Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 30-07-08, 16:43   #16
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

prin asta se vor inmulti aia care enerveaza soferii care conduc cu viteza, in sensul ca vor fi oameni care vor spune ca ce mergi cu viteza asta, si atunci se enerveaza omu pierde concentrarea si poc. Din acest motic de multe ori am tras pe dreapta am invitat persoana ori sa taca ori sa mearga pe jos
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 16:58   #17
ballack83

Stage 2
 
ballack83's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 41
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

o prostie campania lor, mai bine ar baga naibii bani in infrastructura ca asta e principala cauza a nr mare de accidente; dupa ce ca 2 autostrazi scurte avem si alea sunt pline de gropi.
ballack83 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 17:02   #18
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Quote:
o prostie campania lor, mai bine ar baga naibii bani in infrastructura ca asta e principala cauza a nr mare de accidente; dupa ce ca 2 autostrazi scurte avem si alea sunt pline de gropi.
+faimoasele poduri de pe A2 , unde simti ca iti iei zborul si nu trebuie sa ai 200 Km / ora....
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 17:53   #19
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Primul filmulet e inspaimantator... dar in loc sa investeasca atatia bani in reclame din banii aia ar putea face o pista pe care toata lumea si-a putea descarca adrenalina prin concursuri organizate legal.
__________________
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 17:53   #20
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

e facuta cu cap campania. a doua mi se pare cam freaky...
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 17:55   #21
norbi_bidi

Stage 5
 
norbi_bidi's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 2,054
Member of:
[2 Roti]
[KIA]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

CAMPANIA MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC SI CAMPANIA DE PREVENIRE

https://www.trilulilu.ro/spor2/5256852e5f4de4

https://www.trilulilu.ro/BladeBV/b5db8666fce73f
norbi_bidi is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 17:55   #22
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
pana nu se rezolva problema infrastructurii in romania, campaniile pot fi oricat de bine intentionate, de socante, si de agresiv promovate, efectul lor tinde spre zero, cu siguranta.
pistele nu au nicio legatura cu numarul accidentelor, accidentele provocate din cauza liniutelor sunt extrem de reduse ca procent, la modul real vorbind, si nu luandu-ne dupa reportajele idioate si pline de clisee de la televizor.
autostrazi, sosele expres(cu banda de siguranta pe margine adica) centuri adevarate de ocolire a localitatilor, parcari decente pentru a te odihni pe drum, macar pret de o cafea si o toaleta decenta, sa nu mergi stresat si obosit, drumuri paralele in sate pentru carute si utilajele agricole, semnalizari si marcaje rutiere vizibile si clare, astea ar scadea numarul accidentelor cu procente de 2 cifre, nu campanii inutile cu procente de 2 unitati, si alea ipotetice...
Ai foarte, foarte mare dreptate in ceea ce spui. In cauza unui accident intamplat din cauza vitezei excesive, nu se tine cont si de alte cauze, care pot fi cauzatoare ale accidentului : o groapa in drum, o caruta care nu circula cum trebuie, chestii de genul asta care pot duce la accidente foarte grave, chiar daca soferul este unul foarte experimentat si nu ar pierde controlul masinii, si masina il ajuta de asemenea.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 18:25   #23
W Y P

Stage 5
 
W Y P's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 900
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

primul filmulet e cutremurator
W Y P is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 19:14   #24
NuMbEr-OnE

Stage 3
 
NuMbEr-OnE's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 124
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

In ziua de azi tu mergi linistit pe sensul tau de mers si altu intra in tine si mori nevinovat.Asta e Viata.
NuMbEr-OnE is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 19:49   #25
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Quote:
Originally Posted by NuMbEr-OnE View Post
In ziua de azi tu mergi linistit pe sensul tau de mers si altu intra in tine si mori nevinovat.Asta e Viata.


campania asta e facuta pt soferi care conduc cu viteze excesive, nu pt oameni care adorm la volan sau se urca bauti.


campania e totusi buna, pt ca daca nu ar exista nebunia asta sta cu graba si daca toata lumea ar merge cu viteze decente(100-120km/h) cred ca nu ar fi atat de multe accidente.

si sunt multi inconstienti care se cred mari "reisari" si au si ei un cielo sau un 320 se rup pe sosele cu ele,
o campanie buna dar totusi nu informeaza prea bine lumea(eu nu prea ma uit la tv si radio nu ascult, deci inafara de internet nu sunt prea informat)
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 20:41   #26
edi2peu

Stage 4
 
edi2peu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 211
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

cu o reclama nu rezolvi nimik, soferii trebuie sa fie disciplinati in trafic, ca daca am respecta regulile nu ar mai fii asa de multe accidente dara daca unu iti taie calea tu de ce sa nu faci la fel, sau daca unu trece pe langa tine cu 180 km/h trebuie sa te tii dupa el sa vezi ce poate masina
edi2peu is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 21:32   #27
Sab_1n

Stage 1
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 20
Member of:
[Opel]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

niste bani aruncati aiurea pe campanii si pe tot felu de prostii dak aveau ceva in cap atunci faceau drumurile klumea si nu mai furau atat din banii necesari pt ele . singurii care pot face ceva suntem noi care ar trebui sa organizam o campanie prin care sa ne afirmam si poate atunci o sa avem si noi un circuit unde putem sa marim adrenalina pe propria noastra raspundere.stiu k nu sunt singuru cu idei de genu asta dar trebuie sa punem picioru in prag si sa facem cu mana noastra chit k vom plati tot noi ! eu zic sa ne gandim bine la lucru asta . astept propuneri si idei . multumesc
Sab_1n is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 22:41   #28
AdrianC4

Stage 4
 
Join Date: May 2006
Posts: 215
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Stii cum se circula la noi? Va zic eu..
Mergi linisitit cu 70-80 si vine un nebun care vrea sa te depaseasca.. Ajungi pe autostrada, acelasi nebun circula cu 100 si merge si pe banda 2... Tu mergi, regulamentar acum, cu 130, dar prostul nu suporta sa il depasesti tu de data asta si... apar incidente...

Este intersant de stiut in Europa, mai ales la nemti, care este procentul de accidente raportat la numarul de km de autostrazi? Foarte mic...
Cat accidente sunt la noi, comparand cu 180+130 de km de autostrazi? FOarte multe...

Sa faca drumuri, pe care poti sa mergi si cu 130, si cu 100... Nu sa stai in spatele unui TIR care merge cu 60... In momentul in care te saturi de stat, te bagi.. si atunci e accident...
AdrianC4 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 23:49   #29
bogdan gba

Stage 3
 
bogdan gba's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 168
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Quote:
Originally Posted by Billy c25xe View Post
Mult timp de acum inainte se va muri pe soselele din Romania! Nu avem sosele si asta este , daca noi nu suntem in stare in 2008 sa facem nici macar 1 km de autostrada. Ingrozitor dar adevarat! Si ne mai gandim la circuite!?
V-as invita pe cei care puteti, sa mergeti pe DN 72 Ploiesti-Targoviste. Stiti cum e starea drumului? Nici nu am cuvinte sa ma exprim. De doua saptamani si pana azi, cred ca s-au intamplat peste 3-4 accidente, din care 5 morti stiu numai eu (nu ii cunosc, doar stiu ca au murit). Va dati seama?? Si va garantez ca nu se poate circula cu o viteza mai mare de 80 Km/h. Si daca puteti da mai tare, dupa 200 m trebuie sa incetiniti ca altfel va rupeti masina. Oare daca s-ar repara soseaua nu cumva s-ar diminua accidentele?? Va spun eu ca mai ales cand te duci spre Ploiesti, trebuie sa mergi mai mult pe contrasens ca altfel rupi masina.
bogdan gba is offline   Reply With Quote
Old 31-07-08, 00:12   #30
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Campanie de 500.000 euro impotriva vitezei

Chiar azi am auzit pe la radio ca in Romania au loc cele mai multe accidente din Europa raportat la numarul de locuitori.
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -