Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-17, 11:56   #1
johnpham

Stock
 
Join Date: Feb 2017
Posts: 3
Default Probleme la inmatriculare(alta speta), am fost respins la RAR

In august am cumparat o masina laguna 1,9 dci din 2001 fara sa am idee despre ce inseamna aceasta masina si ce defecte poate avea ,ascunse sau nu.am cumparat masina cu acte in regula cu certificat fiscal cu tot si acum am fost la RAR ca sa o trec pe numele meu conform legii.ajuns la RAR am fost respins si mi-a fost capsat ITP-ul care era valabil inca un an(adica mi-a fost interzis sa mai circul cu masina pana la remedierea problemelor)aceste probleme fiind urmatoarele:-cauciucuri fata uzate interior -pivoti inferior uzati -pierderi ulei motor -parbriz spart(adica are pe centru o ciobitura cam cat o moneda de 5 lei care este tratata sau lipita ca sa ma exprim mai bine -frana stationare slab sau ceva de genul.ca necazul sa fie si mai mare dupa 2 zile mi-a cazut si turbina si apoi cititorul si asa s-a umplut paharul.dupa 800 de euro investiti am remediat problemele cu turbina ,scurgerile de ulei,cauciucuri noi fata ,pivoti noi fata,cititor si cartela,au mai ramas parbrizul si frana de mana.acum intrebarea mea este,pot sa mai circul cu masina daca fac un itp nou,si o asigurare si sa mai aman RAR-ul pana schimb parbrizul?masina e inmatriculata,am inregistrat-o la taxe si impozite ,am si platit impozitul la ea pt anul trecut,si ma gindeam sa ii fac un itp ca sa fiu ok din pct de vedere legal si sa ii fac si asigurare sa pot sa circul si eu cu masina ca o am din august si o tin parcata in acelasi loc de atunci pina in ziua de azi.
johnpham is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -