Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-07, 16:46   #1
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Cer ajutor urgent!Va rog ajutati`ma!

O ruda apropiata de a mea detine un opel inmatriculat in germania si masina este in romania in momentu` de fata si va sta pana pe 1 ianuarie 2008 ca sa vedem ce se va intampla cu taxa.Eu vreau sa circul cu acea masina in romania,el nu circula,si nu sunt trecut pe polita de casco(sau cum se numeste acel act).Daca (Doamne Fereste) se intampla sa o lovesc acel CASCO de la nemti nu va plati nimic nu? Merge sa ma trec pe acea polita fara sa ma duc in Germania? Pot sa fac orice altceva ca sa fie CASCO valabil si cand conduc eu masina? Daca face procura ca va lasa masina pe numele meu va fi valabil acel CASCO si la mine?Va rog mult ajutati`ma!
__________________
Stop trying to catch me and catch me!
Vand mazda 323f cu faruri escamotabile ! ! !
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 18:07   #2
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: Cer ajutor urgent!Va rog ajutati`ma!

Depinde ce conditii de asigurare au nemti ??
Parerea mea este sa pui pe cineva sa se intereseze direct in Germania cum se procedeaza !!
Daca erai in Romania se rezolva cu procura si cu un act ( supliment de asigurare ) de la societatea unde aveai casco !!
Aste este sfatul meu si garantez ca zic bine deoarece sunt director la o firma de asigurari !!
Bafta multa !!
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: [email protected]
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 20:01   #3
TurkishCarFan
Opel Driver

Stage 5
 
TurkishCarFan's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,078
Member of:
[Opel]
Default Re: Cer ajutor urgent!Va rog ajutati`ma!

Merci mult...Ma bucur ca primesc raspuns de la un specialist...Da` daca masina nu este inmatriculata in romania nu pot sa`i fac asigurare sau casco aici nu? mi`e foarte aiurea sa stau cu masina pe bara si sa nu pot face nici o miscare cu ea!
TurkishCarFan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -