Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-17, 09:31   #1
Dr.Jammin

Stock
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 1
Default ambreiaj sau volanta???

salut. am un civic eg3 din '95. imi place mecanica auto dar nu e domeniul meu de activitate, deci va rog sa scuzati anumiti termeni folositi.
am urmatoarea problema: in vitezele inferioare (1, 2 si eventual 3), cand dau drumul la ambreiaj, masina se smunceste...nu face o trecere lina...nu stiu cum sa explic mai bine. unii mi'au zis ca ar fi de la tampoanele motorului sau cutiei (am schimbat toate tampoanele, bucsele, pivotii din fata); altii au zis ca ar fi de la ambreiaj - cu toate ca nu simt ca ar patina super tare (smuncelile despre care vorbesc sunt destul de violente...tre sa ai tot timpul grija la ambreiajul ala); altii au zis ca ar fi volanta - ceea ce ar fi mai scump decat un ambreiaj si nu as vrea sa platesc atatia bani si problema sa ramana.
va rog, daca s'a mai confruntat cineva cu problema asta si e destul de dragut sa ma ajute, as fi profund recunoscator. am masina de 2 ani si inca nu am reusit sa rezolv misterul asta.
multumesc anticipat
Dr.Jammin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -