Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Alte discutii Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-12, 08:08   #76
Radu_Toretto93

Stage 4
 
Radu_Toretto93's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 196
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Honda sa opel?

Quote:
Originally Posted by razva_civic View Post
Sper sa nu supar vre-un sofer de Opel, dar Tigra arata ca un supozitor (no offence), e inghesuit, iar raportul motorizare/putere/consum lasa mult de dorit!
Hmm si eu care credeam ca sunt singurul care crede asta.
Nu pot sa imi imaginez ce era in capul aluia care a proiectat masina aia. Ala poate fi numit "spate" ?
__________________
Daca Ai Cap Ia-ti Altceva !

"- Nu avem carburatoare, dar poate doriti o cravata !"
Radu_Toretto93 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 22:59   #77
!Choco
4Tuning International Member

 
!Choco's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 273
Member of:
[4Tuning International]
[Mitsubishi]
Default Re: Honda sa opel?

Nu-s de multa vreme posesor de Honda....dar sunt de 12 ani fan Del Sol de cand am vazut primul Del Sol....anul trecut am avut ocazia sa imi cumpar unul si sa-l conduc 3 luni dupa care l-am vandut fiindca avea motorul de 1.6L 125CP...iar eu vroiam VTI-ul de 160CP.nu stiu cate alte masini se pot lauda cu performantele unei honde mai ales la 1.6L aspirat cu 160CP cred ca nici una in afara de Honda.Iar la durata de viatza cauta pe youtube "how to kill a honda engine" si vezi la ce tratament a fost supus un motor de Honda si cat i-a trebuit pana sa bubuie.Un motor de Opel odata ce l-ai supus la un asemenea tratament crapa cat ai zice peste.Deci concluzia : Honda will always be ABOVE Opel



P.S.: arata-mi orice model de Opel sport fabricat in perioada 1990-1995 care are inca pretul de 19000 euro.Honda are NSX-u....opel ce are?
__________________
why drink and drive....when you can smoke and fly???

本田是最好的車
!Choco is offline   Reply With Quote
Old 04-02-13, 23:10   #78
!Choco
4Tuning International Member

 
!Choco's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 273
Member of:
[4Tuning International]
[Mitsubishi]
Default Re: Honda sa opel?

inca un plus in favoarea Honda de care am uitat: oricat de multa "talpa" i-as fi dat mai mult de 12% nu mi-a luat si dupa un Del Sol stock intoarce lumea capul pe strada oricand si oriunde,privilegiu de care Opel tigra nu s-a bucurat decat poate cand a iesit pe piata si a fost noua.

deci fara nici un resentiment fata de posesorii de opel si fara vreo intentie sa te jignesc in vreun fel sfatul meu e sa mergi oricand pe Honda....it`s the real thing.
Cand "cobori" intr-o honda intri in alta lume (pt cei care nu inteleg aluzia...am avut Del Sol si cand ma asezam in scaun ma simteam ca si cand m-as aseza direct pe drum) si tot Del Sol imi iau iar in cateva saptamani.
!Choco is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 13:04   #79
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: Honda sa opel?

eu am prelude 2.0 din 94-95 si papa 15-16% in oras fara probleme. e adevarat ca daca nu te dai la ea, nu e asa setoasa, dar... cand iti iei un coupe sport, de cele mai multe ori nu vrei doar sa mergi cu el la piata...
in plus diferenta de 1-2 litri la suta chiar conteaza atat de mult? adica... 6 lei in plus la 100 km de oras cred ca merita daca e sa tinem cont de diferantele dintre cele 2 masini.
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 22:33   #80
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda sa opel?

Voi va dati seama ca eram ironic cand am zis Opel Tigra nu ? Daca cineva intreaba daca sa isi ia Honda sau Opel , mai bine sa isi ia Opel !!!
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 22:39   #81
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: Honda sa opel?

da... sa-si ia opel ) sa nu chinuie saraca honda cu el. mai bn sa-l chinuie opel pe el.
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 20:40   #82
ct-27-deg

Stage 4
 
ct-27-deg's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 245
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: Honda sa opel?

da... sa-si ia opel ) sa nu chinuie saraca honda cu el. mai bn sa-l chinuie opel pe el.
f adevarat .. dupa data de 8 martie sunt posesorul unei honde si sunt f. multumit de ea. nu mai vreau sa aud de opel, 10 ani din viata mi-a mancat era vb de un opel astra gsi
ct-27-deg is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 20:44   #83
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: Honda sa opel?

foarte buna masini si opelurile, eu am ajut de-a lungul anilor mai multe, si inca mai am 2, dar nu se compara cu honda din nici un punct de vedere
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -