O ruda apropiata de a mea detine un opel inmatriculat in germania si masina este in romania in momentu` de fata si va sta pana pe 1 ianuarie 2008 ca sa vedem ce se va intampla cu taxa.Eu vreau sa circul cu acea masina in romania,el nu circula,si nu sunt trecut pe polita de casco(sau cum se numeste acel act).Daca (Doamne Fereste) se intampla sa o lovesc acel CASCO de la nemti nu va plati nimic nu? Merge sa ma trec pe acea polita fara sa ma duc in Germania? Pot sa fac orice altceva ca sa fie CASCO valabil si cand conduc eu masina? Daca face procura ca va lasa masina pe numele meu va fi valabil acel CASCO si la mine?Va rog mult ajutati`ma!