Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Alte discutii Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-13, 18:44   #1
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Honda Civic MB2(sfat)

Salut , va cer sfatul voua posesorilor de Honda. Am mai avut un Fastback MA8 si acum ma gandesc sa trec iar pe Honda.Am gasit in Germania un MB2 (cred) 1.4 90cp din 2001 cu ceva dotari (AC, geamuri elec, oglinzi elec si incalzite , cotiera fata originala , abs , esp, inchidere centralizata cu telecomanda , servodirectie, etc).Masina ar costa acolo 1400 euro cu 2 seturi de cauciucuri , vopseaua arata bine , tatal meu este acolo si a vazut masina , interiorul este foarte bine intretinut.Problema la ea este ca huruie si troncane ceva pe fata , cred ca este un rulment , sau poate de la cum a stat masina atata timp nemiscata se aude de la placute huruitul(proba a fost facuta cam intr-un km dus intors deoarece era seara , o sa mearga sambata pe zi din nou) , masina are si placute cu discuri de frana noi.Problema e ca nu prea imi dau seama de la ce ar fi , poate daca as auzi eu huruitul mi-as da seama . Masina m-ar ajunge cam 2250 euro cu tot cu inmatriculare , drum , etc. este mult ? Voi ce spuneti ?

Pun si cateva poze sa o vedeti.









cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 19:16   #2
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Quote:
Originally Posted by cretzu194 View Post
Salut , va cer sfatul voua posesorilor de Honda. Am mai avut un Fastback MA8 si acum ma gandesc sa trec iar pe Honda.Am gasit in Germania un MB2 (cred) 1.4 90cp din 2001 cu ceva dotari (AC, geamuri elec, oglinzi elec si incalzite , cotiera fata originala , abs , esp, inchidere centralizata cu telecomanda , servodirectie, etc).Masina ar costa acolo 1400 euro cu 2 seturi de cauciucuri , vopseaua arata bine , tatal meu este acolo si a vazut masina , interiorul este foarte bine intretinut.Problema la ea este ca huruie si troncane ceva pe fata , cred ca este un rulment , sau poate de la cum a stat masina atata timp nemiscata se aude de la placute huruitul(proba a fost facuta cam intr-un km dus intors deoarece era seara , o sa mearga sambata pe zi din nou) , masina are si placute cu discuri de frana noi.Problema e ca nu prea imi dau seama de la ce ar fi , poate daca as auzi eu huruitul mi-as da seama . Masina m-ar ajunge cam 2250 euro cu tot cu inmatriculare , drum , etc. este mult ? Voi ce spuneti ?

Pun si cateva poze sa o vedeti.









O parere va rog ? Chiar am nevoie !
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 21:38   #3
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Quote:
Originally Posted by cretzu194 View Post
O parere va rog ? Chiar am nevoie !
huritul poate sa fie de la rugina depe discuri sau un rulment ....
iar trincanitul de la ceva bucsi sau de la pivoti...

nu se poate duce totusi la o constatare cu ea??
Acc3l3ratoR is offline   Reply With Quote
Old 07-11-13, 15:29   #4
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Quote:
Originally Posted by Acc3l3ratoR View Post
huritul poate sa fie de la rugina depe discuri sau un rulment ....
iar trincanitul de la ceva bucsi sau de la pivoti...

nu se poate duce totusi la o constatare cu ea??
Masina nu are numere ! Eu zic ca nu e rentabil sa platesti 80 euro pe niste nr valabile 5 zile sa mergi cu ea la constatare ! In principiu ma intereseaza daca merita cam 2300 euro masina cu tot cu pus la punct din punct de vedere tehnic , inmatriculat , adus acasa , etc.
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 09:48   #5
!41!
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,397
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Honda]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Usa pe spate e alta nuanta.Vezi acolo urme de lovitura. Eu zic ca gasesti mult mai ieftina in stare buna chiar daca un pic mai veche.
!41! is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 14:36   #6
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Quote:
Originally Posted by !41! View Post
Usa pe spate e alta nuanta.Vezi acolo urme de lovitura. Eu zic ca gasesti mult mai ieftina in stare buna chiar daca un pic mai veche.
Proprietarul a spus ca a fost lovita usa aceea si ca a schimbat-o cu una de pe acelasi model , deaia are diferenta de nuanta , nu ma deranjeaza aia , si ca pret , eu am mai luat un MA8 din 96 fara nici o dotare tot din Germania cu 1000 de euro , nu merita 400 euro 5 ani in plus + toate dotarile enumerate?
cretzu194 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 19:08   #7
Overdrive

Stage 4
 
Overdrive's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 200
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Eu zic ca isi merita banii. Ia-o! Uruitul sa nu fie din cutie............
Overdrive is offline   Reply With Quote
Old 08-11-13, 21:03   #8
cretzu194

Stage 4
 
cretzu194's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 239
Member of:
[VW]
Default Re: Honda Civic MB2(sfat)

Quote:
Originally Posted by Overdrive View Post
Eu zic ca isi merita banii. Ia-o! Uruitul sa nu fie din cutie............
Nu cred ca este din cutie deoarece cu cat viteza creste , huruitul nu se mai aude atat de tare , nu are cum sa iasa cu ea din curte pentru ca nu are numere , daca iesea cu ea pe autostrada poate o auzea altfel !
cretzu194 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -