Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 21-08-08, 15:07   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

AAA Auto este cel mai mare dealer de masini rulate din Europa Centrala si se afla in primii 10 distribuitori europeni de masini. Dealerul de masini rulate se afla pe piata din Europa Centrala de 16 ani, furnizand masini de calitate catre sute de mii de oameni.

Compania este pe piata din Romania din 2005 si tinteste sa se extinda mai departe in viitorul apropiat. Prima taxa de inmatriculare a oferit companiei AAA AUTO o noua viziune asupra pietei din Romania. Reprezentantul companiei, Emma Denny declara: “Suntem foarte multumiti, chiar sustinem noile taxe si credem ca aceasta taxa este necesara pentru a opri fluxul masinilor importate ce se afla in conditii tehnice precare, cu care dealerii fara scrupule corup clientii”.

Compania selecteaza cu atentie masinile care sunt achizitionate: “cumparam numai masini care sunt intr-o foarte buna conditie mecanica, majoritatea din vestul Europei”. AAA Auto primeste doua trailere cu masini pe saptamana, din Europa de Vest si deja avem in plan importul a 45 masini pe saptamana, declara Jiri Janda, Directorul General, AAA Auto Romania. Principalul obiectiv fiind cererea clientiilor – noi vom importa orice tip de masina pentru clienti. Emma Denny spune: “Piata, in special pentru masinile germane, creste rapid. Multi romani merg pana in Germania pentru a cumpara o masina. Nu are rost ca noi sa furnizam aceste masini pe plan local”. Jiri Janda, Directorul General, de asemenea, confirma: “Conditiile financiare sunt accesibile pentru orice client, in acest fel conditiile se imbunatatesc de la o perioada la alta. Credem in atingerea unui numar de unitati vandute record, concomitent cu lansarea noului produs financiar pe piata”. Noul produs romanesc de la BRD este exclusiv pentru AAA Auto avand DAE de doar 13%. Foarte eficient este faptul ca potentialii clienti trebuie sa aduca doar actul de identitate si adeverinta de venit pentru a obtine creditul.

Clientii care si-au vandut masina la AAA Auto au fost multumiti de procedurile noastre. Aceasta se datoreaza faptului ca AAA Auto plateste imediat in numerar pentru achizitionarea masinilor si are proceduri rapide. Un client declara: “Dupa ce am vazut un anunt al AAA Auto, am sunat la hotline-ul lor vizitand in aceeasi zi parcul lor si mi-am vandut masina imediat pentru un pret corect”. AAA Auto respinge masinile ce nu au o conditie buna si pune accent pe satisfacerea clientelei. Un client care a cumparat o masina rulata de la AAA Auto, declara: “Eram ingrijorat de faptul ca imi voi achizitiona o masina rulata dintr-un targ local, dupa toate vorbele auzite. Dar am decis sa vizitez un dealer second-hand. AAA Auto a fost o buna decizie ca si masina cumparata intr-o perfecta conditie, pe langa toate astea am si garantie in caz de complicatii”.

AAA Auto ofera 400 masini de calitate in parcul auto din Ilfov-Ciorogarla pe autostrada Bucuresti-Pitesti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	97366maxim.jpg
Views:	1456
Size:	112.3 KB
ID:	620937  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:02   #2
KillYourSelf

Stage 5
 
KillYourSelf's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 319
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

am auzit k sunt firma serioasa :P
KillYourSelf is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:07   #3
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

Publicitate pe fata!
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:24   #4
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Thumbs down Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

da da,foarte serioasa...........
danuuu is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:47   #5
THX-1

Stage 5
 
THX-1's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 534
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

Un client care a cumparat o masina rulata de la AAA Auto, declara: “Eram ingrijorat de faptul ca imi voi achizitiona o masina rulata dintr-un targ local, dupa toate vorbele auzite. Dar am decis sa vizitez un dealer second-hand. AAA Auto a fost o buna decizie ca si masina cumparata intr-o perfecta conditie, pe langa toate astea am si garantie in caz de complicatii”......Ce nu stie acest "client" e ca targul vitan cu tot cu masinile samsarilor au ajuns la AAAauto.........iar cea mai penala faza e cea cu "garantia in caz de complicatii" sa tot dai de clienti d-astia!
THX-1 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 16:52   #6
edi2peu

Stage 4
 
edi2peu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 211
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

daca iti iei o masina second o cumperi de la reprezentanta , asta daca vrei sa ai garantie si sa stii istoricul masinii, daca cumperi de la AAA auto sau orice targ tot aia e, mai bine o iei de dincolo si iesi mai ieftin
edi2peu is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:02   #7
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

Esti sigur tu cu reprezentanta?Daca ai stii ce manarii se fac pe acolo ai ramane masca,Cel putin la mine in oras e o reprezentanta (nu dau nume sa nu-i stric "imaginea) care are serviciul "buy pack" si le da kilometrii inapoi,asa ca.......cel mai sfant e sa o iei de la cineva,si sa fie de obicei o persoana cunoscuta,sau de afara
__________________
Kia Pro_Ceed 1.6GSL,Facelift,White. https://forum.4tuning.ro/591-masina-m...ml#post3454299
Renault Symbol 1.5 Dci
Honda CBR 600F

Vand becuri cu leduri SMD: https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...ml#post5250005
PH86MIN is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:13   #8
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

numai jafuri..am fost si erau numai masini obosite! si super scumpe! e varza!
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:25   #9
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

Tot la nemti e baza...
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 17:29   #10
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

aaa auto nishte jeguri.....una vorbesti azi cu ei...alta iti zic maine....trebuia sa vand acolo un logan....duminica imi zice 5200e....luni ma duc cu actele sa batem palma...si imi zice k tre sa-l testeze iar...si imi ofera maxim 4500 inainte sa fie pus pe rampa!
ANM is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 18:57   #11
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

parerea mea personala este ca AAA auto sunt doar niste samsari cu acte in regula,cum si bancile sunt camatari cu acte in regula.
Geko is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 19:39   #12
francisc

Stage 1
 
francisc's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 24
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

seriosi? eu stiu cateva persoane care lucreaza la un service foarte foarte aproape de AAA Auto...si din intamplare diferite persoane au venit la acest service pentru schimb ulei, filtre, diacnoza, etc....si sa vezi surpriza....KILOMETRAJUL ESTE DAT INAPOI ! ! ! !

SI MA INDOIESC CA CEI DE LA AAA CAND AU CUMPARAT O MASINA RULATA NU AU VERIFICAT ( PRINTR-O SIMPLA MUFA CONECTATA LA UN PC ) KM PE CARE II ARE MASINA........

DECI? SERIOSI?
francisc is offline   Reply With Quote
Old 21-08-08, 21:12   #13
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

Cred ca anuntul asta ar fi avut sens la "Bazar Auto" si nu aici. Am si eu o gramada de povesti de spus despre oameni care si-au cumparat masini de aici dar nu e locul acuma...
UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 00:36   #14
83 kys

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 332
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

samsari mai prosti ca in romania
83 kys is offline   Reply With Quote
Old 22-08-08, 01:42   #15
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: AAA AUTO - Masini rulate pentru toata lumea

nu pot sa spun decat atat: NU CUMPARATI MASINI DE LA aaa auto SI NU VINDETI MASINI LA aaa auto
tzatzichi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -