Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-13, 15:53   #1
dorache2009

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Default Filtru Particule - DPF , Curatare , Regenerare

Buna ziua,

Vroiam sa dau un sfat celor care posteaza topicuri despre DPF .

Masina mea - bmw 520D 2008 120kw km - 163 mii

Acum exact 11 luni l am trimis la curatat masina mea avea 151.000 km , si peste 11.000 km sa aprins iara DPF.

L am curatat la odorheiu secuiesc la Sc. Gordius Invest Srl (siteuri : www.filtre-particule.ro , www.filtruparticule.ro )

Mi s a dat si o garantie de 1 an de zile ori 60 de mii KM cea ce e imposibil ca un filtru sa fie ok 60 de mii de KM dupa ce a fost infundat, l am trimis in garantie si mi -au zis ca garantia nu acopera infundarea lui totala si m au pus sa platesc iara aceasi curatare , o prostie , dau o garantie degeaba sunt niste nesimtiti si escroci , iti vorbesc frumos doar cand ai nevoie de ei pentru a-ti curata un filtru, dar daca le vorbesti de garantie te expedieaza imediat.

Pe garantie scrie - nu se acorda daca se infunda din cauza motorului , masina mea este ok din punct de vedere a l motoruli , i am facut test , scrie clar DFP infundat (parametri)

Nu recomanda sa l curatati aici nu are rost platiti degeaba in jur de 600RONI , dat jos in jur de 200Roni + 400Roni (la motor de 2.0 la motor mai mare e mai scump)

Filtru particule nu merge regenerat fortat, nici curatat el trebuie cumparat sau anulat.

BMW sau orice altu porducator de masini nu recomanda curatarea lui , este un consumabil.

Aviz tuturor celor care vor sa l trimit la Sc. Gordius Invest Srl , nu le mai folositi servicile sunt niste escroci ,profita de naivitatea oamenilor care vor sa nu cumpare unu nou.
dorache2009 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 18:04   #2
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Filtru Particule - DPF , Curatare , Regenerare

Quote:
Originally Posted by dorache2009 View Post
Buna ziua,

Vroiam sa dau un sfat celor care posteaza topicuri despre DPF .

Masina mea - bmw 520D 2008 120kw km - 163 mii

Acum exact 11 luni l am trimis la curatat masina mea avea 151.000 km , si peste 11.000 km sa aprins iara DPF.

L am curatat la odorheiu secuiesc la Sc. Gordius Invest Srl (siteuri : www.filtre-particule.ro , www.filtruparticule.ro )

Mi s a dat si o garantie de 1 an de zile ori 60 de mii KM cea ce e imposibil ca un filtru sa fie ok 60 de mii de KM dupa ce a fost infundat, l am trimis in garantie si mi -au zis ca garantia nu acopera infundarea lui totala si m au pus sa platesc iara aceasi curatare , o prostie , dau o garantie degeaba sunt niste nesimtiti si escroci , iti vorbesc frumos doar cand ai nevoie de ei pentru a-ti curata un filtru, dar daca le vorbesti de garantie te expedieaza imediat.

Pe garantie scrie - nu se acorda daca se infunda din cauza motorului , masina mea este ok din punct de vedere a l motoruli , i am facut test , scrie clar DFP infundat (parametri)

Nu recomanda sa l curatati aici nu are rost platiti degeaba in jur de 600RONI , dat jos in jur de 200Roni + 400Roni (la motor de 2.0 la motor mai mare e mai scump)

Filtru particule nu merge regenerat fortat, nici curatat el trebuie cumparat sau anulat.

BMW sau orice altu porducator de masini nu recomanda curatarea lui , este un consumabil.

Aviz tuturor celor care vor sa l trimit la Sc. Gordius Invest Srl , nu le mai folositi servicile sunt niste escroci ,profita de naivitatea oamenilor care vor sa nu cumpare unu nou.
sunt multi tepari,nu numai ei...pana la urma ai rezolvat cu el sau tot infundat este?
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-13, 22:38   #3
dorache2009

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 2
Default Re: Filtru Particule - DPF , Curatare , Regenerare

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
sunt multi tepari,nu numai ei...pana la urma ai rezolvat cu el sau tot infundat este?
M- au facut in asa fel , ca sa le trimit filtru , ca numai asa pot sa vada , sa vada ce e cu el , si ordinarii mi au cerut alti bani

Astept sa-l primesc , sunt consitent ca degeaba . . .

Am fost luat de gaina )

Sunt niste ordinari, oricum am sa postez peste tot despre ei .
dorache2009 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 00:31   #4
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: Filtru Particule - DPF , Curatare , Regenerare

Quote:
Originally Posted by dorache2009 View Post
M- au facut in asa fel , ca sa le trimit filtru , ca numai asa pot sa vada , sa vada ce e cu el , si ordinarii mi au cerut alti bani

Astept sa-l primesc , sunt consitent ca degeaba . . .

Am fost luat de gaina )

Sunt niste ordinari, oricum am sa postez peste tot despre ei .
da,te inteleg...sfatul meu este sa il elimini complet...pentru 200 euro sunt o gramada de firme care ti-l elimina si nu vei mai avea probleme niciodata,iar masina va merge mult mai bine,pentru ca va avea evacuarea f.buna,nu iti va ramane nici o eroare,nimic aprins in bord....asta este sfatul meu,oricum eu astept sa se incalzeasca si il voi scoate pe al meu....nu am probleme mari cu el,dar ma enerveaza pentru ca in momentul in care isi face regenerarea masina consuma enorm si trebuie sa merg cu ea turata peste 2500 rpm.....si acest lucru se intampla cam la 7-10 zile de mers in oras....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -