Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 01-04-13, 01:12   #1
madatzuhk

Stage 5
 
madatzuhk's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 357
Member of:
[FORD]
[DACIA]
Default Camerele video pentru rovinieta !

Salutare, in seara asta am trecut cu autoturismul personal pe langa o camera mobila de rovinieta ( cei de la CNADNR ), am fost imedediat intr-o statie peco si mi-am facut rovinieta m-am intors si am mai dat 2-3 ture prin fata camerei cu rovinieta facuta, as dori sa stiu daca datele se pastreaza pana la sfarsit si se trimit pentru verificare, sau se trimite imaginea pe moment. Mai primesc sau nu amenda ?!
madatzuhk is offline   Reply With Quote
Old 01-04-13, 01:58   #2
madatzuhk

Stage 5
 
madatzuhk's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 357
Member of:
[FORD]
[DACIA]
Default Re: Camerele video pentru rovinieta !

Am uitat sa precizez nu au dat flash nu nimic, erau de genul .. http://ziuadecj.realitatea.net/Image...9153_large.jpg
madatzuhk is offline   Reply With Quote
Old 07-04-13, 23:29   #3
Sandpaper Condom

Stage 1
 
Sandpaper Condom's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 22
Default Re: Camerele video pentru rovinieta !

Quote:
Originally Posted by madatzuhk View Post
Salutare, in seara asta am trecut cu autoturismul personal pe langa o camera mobila de rovinieta ( cei de la CNADNR ), am fost imedediat intr-o statie peco si mi-am facut rovinieta m-am intors si am mai dat 2-3 ture prin fata camerei cu rovinieta facuta, as dori sa stiu daca datele se pastreaza pana la sfarsit si se trimit pentru verificare, sau se trimite imaginea pe moment. Mai primesc sau nu amenda ?!
nu cred ca-i sa-ti iei amenda. si chiar daca iti iei, sunt sanse mari sa-ti vina cu mare intarziere.

zic asta pt ca taicamio lucreaza in provincie si nu are vinieta. vine in fiecare weekend acasa (zimnicea-bucuresti) si au inceput sa-i vina amenzi tot din cauza faptului ca nu avea vinieta, abea dupa 6 luni. si trecea de cel putin 2 ori pe sapt prin fata camerei, iar acum tot contesta la amenzi... a facut el un calcul si valoarea amenzilor, daca nu ar fi mers contestatiile, s-ar fi ridicat la aproape suta de milioane
Sandpaper Condom is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -