Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-08, 19:19   #46
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Quote:
Originally Posted by Geko View Post
Bun...sa zicem ca vand 50 de masini ...dar nu mai e valabila faza cu masinile detinute anterior?Unii stiti la ce ma refer....Ca sa iti iei un anumit model,trebuie sa fi detinunt un alt model Ferrari...sau mai multe.
eu zic ca nu vor atinge scorul asta de 50 de masini pe an tocmai pt legea aia a lor: sa fi avut un ferrari inainte! si cred ca inca mai este in functie
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 19:22   #47
Geko

Stage 4
 
Geko's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 242
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
eu zic ca nu vor atinge scorul asta de 50 de masini pe an tocmai pt legea aia a lor: sa fi avut un ferrari inainte! si cred ca inca mai este in functie
pai in cazul asta ati inteles voi gresit numaru de masini..poate omu o fi vrut sa zica 5 sau 0.5 =)))
Geko is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 20:26   #48
Trainer

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 156
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Regula aia era valabila numai pentru cumpararea de Enzo.La restul modelelor poti sa iti cumperi 15 bucati odata, chiar daca nu ai mai avut nici un Ferrari inainte.
Trainer is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 20:29   #49
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Quote:
Originally Posted by Trainer View Post
Regula aia era valabila numai pentru cumpararea de Enzo.La restul modelelor poti sa iti cumperi 15 bucati odata, chiar daca nu ai mai avut nici un Ferrari inainte.
eu stiam de regula aia dinainte sa apara ENZO ferrari este exclusivist si te cauta si in chiloti doar sa te lase sa o cumperi !
dolb is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 22:32   #50
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Quote:
Originally Posted by ursuletz_cabrio View Post
da dar ferrari este PUR SANGE sportiv ,lambo nu mai e
se vede ce fel de pasionati de masini (MASINI AM SPUS NU TELEFOANE SI JUCARII ) sunt pe forumu asta .........................abia astept sa o tai din romania..................................


LA CE VA TREBUIE CAND LUATI CU 160 KMH O CURBA NAVI SI CRUISE CONTROL ?NU INTELEG
nu ca ar face-o multi ,dar desspre asta e vorba,.....aia e o masina nu pt oricine ...si chestia asta nu o intelege multa lume .
chiar daca lambo a facut tractoare si alte minuni sa nu uitam ca este rivalul direct a lui ferrari. tot ce tine de masini grele a trecut la lambo , acum face sportive ..si face de ceva timp nu de ieri,alaltaieri..

asa putem spune ca opel a facut biciclete la inceput.....asta ar insemna ca o astra opc nu e destul de sportiva?
nu are relevanta faptul ca ferrari nu a facut niciodata altceva....poate din ce ai spus ai avea dreptate prin faputl ca sportivitatea si spiritul ferrari se vede chiar in lipsa cruise control-ului si alte gadgeturi care te fac sa simti ca pilotezi,ca zbori..sa simti adrenalina
apache is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 06:36   #51
IDCmsrti

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 4
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

e bine ca sa deschis in Romania asha ceva. De ce sa mearga romanu pana peste granitza pt un schimb de ulei sau o verificare tehnica. eu pot sa spun ca numai un ambreaj te scutura intre 4500 shi 5000$. la chestia, cate si-au propus sa vanda, eu zic ca un Ferrari nu il cumperi ca dupa 2 ani sa il dai, mai mult il tzi in garaj shi il scotzi pe timp de vara.
IDCmsrti is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 21:16   #52
alyxtr

Stage 3
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 76
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

da fain dar cine o sa cumpere decat parlamentari si aia cu bani
alyxtr is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 22:26   #53
Alfa 164

Stage 3
 
Alfa 164's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 117
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

O simpla statistica... acum am intrat pe autovit si sunt 50 de masini de vanzare la preturi de peste 100.000 E - masini la mana a doua !
Deci nu cred ca este optimista estimarea ci realista !
__________________
Alfa 164 2.0 TS - 150 CP
Alfa 155 2.0 TS - 150 CP
Renault Laguna 2.0 - de vanzare
Alfa 164 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 23:45   #54
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

traim in romania , oare chiar nu va ganditi ca sunt destui mosnegi si tinerei cu bani de la parinti care sar pe cate un ferrari ? romanului nici nu trebuie sa-i placa , sa fie scump si sa vada lumea ce tare e el , cat despre faptul ca unii dintre voi vorbiti destul de urat despre ferrari , fara sa vreau sa jignesc pe nimeni , dar multi nici nu visati macar sa stati pe scaunul din dreapta intr-un ferrari , nu ca as fi eu vreun bogatan sa-mi iau ferrari , ca nu sunt dar macar nu vorbesc despre ce nu-mi permit , iar de lambo si-au batut nemtii joc...
oricum poate nu ajung la acest numar dar fiti fara grija ca exista destui sa sara pe cate un ferrari
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 00:54   #55
Vely

Stage 5
 
Vely's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Gata fratilor, de acum romanii o sa aduca vorba si de Ferrari nu doar de trio-ul german, si din cand in cand de Bentley si Lambo!
Vely is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 01:38   #56
F.E.A.R

Stage 5
 
F.E.A.R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 406
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

... foarte increzatori baietii astia, poate stiu ei ceva ce nu stim noi ...
F.E.A.R is offline   Reply With Quote
Old 10-05-08, 16:58   #57
bebetg

Stage 1
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 10
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Este realista avand in vedere ca vor vinde si vecinilor bulgari sau sarbi.In Romania este a treia reprezentanta din Europa de Est dupa Ungaria si Cehia.Cred ca s-a referit la vanzari ale reprezentantei,nu neaparat vanzari catre clientii romani.Parerea mea
bebetg is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 01:50   #58
maranello

Stage 1
 
maranello's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 20
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

50...cam optimisti...pretul minim nu e exagerat fata de alti bolizi care se gasesc pe sosele dar...50?
maranello is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 02:19   #59
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

Quote:
Originally Posted by IDCmsrti View Post
e bine ca sa deschis in Romania asha ceva. De ce sa mearga romanu pana peste granitza pt un schimb de ulei sau o verificare tehnica. eu pot sa spun ca numai un ambreaj te scutura intre 4500 shi 5000$. la chestia, cate si-au propus sa vanda, eu zic ca un Ferrari nu il cumperi ca dupa 2 ani sa il dai, mai mult il tzi in garaj shi il scotzi pe timp de vara.
Daca te incalzeste cu ceva, un ambreiaj OEM pentru o "jucarie" de VW e ~1000 USD plus montaj, iesi mai ieftin cu un kit sport. Macar Ferrari are ambreiaj sport din constructie :P

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 19:06   #60
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: Ferrari vrea sa vanda 50 de masini pe an in Romania

vorbiti numai prostii........50 e o cifra cat se poate de realista pt romania.

https://youtube.com/watch?v=vEk49fPQeAA&feature=related doar 1 idee despre ce inseamna romania azi.......numai figurantii cu banii

cu toate ca daca se vor vinde 50 de masini in romania nu prea mai vad care mai e exclusivismul acela pt ferrari.ar fii pacat sa ia oricine ferrari
run_forest is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -