Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-07, 12:20   #1
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Cool TAXA auto -cum scapam de ea

Cer ar fi daca....nu ar mai fi taxa auto.
astia tin o taxa ca sa ne bage pe gat citroenul si dacia .de ce acceptam sa fim calcati in picioare de guvernul lui Tariceanu.

Asta e o lege care ne dezavantajeaza pe toti oamenii de rand si pe langa asta mai e si ilegala in europa.

In Franta daca ar aparea o asemenea lege probabil ca s-ar iesi in strada si s-ar face revolutie

Noi de ce nu iesim in strada daca astia nu scot taxa.

Propun ca in 2008 sa gasim si noi o modalitate de protest pentru taxa asta de inmatriculare care ne forteaza sa umblam cu un harb de masina.

putem si noi sa facem un protest mic.4tunningul e o comunitate mare ,destul de mare incat sa ii jeneze un pic daca ne vad in fata la parlament

eu am propus ceva .mai gandeste cineva ca mine?????????

cei care au scris articolul asta sigur gandesc ca mine : :
http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=636
__________________
Masinile bune te duc din punctul X in punctul Y in siguranta ,Masinile magnifice...eee,astea te baga in belele

Last edited by rada_ady; 15-12-07 at 12:23.
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 13:52   #2
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

si eu gandesc la fel ca tine!sunt total de acord cu ce spui!eu ma gandesc sa iesim toti care ne punem de acord din comunitatea 4tuning ca normal ca suntem o gramada,aducem prieteni,cunostinte(cu masinile normal) etc etc.si ma gandesc sa ne adunam fiecare in orasul lui si sa protestam.sa facem un haos in toata tara.
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 15:08   #3
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

ar trebui sa ne organizam cumva sa alegem o zi in care sa iesim la o plimbare pe strazi
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 18:25   #4
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

frate chiar e atat de neinteresant subiectul asta?????????pareri din partea altora nimik?astept............
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 19:57   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

este interesant dar aici te lovesti de interesul unui stat care are la putere o garda veche din fostul bloc comunist si este cam greu sai dobori mai ales cind acum cind vad ca se ia bani frumosi din asta
si eu sper sa se scoata dar va fi foarte greu asa ceva pina la urma legile le fac tot ei trebuie sa stam la mana lor nu avem incotro
suntem prea mici pt o guvernare bandita asa cum este cea a ROMANIEI
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 21:04   #6
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

sunt de acord cu tine FIGHET dar totusi pana cand crezi ca vom sta sa inghitim ca fraierii si sa ii imbogatim pe smecheri?prosti suntem noi ca le inghitim toate hotiile si pana nu vor zbura toti imputitii astia de la putere nu vom trai ca lumea.trebuie facut ceva pt ca nu mai merge treaba.nu vezi ca ne baga tot felul de legi si taxe sa ne-o traga si mai mult ca nu suntem destul de lipiti pamantului...dar noi inghitim si platim.eu zic ca daca facem scandal ,indiferent taxa auto,impozite,etc etc tot va iesi ceva pana la urma.mergem mai departe,ne adresam la UE daca se poate.ce noi chiar nu avem nici un cuvant in tara noastra?chiar suntem marionete?adica numai parlamentar ietc traiesc in tara asta si in rest sunt numai sclavi care nu au dreptul la nimik?mie mi se pare o prostie.daca s-ar intoarce o tara intreaga impotriva jegurilor astora sigur s-ar mai rezolva ceva.dar de dat din papagal si comentand degeaba,ne trebuie si fapte
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 21:29   #7
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

asa este ne trebuie fapte dar trebuie sa fim constienti ca poate este inposibil de realizat asta
suntem prea mici pt interesele lor si asta va mai dura foarte mult trebuie sa fim realisti
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 21:33   #8
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

normal ca va dura foarteeeeeeeeeeeee mult daca nu ne vom lupta pt ce avem.cu siguranta ca nici nu vom mai apuca,poate copii nostrii sau nici macar ei!normal ca daca gandim asa nu vom face nimik.trebuie sa fim mai increzatori si sa speram ca vom schimba soarta noastra pt ca e DURA.eu zic totusi ca trebuie sa existe o cale prin care sa putem face ceva...........
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 22:50   #9
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

Quote:
Originally Posted by rada_ady View Post
Cer ar fi daca....nu ar mai fi taxa auto.
astia tin o taxa ca sa ne bage pe gat citroenul si dacia .de ce acceptam sa fim calcati in picioare de guvernul lui Tariceanu.

Asta e o lege care ne dezavantajeaza pe toti oamenii de rand si pe langa asta mai e si ilegala in europa.
Din cate am auzit eu, legea va fi stearsa din 1 ian. 2008. Insa va aparea o alta taxa (taxa verde sau stiu eu ce nume o sa aiba). Asa s-a intamplat si in alte tari.

Quote:
Originally Posted by rada_ady View Post
In Franta daca ar aparea o asemenea lege probabil ca s-ar iesi in strada si s-ar face revolutie

Noi de ce nu iesim in strada daca astia nu scot taxa.
Pentru ca nu suntem in Franta.

Quote:
Originally Posted by rada_ady View Post
Propun ca in 2008 sa gasim si noi o modalitate de protest pentru taxa asta de inmatriculare care ne forteaza sa umblam cu un harb de masina.

putem si noi sa facem un protest mic.4tunningul e o comunitate mare ,destul de mare incat sa ii jeneze un pic daca ne vad in fata la parlament

eu am propus ceva .mai gandeste cineva ca mine?????????

cei care au scris articolul asta sigur gandesc ca mine : :
http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=636
Nu cred ca s-ar aduna mai mult de 1000-2000 de persoane... Si daca da, ce se va intampla? O sa se rade de voi. Credeti ca daca parlamentul european nu a reusit sa le puna sa sterge legea un slab protest va avea efect?

Quote:
Originally Posted by rada_ady View Post
sa speram ca vom schimba soarta noastra pt ca e DURA.
Soarta noastra (la care te referi) de mult nu este in mana noastra, dar nici in mana parlamentarilor romani.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 23:17   #10
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

Este Foarte Greu Sa Faci Un Protest La Nivel National , Iti Trebuie Reclama , Bani Si Foarte Multe Relati..... Etc
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 23:24   #11
KILLER JOHN

Stage 2
 
KILLER JOHN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 29
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

navem noi cei de rand nici o sansa impotriva statului ,oriunde in lume.....astia suntem din pacate
KILLER JOHN is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 09:49   #12
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

credeti ca suntem putini oameni de rand care vrem taxa data jos.ganditiva ca nu numai cei de pe 4 tuning vor sa nu mai fie taxa.mai sunt multi oameni de rand care nu vor taxa.eu cred ca am avea un cuvand de spus.daca in schimb stam si doar ne plangem nu rezolvam nimic.Eu zic ca oamenii astia de rand au o putere mare si ar cam speria un pic pe domnul Tariceanu.
spuneti ca suntem oameni de rand si nu avem putere.oamenii de rand au dat jos comunismul,Asta nu e decat o amarata de lege care protejeaza vanzarile de autoturisme noi (loganul)si citroenul lui tariceanu.eu propun ca in februarie daca nu se intampla nimic sa facem o prima iesire.si oricum stati linistiti nu trebuie bani pentru publicitate.o singura aparitie la pro motor sau altundeva ar strange destui doritori pentru o a doua iesire
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 09:59   #13
rada_ady
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 3
 
rada_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 122
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

Quote:
Originally Posted by FIGHET View Post
Este Foarte Greu Sa Faci Un Protest La Nivel National , Iti Trebuie Reclama , Bani Si Foarte Multe Relati..... Etc
reclama nu trebuie platita.4tuningul are si o revista in care ar putea sa scrie un mic articol despre asta.singura problema e ca gandim negativ si doar ne plangem ca niste babe.asa sigur nu se va schimba nimik.
ganditiva ca un om e pe cale sa-si ia banii de la stat.Se astepta cineva la asta?.cred ca nici macar el dar totusi a incercat
rada_ady is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 10:13   #14
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

se pare ca numai noi 2 gandim la fel rady_ady ca vad ca restul sunt f pesimisti.vezi,din cauza ca gandesc asa le merge bine acestor smecheri imputiti,pt ca romanii de rand tac si inghit si platesc taxe si fac pe dracu in 4 sa nu ramana in urma cu platile si sa ii imbogateasca pe jigodii care ne jecmanesc pt ca nimeni nu se intoarce impotriva lor.astia suntem noi buni de barfit si comentat dar cand e sa facem un lucru bun NIMENI
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 10:53   #15
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: TAXA auto -cum scapam de ea

ma uitam intr-o zi aici http://auto.anunturiexpres.ro/compon...id,15/lang,ro/
de ce mai voteaza romanii atunci daca nu se face nimik?ce asteapta?credeti ca jegu ala de tariceanu si toti ceilalti o sa vada procentajul la vot si o sa zica:da mai fratilor,hai sa scoatem taxa de prima inmatriculare ca uite,romanasilor nostrii nu le convine aceasta taxa si sunt in procentaj de mai mult de 50% cei care nu vor aceasta taxa,deci va trebui sa o anulam.NICIODATA nu se va intampla asta pt ca sunt interese mari dupa cum au spus si cei de mai sus dar trebuie sa se faca ceva,este imposibil sa nu existe o cale de a rezolva aceasta problema
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -