Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

View Poll Results: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?
Prudent 90 22.44%
Prin eleganta si stil 17 4.24%
Mai putin haotic 25 6.23%
Mai putin sportiv 49 12.22%
Conduc mai bine 19 4.74%
Ceva mai neindemanatice 308 76.81%
Multiple Choice Poll. Voters: 401. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-11, 18:38   #406
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: ...

Si incepatorii... Si alti participanti la trafic nu se incadreaza. Cred ca nu este specific cuiva acest lucru. Uite am eu ceva specific : Femeile nu se ,,confrunta" in trafic, foarte putine cazuri, barbatii sunt majoritari la acest lucru.
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 11:23   #407
rpopescu

Stage 4
 
rpopescu's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 241
Default Re: ...

Totul in acest topic cu exceptia autodidactelor pilot ! Suflete sportive ca si noi , tunatii !

Click image for larger version

Name:	martisor.jpg
Views:	65
Size:	20.5 KB
ID:	1906715

Multi ani, de 8 Martie...
rpopescu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 22:02   #408
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Sunt vreo câteva fete pe topicul ăsta care scuipă femeile la volan (sau în dreapta) mai rău decât o fac 10 bărbaţi.
Şi amuzant e faptul că aceleaşi fete merg pe Clubul şoferiţelor şi se plâng că vaaaaai, ele sunt nevoite să se înscrie/retragă acolo după ce "am văzut cât de respinse sunt acestea din comunitățile auto online, din acest motiv am creat Clubul Șoferițelor".
Acum...cum se numeşte asta? Populism ieftin sau stil duplicitar, în funcţie de situaţie şi de cum bate vântul?
awww

cat de trist...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 23:11   #409
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Chiar ma gandeam la acest topic astazi,cand era sa fiu lovit de o tuta cu un Logan,pe trecerea de pietoni.Nu a schitat nici un gest ca ar avea de gand sa franeze,a trecut la 10 cm de mine.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 23:54   #410
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by D-FENS View Post
Chiar ma gandeam la acest topic astazi,cand era sa fiu lovit de o tuta cu un Logan,pe trecerea de pietoni.Nu a schitat nici un gest ca ar avea de gand sa franeze,a trecut la 10 cm de mine.
Şi dacă te lovea un TUT, erai mai împăcat cu tine însuţi nu?


Să fiu sincer, ambele sexe conduc deoptrivă la fel de prost...
Spun asta, pentru că de la o vreme, indiferent de regiune, s-au înmulţit străzile de cretini cu drept de a manevra obiecte autopropulsate care depăşesc viteza 5km/h!

Grav!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 23:58   #411
D-FENS

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 486
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

E simplu,aici vorbim de "fomei la volan".Daca tu stii un topic si de "tuti la volan" spune-mi si postez si acolo despre aia.

Last edited by D-FENS; 03-05-11 at 00:08.
D-FENS is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 00:09   #412
col

Stock
 
col's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 6
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Eu zic ca depinde de la caz la caz.
Am vazut destui barbati care conduc foarte rau si femei care conduc foarte bine deci nu de poate generaliza.
col is offline   Reply With Quote
Old 03-05-11, 12:15   #413
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Spun asta, pentru că de la o vreme, indiferent de regiune, s-au înmulţit străzile de cretini cu drept de a manevra obiecte autopropulsate care depăşesc viteza 5km/h!

Grav!
Si asta din cauza ca spaga la noi in tara e primordiala!
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 11-01-12, 11:01   #414
lada
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 45
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Nu ai vrea sa ai parte de asta!
Votat ultima varianta.
lada is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 18:15   #415
Raresh01

Stage 4
 
Raresh01's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Ma enerveaza femeile care stau pe banda a 2-a si nu vor sa se dea la o parte cand te grabesti(solutia ca sa o trezesti se stie, frana frate in fata ei sa o anunti ca mai exista si altii pe sosea, nu numai ea si lumea ei). In rest ea e crispata, conduce probabil destul de rar, mainile pe volan ca la scoala de soferi. Singura oglinda existenta pentru ea este cea in care isi verifica machiajul. Flashurile sunt observate de catre ele si se muta de obicei pe banda 1 pentru a fi depasite. Dar in urmatoarele 5 secunde este iar pe banda 2. Cred ca aceste femei (chiar daca sunt niste nasparlii) le place sa schimbe pozitiile la fel de des si in pat.
De la departare imi dau seama dupa cum se comporta in trafic ca e femeie, insa am intalnit niste femei super nebune la volan care chiar se pricep si le felicit pentru asta.
Nu sunt misogin sau cretin in trafic la faza cu frana brusca, insa unele mai merita.
Raresh01 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 00:42   #416
gabidaboy

Stock
 
gabidaboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 3
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

fratilor legat de femei la volan am avut niste experiente extrem de neplacute si pe care nu le doresc altora;
una dintre ele: veneam dinspre focsani spre braila, eram la aprox 7-8 km de intrare in oras, 140km/h; la un moment dat disting pe sensul meu o masina oprita pe carosabil-pe masura ce m-am apropiat am realizat ca-i logan papuc; din sens opus veneau masini; ultima de pe sensu opus incetineste si-mi permite depasirea, dar continuand sa ruleze; cand sa ma pregatesc sa depasesc observ ca pleaca loganul de pe loc; sa mor si altceva nimic... am zis ca rup pedala de frana in doua, Cel de sus n-a vrut sa mor atunci; s-a oprit masina; am depasit loganul cu injuraturile mai rau ca la usa cortului si, spre marea mea stupoare la volan era o vaca, o taranca imputita care mai avea nesimtirea sa mai si vocifereze; fac mentiunea ca proasta asta a reintrat in circulatie fara semnalizare si mergea ca mortu; inclin sa cred ca nici nu s-a asigurat in oglinda
alta faza: in braila, vis-a-vis de catedrala, pe sensu spre centru; o proasta opreste masina pe prima banda, pune avariile si se duce la banca de alaturi sa scoata de pe card; de remarcat ca atat in fata cat si in spate la aproximativ 30m sunt 2 intersectii cu strazi secundare unde avea loc destul sa parcheze masina;
frate, cine p.la mea, dar mai ales cum p.la mea iau astea permisul? in ceea ce priveste aceasta problematica sunt sexist; daca as fi examinator nu as da permisul niciunei p.zde!!! stiti ca se vorbea pe net pe oarece pagini ca femeile conduc prudent datorita faptului ca spiritul de conservare e mai pronuntat la ele decat la barbati; ***!
PHAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! SUNTETI PERICOL PUBLIC!
gabidaboy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 16:51   #417
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by gabidaboy View Post
daca as fi examinator nu as da permisul niciunei p.zde!!! stiti ca se vorbea pe net pe oarece pagini ca femeile conduc prudent datorita faptului ca spiritul de conservare e mai pronuntat la ele decat la barbati; ***!
PHAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! SUNTETI PERICOL PUBLIC!
Pastreaza taranismele si misoginismul pentru tine.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 28-06-13, 19:51   #418
omaigadlol

Stage 3
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 138
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by Raresh01 View Post
solutia ca sa o trezesti se stie, frana frate in fata ei sa o anunti ca mai exista si altii pe sosea, nu numai ea si lumea ei)
Si eventual dupa ce opreste masina te dai jos la ea si o umpli de sange, nu? sunt de acord ca 99% n-au absolut nici o treaba cu condusul*, dar una e sa injuri pe cineva si alta e sa va puneti vietile in pericol.

* nu ma astept sa fie femeile piloti, dar ar fi destul sa nu incurce pe altii. bine, merge incet, dar cata vreme merge pe dreapta benzii si iti lasa loc sa depasesti, nu e acceptabil? in realitate insa merg toate ca mustele mai mult pe banda de pe contrasens, astepti dupa ele minute intregi sa iasa dintr-un loc de parcare, se baga in intersectii si le blocheaza in loc sa ii lase pe cei din stanga/dreapta sa se duca.. si toate specimenele astea au impresia ca ele merg bine, iar barbatii comenteaza din cauza ca ele sunt femei.
omaigadlol is offline   Reply With Quote
Old 25-11-13, 18:00   #419
midnight_rider
2 Roti

Stage 3
 
midnight_rider's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 152
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by omaigadlol View Post
sunt de acord ca 99% n-au absolut nici o treaba cu condusul
cam exagerat procentul asta, nu crezi?
midnight_rider is offline   Reply With Quote
Old 27-11-13, 19:53   #420
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum conduc femeile spre deosebire de barbati?

Quote:
Originally Posted by midnight_rider View Post
cam exagerat procentul asta, nu crezi?
Scapa oamenii boii la vale deseori, nu trebuie nici sa pui la suflet, nici sa-i iei in serios... si am fost cat de diplomat am putut...
aleks is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:07.


- Copyright 2024 4Tuning