Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-12, 13:08   #1
Andrei RS13

Stage 3
 
Andrei RS13's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 144
Default Care a fost prima masina?

Salut,care a fost prima masina pe care ati conduso?(se pun si alea pe care am invatat sa conducem desi eram inca copii) dar prima masina pe care ati avuto dupa examenul de permis?

eu de exemplu am invatat sa conduc pe o dacia 1300 albastra cate amintiri legate de masina aia...nu avea scaunul din dreapta iar usa din dreapta se deschidea singura la franari bruste

astept si sincerele voastre experiente
Andrei RS13 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 13:45   #2
cipi_SKG

Stage 5
 
cipi_SKG's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 320
Default Re: Care a fost prima masina?

Masina de scoala Skoda Fabia Mk2 1.4 tdi. Acum Opel Astra G 2.0 dti

experiente neplacute nu au fost .. desii masina de scoala avea aproximativ 43000km cand am inceput eu, dupa o luna in timpul ultimei ore de conducere am observat ca ajunsese pe la 55000km

Last edited by cipi_SKG; 21-12-12 at 13:49.
cipi_SKG is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 15:36   #3
Andrei RS13

Stage 3
 
Andrei RS13's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 144
Default Re: Care a fost prima masina?

Quote:
Originally Posted by cipi_SKG View Post
Masina de scoala Skoda Fabia Mk2 1.4 tdi. Acum Opel Astra G 2.0 dti

experiente neplacute nu au fost .. desii masina de scoala avea aproximativ 43000km cand am inceput eu, dupa o luna in timpul ultimei ore de conducere am observat ca ajunsese pe la 55000km
Da,nu prea imi place mk2 parca octavia mk1 e mai frumoasa,dar gusturile nu se discuta
Andrei RS13 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 21:09   #4
catamax944

Stage 3
 
catamax944's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 84
Default Re: Care a fost prima masina?

Quote:
Originally Posted by Andrei RS13 View Post
Salut,care a fost prima masina pe care ati conduso?(se pun si alea pe care am invatat sa conducem desi eram inca copii) dar prima masina pe care ati avuto dupa examenul de permis?

eu de exemplu am invatat sa conduc pe o dacia 1300 albastra cate amintiri legate de masina aia...nu avea scaunul din dreapta iar usa din dreapta se deschidea singura la franari bruste

astept si sincerele voastre experiente
Prima masina pe care am condus-o a fost dacia 1300 albastra a lu bunica-miu in bratele lui.
Prima masina care am avut-o a fost un oltcit 11rl cu care am inceput sa merg vreo 3 sapt inainte sa iau permisul si binenteles ca m-a oprit politia dar nu exista probleme care nu se pot rezolva cu spaga in tara asta. Cate amintiri cu masina aia

Last edited by catamax944; 21-12-12 at 21:12.
catamax944 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -