Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 19-10-07, 16:37   #16
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: fara spaga?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Si ajunge ca unul d'ala de intra in tine ca nu se asigura in oglinzi ...
Bun sfat.
si inca cati sunt dinastia...tot stau si ma gandesc..de ce or mai fi pus aia oglinzi la masina...mai ales cand da cu spatele intorc capu si partea lor stanga..ia toata vopseaua..

sunt de parere ca trebuie luat fara spaga...te duci acolo..calm...si totu o sa fie bine..
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 22:06   #17
Life4SpeeD

Stage 2
 
Life4SpeeD's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: fara spaga?

dupa cum am zis , o sa incerc fara spaga...desi sunt cam frustrat , vin sarbatorile , cineva are nev de bani
Life4SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 22:54   #18
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: fara spaga?

daca chiar vrei, poti sa dai spaga, daca si politistul accepta... ideea este ca pe urma, daca patesti ceva sau accidentezi mortal o familie tu singur trebuie sa te gandesti ca poate daca nu dadeai spaga si luai examenul pe bune, poate nu erai vinovat de moartea altuia/altora...
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 20-10-07, 19:23   #19
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: fara spaga?

Ca sa lamuresc si eu cele 2 postari ale mele pe acest topic .
Am dat spaga din urmatoarele motive, am dat de 6 ori examenul si de fiecare data am fost picat la traseu(nu din vina mea, ci din vina dl.politisti pusi pe japca) . Mi s-au pus frani bruste, s.a.m.d. Neavand incotro, avand in vedere faptul ca eu locuiam in Bucuresti si o data pe luna trebuie sa ma invoiesc de la munca si sa vin la Bacau sa dau examenul . A 7-a oara cand am dat , am dat spaga ptr ca nu mai rezistam psihic cu marlaniile care le faceau nenorocitii .
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 20-10-07, 20:44   #20
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: fara spaga?

am luat sala cu 25 ...am dat traseu pe ploaie d-aia naspa de tot..nu se vedea nimic in spate si mai ales nimic in oglinzi.. a venit din spate unu cu un fiat punto alb ..din ala cu cola light , si mi-a facut semn cu farurile in ultimul moment si a tras gaboru de volan(eu trebuia sa intorc la scuar) si am mers mai departe si am intors la urmatorul, si am mers inca un pic..intoarcere , parcare laterala .. luat examenul cu 15 pct penalizare la traseu, DAR LUAT PE BUNE!!
eu si cu inca 2 prieteni l-am luat pe bune(din fosta clasa ma refer)..restu pe spagi sau fel si fel de aranjamente..si am o satisfactie stiind ca nu am dat bani si k am luat pe pielea mea
cel mai bine..DECAT SA DAI 100 EURO ( LA SPAGA SE CONSIDERA PE CURSUL VECHI...DECI DAI 400 RON - ATAT AM INTELES K E ) FACI SEDINTE IN PLUS CU INSTRUCTORUL..O SA AI EMOTII CU GABORII ,K DOAR ESTI OM..DAR O SA STII K E PE BUNE
cu 400 ron poti sa faci scoala inca o data (aproape)..cel putin asa e in bucuresti..era 450 ron la sf 2006-inceput 2007..unde am facut eu..si e vreo 475-500 acuma..in fine..si era 40 ron sedinta cu instructorul (sedinta in plus)
cu o zi inainte de examen, bagi una sau chiar 2 sedinte una dupa alta si sa vezi ce bine o sa mergi a doua zi
dupa ce conduci..pui mana si inveti in continuare , te culci sa fii odihnit , nu bei cafea de dimineta ,sau bei putina de tot, mananci!! dar sa nu fie ceva greu , nu fumezi decat daca esti fumator si nu mai poti fara ..nu stai la povesti in curtea scolii de soferi inainte de examenul scris!stai linistit, iti vezi de treaba ta acolo si astepti sa iti auzi numele strigat cand se strange gloata..tii minte comisia si pozitia
apoi te duci dupa aia pana in sala.. sa nu ai handsfree la gat , mobilul pe silent sau oprit , citesti fiecare intrebare de 3 ori inainte sa te gandesti la un raspuns, si citesti pe rand fiecare raspuns si analizezi fiecare varianta; inainte sa pui pixul deasupra foii de examen, citeste inca odata intrebarea si raspunsul sa fii sigur ce pui acolo. sa fii atent la completare, NU TE GRABI
faci intai pe cele care iti sar in ochi, dar sa nu te pacalesti la ele ..adik tot de 2-3 ori le citesti(stai linistit..ai timp)
si la ultimele la care nu mai stii ...cel mai probabil ramane 1 sau 2 intrebari cu un mic dubiu intre a sau b ..de exemplu..
si alea le lasi pt sfarsit..in ultimele 10-15 min din examen cum ar veni..ai sa vezi k le faci repede
bun..apoi astepti IN LINISTE SA VERIFICE GABORII RASPUNSURILE, o sa te cheme si verifica in fata ta.. apoi iti da rezultatul , indiferent de rezultat , multumesti si zici buna ziua si iesi..daca ai luat ,FELICITARI , si stai cuminte in curte pana dai traseul.. daca ai dubii in legatura cu masina sau comenzile ceva, il suni rpd pe instructor si il intrebi...orice intrebare..cat de idioata ar fi..o sa iti raspunda
bun..si la traseu.. daca esti primul nu stii pe unde te duce (asta in cazul k nu esti singur pe masina) al doilea la fel..dar al 3-lea merge sigur pana la locul de parcare de unde a plecat cu masina..in cel mai rau caz te trage pe dreapta pe undeva..dar mai rar vezi d-astea
ce pot sa zic ..NU DA SPAGA.. PUNE MANA SI INVATA ..O SA IASA PE BUNE
daca iti cere spaga cineva..suni la nr pt raportat acte de coruptie!! ala tel verde..
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 01:11   #21
Life4SpeeD

Stage 2
 
Life4SpeeD's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: fara spaga?

Quote:
Originally Posted by sebaaa View Post
daca iti cere spaga cineva..suni la nr pt raportat acte de coruptie!! ala tel verde..
Daca sun crezi ca mai iau examenul vreodata?
Life4SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 11:37   #22
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: fara spaga?

S-ar putea sa il iei ca sa iti inchida gura.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 18:05   #23
Life4SpeeD

Stage 2
 
Life4SpeeD's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: fara spaga?

mai e o saptamana pana la examen , se maresc emotiile )
E si o cu "noroc"... Marti pe 13 )
Life4SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 18:41   #24
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: fara spaga?

nu zic sa dati sau sa nu dati spaga.....


daca esti bazat si ai incredere in tine poti lua si fara bani

daca esti mai "tamp"(nu vreau sa jignesc pe nimeni) io zic sa mai iei niste ore cu instructoru ca e mai sanatos decat sa dai spaga si dupa 1 luna sa fie priveghiu....ca stiti bine ca se mai intampla



acum fiecare isi hotareste drumu

salut
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 19:28   #25
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: fara spaga?

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
S-ar putea sa il iei ca sa iti inchida gura.
ma indoiesc....
OT:Succes la examen
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 15:36   #26
Life4SpeeD

Stage 2
 
Life4SpeeD's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: fara spaga?

multumesc !
Life4SpeeD is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 19:07   #27
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: fara spaga?

ai luat permisul din prima?) cu spaga sau nu?
valy91 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 19:13   #28
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: fara spaga?

poate a dat spaga si e in alta parte acu =))))
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 22:38   #29
valy91

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 134
Default Re: fara spaga?

am dat si eu de permis, si pentru ca nu am dat spaga m-a purtat politistul aproximativ 45 de minute... mm de politist.
valy91 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -