arsenal mare de arme si munitii,pe care le folosim fara scrupule si chiar ne putem explica in nspemii de modalitati (victima, nedreptatita, folosita, santajata, amenintata,bolnava,slaba...etc)
Trixi is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:33.


- Copyright 2024 4Tuning