Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-10-08, 18:01   #16
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

teoretic vorbind,ai perfecta dreptate...pentru ca in tara noastra nici pana astazi nu a fost scos vinovat nimeni care nu a fost atins intr-un accident.
practic vorbind insa nu stiu ce sa zic,pentru ca el nu a franat pana in ultima secunda,imposibil fiind lui(si mie deasemenea) sa creada ca "soferul profesionist" a incremenit in mijlocul drumului si nu se va misca in nici o parte...deci intram in el cu 100,frontal,el undeva la aripa dreapta si usa...el scapa..noi nu stiu cum.eu una pot sa iti zic,ca airbagurile m-au nenorocit...si am aterizat in apa care si aia a luat mult din viteza...nici nu vreau sa ma gindesc cum e cind iei frontal un punct fix...daca ma intelegi.
atat despre reflexele dezvoltate al taximetristilor....
__________________
WARNING!!!I have an attitude,and I know how to use it!
Trixi is offline  
Old 18-10-08, 23:38   #17
Mario_Dub

Stage 5
 
Mario_Dub's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,510
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

gabi eu nu am mai stat pe ganduri si desi ana tot tipa la mine sa vin la masina am iesit la taximetristul care mi-a taiat calea in sens giratoriu la universitate cand eram cu scirocco abea scos de la vopsit si culmea tot el era iritat ca l-am claxonat si mi-a scuipat masina... urmarea: am iesit afara, l-am batut pe taximetrist, l-am scuipat pe taximetrist si i-am indoit usa clio-ului cu piciorul si sper ca a fost invatatura pt el ca mai sunt si unii in trafic care nu au frica de ei. urmatorul care imi face asa promit ca ii dau si pentru tine
Mario_Dub is offline  
Old 19-10-08, 23:13   #18
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

Quote:
Originally Posted by tru_astra View Post
urmatorul care imi face asa promit ca ii dau si pentru tine
Merci, Tru.
Acum am o ranga (ieri aveam 2, azi mai am doar 1) pentru "domnisorii" astia din trafic.
Mustang is offline  
Old 20-10-08, 08:59   #19
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

iti recomand, un aparat cu socuri electrice, ii dai din masina direct, nici nu iesi din masina.
Sindrom is offline  
Old 20-10-08, 13:15   #20
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

Am !!!
In mod normal asta il am de mult in masina, dar pentru faptul ca imi poate lovi masina cu picioarele, prefer sa ies sa ii f*t o ranga peste oase.
Stiu ca nu va ajunge in apropierea masinii, ca urmare a loviturii.
Mustang is offline  
Old 23-10-08, 19:41   #21
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

taximetristii astia ar trebui jupuiti de piele si dati cu sare frate.cei din bucuresti sunt periculosi rau,iar acum mai nou si cei din bz(care erau cat de cat linistiti)au inceput sa se dea in stamba.acum am in masini cate o telescopica de fier,si ii astept sa o comita vis a vis de mine.....ma dau jos si dau...nu ma uit ....in buzau si soferii de maxi taxi sunt praf.....
am vazut aici o idee fffff buna cu aparat de socuri electrice.e mult mai bun.... oare ce pret sa aiba?
oare de ce nu se face frate o campanie impotriva taximetristilor astora?!?!?!
cel putin in bucuresti sunt sub orice critica....
dar mai sunt si exemple dintre noi care depasesc coloana de masini prin stanga(pe contra-sens sau pe linia de tramvai)si apoi incearca sa se bage in fata ta.....si daca nu l lasi e jale mare la gura lui....pai ce dreaq bah?!noi astia care stam in coloana suntem prosti?sau oare noi nu ne grabim?dar avem dreaq bun simt .ce s ar intampla daca am face toti la fel?
oare cati dintre noi mai merg exact cum au fost invatati in scoala de soferi?oare cati respecta regulile de circulatie asa cum sunt ele?!
gigi galagie is offline  
Old 23-10-08, 19:43   #22
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

nu se face campanie impotriva taximetristilor pentru ca inseamna discriminare, si ea nu e ok indiferent de care parte a baricadei esti.
nici violenta nu-i solutie, pentru ca nici tie nu iti convine cand ti-o iei pe cocoasa e la o gasca de taximetristi.
nu-s fanul lor, dimpotriva, dar trebuie sa fim ponderati...
aleks is offline  
Old 24-10-08, 09:01   #23
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

Un aparat de socuri electrice e ieftin.
Am unul, e micut, dar nu cred ca m-ar ajuta foarte mult daca apar 20 de insi pe mine.
E folositor numai cand esti foarte aproape. La distanta nu faci prea multe.

Cel mai bine ar fi sa aflam niste numere de telefon unde sa formulam plangeri impotriva lor.
Daca vor apare vreo 5000 de plangeri pe zi, cred ca se vor lua masuri.
Mustang is offline  
Old 24-10-08, 09:50   #24
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Taximetristii - amarul zilelor noastre

eh, mustangule, despre asta vorbeam, bravo, nici macar in romania nu traim in jungla, solutii sunt...
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -