Daca esti din Bucuresti, vezi ca este unul care stie bine si EGR si filtre de particule. E undeva intre Pantelimon si Colentina, dupa XXL pe dreapta. Firma se cheama Meteor Service. e acolo unul nea Adrian care face treaba buna. Eu am o Astra 1.8 CDTI si am avut probleme mari cu ea, ba se accelera singura, ba cand o acceleram nu se mai accelera, la 2000 se oprea, scotea fum negru, murea motorul. a fost singurul care i-a dat de cap. Ajunsesm si la reprezentanta iar acolo ziceau ca-mi trebuie DPF si EGR si imi cereau o suta si ceva de milioane...asa ca am facut-o de merge brici la nea asta cu sase milione jumate.
Succes!