Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-05, 19:37   #1
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

\"Eu nu inteleg cat de retardat trebuie sa fie un om sa isi puna la pozitii becuri rosii.Si am vazut deja 2 masini \"dotate\" cu asa ceva.

Daca ii vezi in depasire sau pe banda ta, ai impresia ca e o masina din fata care merge IN SENSUL TAU de mers, nu ca vine spre tine.



NU folositi asa ceva ! \"

m-am autocitat de pe alt forum
__________________
n/a
XtenSion is offline  
Old 02-11-05, 20:44   #2
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default

Adevarul este ca trebuie sa fii mare bou .
scorpio GL is offline  
Old 02-11-05, 21:34   #3
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

lol true
teddy is offline  
Old 03-11-05, 00:33   #4
All-X

Stage 4
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 211
Default *

am vazut si io d-astia.. si mare dreptate ai. Sa vezi trosneli ce o sa mai fie.
Din cauze d-astea baga astia la decret ca nu ai voie sa ai alt fel de lumini pe masina...
__________________
e36 coupe 318is
All-X is offline  
Old 03-11-05, 09:10   #5
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

looooooooooollllll prea tare ....

hai maisa fim seriosi .. cum naiba sa confunzi chiar in halul asta )))

da prea tare )))
IS 18 BOG is offline  
Old 03-11-05, 19:48   #6
XtenSion

Stage 4
 
XtenSion's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 251
Default

foarte simplu, imagineaza-ti ca mergi pe ploaie pe ceva E. Vezi departe becuri rosii in fata... Ploua ca lumea(incalzire globala) sau ninge, nu prea vezi restul masinii respective ca e gri ca ploaia. Ce crezi ca vine spre tine sau ca merge in fata?

Iar ce sa zic seara cand ii asa pe intunecate..

PS: astia nici nu merg cu faza scurta ci numai cu pozitiile.
XtenSion is offline  
Old 22-11-05, 15:29   #7
XtremeClubEmotion

Stage 4
 
XtremeClubEmotion's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 174
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"XtenSion\"
foarte simplu, imagineaza-ti ca mergi pe ploaie pe ceva E. Vezi departe becuri rosii in fata... Ploua ca lumea(incalzire globala) sau ninge, nu prea vezi restul masinii respective ca e gri ca ploaia. Ce crezi ca vine spre tine sau ca merge in fata?

Iar ce sa zic seara cand ii asa pe intunecate..

PS: astia nici nu merg cu faza scurta ci numai cu pozitiile.
Normal ca merg cu faza scurta...ca de aia' si-au pus beculete ca la brad...)
XtremeClubEmotion is offline  
Old 23-11-05, 02:07   #8
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default

idioti, ce sa mai....

daca stai sa te gandesti, de la tampiti dinastia au inceput sa se interzica modificarile la masini, sa-mi suga ****. ca sa nu mai vorbim, ca maine poti sa ramai fara familie din cauza astora
cata_tm is offline  
Old 23-11-05, 21:01   #9
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

sau familia fara tine mai degraba
HolySoul is offline  
Old 24-11-05, 00:26   #10
cata_tm

Stage 5
 
cata_tm's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 814
Member of:
[DACIA]
Default

gura pacatosului, adevar graieste. ai dreptate frate, nu stiu la ce ma gandeam...
cata_tm is offline  
Old 28-03-06, 20:43   #11
doguletz

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1
Default Re: NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

Mai ciobanilor, voi sunteti nebuni? am eu becuri rosii, si alea se vad cand lasi doar pozitia aprinsa, cand pun faza scurta nici nu se vad, nu ai cum sa intri peste asa ceva, poate sa fie mama ploilor si tata nevizibilitatii ca tot iti dai seama ca nu is stopuri, ca is mici cat un led si fac lumina cat un partz.
atat va trompetati aici. Ati vazut si voi 2 masini prin oras si gata sunteti cunoscatori in tunning, habar n-aveti.
doguletz is offline  
Old 29-03-06, 00:11   #12
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Talking Re: NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

Quote:
Originally Posted by doguletz
Mai ciobanilor, voi sunteti nebuni? am eu becuri rosii, si alea se vad cand lasi doar pozitia aprinsa, cand pun faza scurta nici nu se vad, nu ai cum sa intri peste asa ceva, poate sa fie mama ploilor si tata nevizibilitatii ca tot iti dai seama ca nu is stopuri, ca is mici cat un led si fac lumina cat un partz.
atat va trompetati aici. Ati vazut si voi 2 masini prin oras si gata sunteti cunoscatori in tunning, habar n-aveti.
Numai orbi sa fiti sa percepeti luminile beculetelor de la pozitie ca pe stopurile unei masini. In comparatie cu luminozitatea fazei scurte.. mai ales daca e si faza lunga.
Si daca tot se face atata gargara, ce faceti daca va treziti cu unul in fata care are stopurile sparte si vedeti beculetele (lumina alba...) intoarceti si margeti pe contrasens ??? ca poate vine ala cu fata spre voi si va busheste LOLz
WhiteRaven is offline  
Old 29-03-06, 09:19   #13
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

traiesc... si sunt printre noi... :shocked:

Auzi, mutzufanul care nu intelege ca si culorile astea au semnificatia lor, si ca stopurile de la un Corvette nu se vad la fel ca stopurile unui Tico, ii face pe ceilalti "ciobani" pentru ca, vezi draga Doamne, nu stie sa deosebeasca "tiunningul" lui de luminile de pozitie / frana ale unei alte masini...

Cand vad lumini rosii pe sensul meu de mers, nu stau sa analizez daca seamana mai mult cu stopurile de la marca X, sau daca nu cumva e un ciumete cu becuri rosii pe fatza.... Is it a bird? is it a plane? Nooooo.... it's SuperCow...

Quote:
Originally Posted by Regulamentul de aplicare al OUG 195
Art. 237. - (1) Certificatul de inmatriculare sau de inregistrare al autovehiculelor si tramvaielor se retine in urmatoarele situatii:
.................
f) dispozitivele de iluminare si semnalizare luminoase, mijloacele fluorescent-reflectorizante, prevazute in normele tehnice in vigoare, sunt defecte sau lipsa, farurile nu sunt reglate sau sunt montate alte dispozitive decāt cele omologate;
.................
Mai aveti si tupeul dupa aia sa va plangeti ca "Garcea mi-a saltat talonul ca nu stie ce-i ala tiunning" (asta in rarele ocazii cand respectivul isi mai face si treaba, si nu e plecat dupa shpaga)

Prima data cand am vazut threadul, mi-am amintit de un semn de la americani, pe care scria ceva de genul: "Jumping into toxic waste does not give you superpowers, and it can be extremely dangerous". Ma intrebam ce tampiti trebuie sa ai prin zona, ca sa fie nevoie sa pui un asemenea semn... Se pare totusi ca e nevoie.....

P.S. Lasa-ma sa ghicesc.... esti dintr-aceia care merg doar cu ledurile aprinse chiar si pe ploaie/ceatza, ca sa remarce lumea ce fast& furiosi sunt....
__________________
The name's Dover. Ben Dover
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...812#post819812

Last edited by cryo; 29-03-06 at 09:23.
cryo is offline  
Old 29-03-06, 11:07   #14
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

marfa ala de a facut topicu , e tare rau , daca tu .. nu poti sa faci diferentza dintre UN STOP ... si un LED ... e problema ta , pe vant , pe ploaie , pe ninsoare, noapte , tot faci diferenta ...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 29-03-06, 12:33   #15
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata

EvlSantos, hai sa continuam discutia dupa ce mai cresti putin, vei lua permisul si vei aduna putina experienta in spinare... asa m-am saturat sa ma contrazic pe astfel de probleme cu oameni care au mers doar cu masina lu' varu, pe un drum necirculat, dar care au terminat in schimb de 3 ori NFS Underground...

Edit: daca citesti cu maaare atentie, titlul topicului este "NU folositi becuri rosii pt pozitiile din fata".

Last edited by cryo; 29-03-06 at 12:35.
cryo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -