Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-08, 20:33   #31
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Faza e ca din ce am citit eu p-aici directiva care e trecuta pe certificat, 93/59 CEE (e adusa din Italia) ar echivala cu Euro 1. Si tare-mi e sa nu mi-o scoata non euro
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 21:50   #32
maharvey

Stage 3
 
maharvey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 155
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

intr-adevar asta e directiva pt E1 (mai e si 91/441 parca) iar daca asta scrie pe cartea ta, atunci nu cred sa ai probleme. le arati direct acolo la RAR ce scrie in carte si tre sa recunoasca.
bafta
maharvey is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 03:46   #33
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Aiurea nu recunosc nimic de afara se iau numai dupa normele lor cel putin asa stiu yo ... si mai stiu ca la noi nu ti`o scoate euro 1 ...euro1 e non euro
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 10:57   #34
maharvey

Stage 3
 
maharvey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 155
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

mie mi-a scos-o E1 (initial mi-au dat E0), ce-i drept dupa oleak de umblatura, documente, etc.
deci se poate, da nu e f usor. ma gandesc la el avand direct acea normativa trecuta in carte poate e mai simplu
maharvey is offline   Reply With Quote
Old 21-10-08, 14:48   #35
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

hai ca o sa va povestesc eu ce o sa patesc cu masinuta mea Duminica noaptea pe la ora 1 a ajuns in spatele blocului masina. E o Honda CRX 2 din 93 (da din 93 CRX2 desi se zice ca sa facut CRX 2 pana in 92). Ieri adica luni am stat calm si m-am gandit. Azi incerc sa scot numere rosi mai intai, pt asta am platit 13 RON la C.E.C. si mi-am facut un RCA pe o luna de 31.9 RON. Ce va scriu acuma scriu de la munca, deci cand scap de aici am sa fug la firmele alea care stau langa politie si iti fac dosaru pt numere sa ia si ei de o paine si apoi la politie sa scot numere.Mi-am sunat aseara un preten care are un cunoscut la RAR si i-am trimis seria de la motor. Azi la 3 dupamasa imi trimite un raspuns cica, dar ma intrebat daca in talon apare Euro 2 sau E 2. La mine apare E2 si atunci mi-a zis ca sunt probleme.A mai intrebat daca am ceva harti din Germania cum ca masina are catalizator. Aflu mai multe azi la 15. Sper sa rezolv azi numerele rosi sa pot sa o misc pt ca a venit pe remorca.
O sa va tin la curent cu tot ce o sa patesc o sa cenzurez doar injurile pe care o sa si le atraga diferitele institutii.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 13:33   #36
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

continuare:
am ajuns acasa, m-am suit in cealalta masina si am fugit la politie. Prima intrare am facut-o la o firma ce iti pregateste dosarul. Era trecut de 18:20 , dar cei de acolo aveau program si dupa 18, cred ca pana la jumate, tipu statea gata sa plece la usa firmei, dar a binevoit sa imi faca dosarul si asa ca sa intors pt mine. I-am dat ce a cerut el exceptie fiind contract de vanzare-cumparare intre mine si cel care mi-a adus masina si chitanta de 7 RON la finante. Contractul l-am facut acolo pe loc, iar chitanta aia buclucasa sa oferit tipu de acolo sa mi-o dea, cica sunt care le uita acolo. Am acceptat i-am platit 27 de RON si am fugit la politie. Usa era deschisa asa ca am intrat ca si un nesimtit desi cred ca inchideau. Am sarit la un ghiseu si am intrebat daca mai imi primesc dosarul. A luat doamna de acolo dosaru a inspectat tot, dar sa oprit la chitanta de 7 RON care nu e buna ca nu e pe numele meu. PA PA numere PA PA 7 RON dati aiurea pt chitanta aia.
Azi dimineata m-am trezit mai devreme ca la 8 sa fiu la politie si la finante. Taxa am platit-o la o alta firma dinasta ce pregateste dosare, care are si birou pt finante si m-am pregatit sa mah duc la politie. Surpriza ... coada la politie de vreo 30 de metri si colac peste pupaza, se deschide doar la 8:30. Ma duc azi mai tarziu dupa numere si cand ies la 18 fug pana la RAR sa le arat actele de la masina sa vad ce zic.
Revin cu mica me poveste mai tarziu sau maine.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 19:28   #37
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Quote:
Originally Posted by maharvey View Post
mie mi-a scos-o E1 (initial mi-au dat E0), ce-i drept dupa oleak de umblatura, documente, etc.
deci se poate, da nu e f usor. ma gandesc la el avand direct acea normativa trecuta in carte poate e mai simplu
Salut...poti sa-mi spui si mie mai exact, ce demersuri ai facut ca sa ti-o recunoasca din non-euro in euro 1? Oricum azi am fost la ei si am depus cererea de consultanta. Maine ar trebui sa-mi dea raspunsul .Oare daca imi trimiti o copie dupa rezultatul tau, schimba cu ceva in bine situatia. Sa le spun de ex ca uite, la Iasi o recunosc euro 1.
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 19:34   #38
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Quote:
Originally Posted by maharvey View Post
mie mi-a scos-o E1 (initial mi-au dat E0), ce-i drept dupa oleak de umblatura, documente, etc.
deci se poate, da nu e f usor. ma gandesc la el avand direct acea normativa trecuta in carte poate e mai simplu
Salut...poti sa-mi spui si mie mai exact, ce demersuri ai facut ca sa ti-o recunoasca din non-euro in euro 1? Oricum azi am fost la ei si am depus cererea de consultanta. Maine ar trebui sa-mi dea raspunsul .Oare daca imi trimiti o copie dupa rezultatul tau, schimba cu ceva in bine situatia. Sa le spun de ex ca uite, la Iasi o recunosc euro 1.

P.S. In cartea masini scrie "RISPETTA LA DIRETTIVA 93/59 CEE CON CATALIZZATORE" . Ma gandesc ca daca vad catalizator acolo, sa-mi dea euro 1.
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 19:40   #39
maharvey

Stage 3
 
maharvey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 155
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

daca nu ma insel cred ca ti-am mai raspuns la intrebarea asta si pe hondafan

nu asta e important (catalizatorul) ci directiva aia care e trecuta in carte
maharvey is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 00:52   #40
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Ai dreptate, scuze. Deci trebuie contactat Honda Trading. Tu ai mers la ei personal, sau se poate rezolva prin mail, sau mai stiu eu.
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 15:39   #41
maharvey

Stage 3
 
maharvey's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 155
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

prim mail am rezolvat eu. sau poti prin telefon daca nu iti raspund la mail
maharvey is offline   Reply With Quote
Old 23-10-08, 19:27   #42
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Nu m-au sunat azi de la RAR . Maine chiar de nu suna ma duc la ei
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 10:37   #43
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

de aseara am numere rosi pt CRX-u meu care aseara a trecut toate testele facute de mine si prietenii mei. M-am indragostit
Azi fug sa vb cu cineva de la RAR sa vad ce rezolv.(reamintesc masina e trecuta ca E2 la germani, dar vreau sa vad la noi cum o sa o treaca)
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 11:05   #44
mv11b1
Honda Driver

Stage 3
 
mv11b1's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 146
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

Raspunsul inginerului de la RAR, citez: "E un minunat Euro 2" . Sunt in culmea fericirii...ce mai. Azi merg sa fac actele cu omul. Multumesc mult pt ajutor
mv11b1 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 13:41   #45
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Honda inmatriculare + norma poluare

felicitari
sa ai noroc de ea.
CristianD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -