Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Zona tehnica Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-13, 09:18   #1
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default problema stropitoare parbriz

salutare tuturor.
am o mare problema cu vasul de lichid al parbrizului, care este spart (picura lichidul din el) si din cauza caruia injur de fiecare data cand ma urc in masina, pe vremea asta fiind foarte necesar.
de cate ori ma stropeste unul care vine din fata sau trec camioane pe langa mine, treb sa ma opresc sa spal geamul, si nu mai zic de cum e noaptea...

stie cineva cum pot da vasul asta jos la un prelude 4?
am incercat sa ajung la el, dar e bagat foarte prost acolo, si nush de ce sa ma apuc sa demontez mai intai, ca pare ascuns dupa bara, si dupa aripa. nu as vrea sa le dau insa jos daca stie cineva alta metoda de a ajunge la el.

multumesc!

Last edited by marcelush2; 23-02-13 at 09:27.
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 01:15   #2
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: problema stropitoare parbriz

Quote:
Originally Posted by marcelush2 View Post
salutare tuturor.
am o mare problema cu vasul de lichid al parbrizului, care este spart (picura lichidul din el) si din cauza caruia injur de fiecare data cand ma urc in masina, pe vremea asta fiind foarte necesar.
de cate ori ma stropeste unul care vine din fata sau trec camioane pe langa mine, treb sa ma opresc sa spal geamul, si nu mai zic de cum e noaptea...

stie cineva cum pot da vasul asta jos la un prelude 4?
am incercat sa ajung la el, dar e bagat foarte prost acolo, si nush de ce sa ma apuc sa demontez mai intai, ca pare ascuns dupa bara, si dupa aripa. nu as vrea sa le dau insa jos daca stie cineva alta metoda de a ajunge la el.

multumesc!
trebuie data bara fata jos...si ai sa i acces la vas...
Acc3l3ratoR is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 09:44   #3
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: problema stropitoare parbriz

ai idee daca pot sa fac asta in fata blocului, si sa prind bara inapoi cum trebuie fara canal sau elevator? sau trebuie sa merg la service?
marcelush2 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 10:43   #4
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: problema stropitoare parbriz

da ..merge si in fata blocului ...numa ca tu tre sa o ridici pe cric la cat de joasa e...
Acc3l3ratoR is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 10:48   #5
marcelush2

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 405
Default Re: problema stropitoare parbriz

ok. multumesc mult
zilele astea ma apuc de ea
marcelush2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -